bugün

karabağ'ın istirdadını görmeye ömrü vefa etmiş azerbaycan türk'ü siyasetçi. toprağı bol olsun.
Üzmüştür. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Büyük insandı. Azerbaycan milletvekili ama Türkiye'yi bile TBMM'nin tamamından çok daha iyi temsil eden koca yürekli bir asena idi.
Bilhassa Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine de sahip çıkan, güçlü Türkiye güçlü türk dünyası diyen, Türklüğü dert edinen, Türkçü bir Azerbaycan milletvekili idi.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.
Hakkında bu kadar entry girilmişken, benim tanımıyor olduğuma şaşırdığım kadın.
ilk birkaç gün önce koma halinde hastaneye kaldırıldığı haberiyle kendisinden haberdar olmuştum. Mevzu koma olunca, şeker hastası olabileceğini düşündüm. Görünüşüne bakılırsa sağlıklı birine benziyor. Aşırı hipotansiyon nedeniyle komaya girmiş ve zayıflama ameliyatı yüzünden yaşadığı sağlık sorunlarından kaynaklandığı düşünülüyormuş.
Allah varsa rahmet eylesin.
Türk dünyası vatansever bir neferini yitirmiştir. Allah rahmet eylesin...
Mide küçültme ameliyatı olmuş. Sonrasında yaşanan bir takım sağlık problemleri nedeniyle yoğun bakımda kalmış bir kaç gün. Ve sonrası ölüm.
Mert ve sempatik bir kadındı.

ışıklar içinde uyusun.
Uluslararası protokollerde Türkiye’nin hak ve hukukunu da azerbeycan gibi savunan yürekli ve güzel bir kadındı. Makamı cennet olsun. Bir röportajda Azerbaycan’da dolaşan türk gençleri burada hiç yabancı gibi değiliz deyince paşayeva burası yabancı bir memleket değil sizin öz yurdunuz deyince çok duygulanmıştım.

Gönül isterdi ki bizim meclisimizde de kendisi ayarında bir vekilimiz olsaydı!
Allah rahmet eylesin.

Paşayeva yı hep milliyetçi ve vatansever kimliğiyle tanıdım. O, şovenist, hayalperest biri değil realist bir milliyetçiydi. Ruhu şad olsun.
Cidden Paşayeva öldü mü?
Kendisine gerçek anlamda hayrandım. Hayatım boyunca hep böyle bir kadınla evlenip yuva kurmak istedim. Ölümüne aşırı derecede üzüldüm.

Kutlu tini şad mekanı uçmağ olsun...
allah rahmet eylesin.
Ömrünü Türklüğe, Türkçülüğe, Türk Birliğine Adamış Dağ Gibi Türk Kadını, Ganire Paşayeva uzun süre direndiği yaşam mücadelesinde uçmağa varmıştır.
Türklüğün, Türk Dünyasının Başı sağolsun, Başımız Sağolsun, vatan sağolsun...

görsel
kadın gibi kadındır. muhteşem kararlılıkla dik bir duruşa sahiptir. Efsane siyasetçi. Türkiye'deki bazı sözde milliyetçiler kendisine bakıp örnek alsın.
görsel
görsel
görsel
görsel
kim bu ya.
Bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak işte örnek vekil diyebileceğim güzel insan.
türkiyede yangın çıktığı zaman, yardım için kızılaya bir aylık millet vekili maaşını göçürmüştür.
türkiyede bırakın maddi yardım, hiç paylaşım yapmayan "oksijen israfçıları var."
inşallah 2023 yılında 100. yılını kutlarız. çok endişeliyim.
Bakü sokaklarında kendisiyle karşılaşan Türkiye Türkleri “yurtdışında sizi görmek ne kadar güzel” deyince burası yurtdışı değil vatandır cevabını veren gönlü güzel insan.
görsel

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
Kendisi turkiyede anlasildigi gibi turanci degildir. Bir universite soylesisinde o noktaya gelindi ki ulkucu ogrenciler hanfendiyle agiz dalasina girdiler ve salonu terk ettiler. Kendisi gayet mantikli sekilde turanin hayal oldugunu acikladi ogrencilere.
azerbaycan'ın gururu türkçü turancı milletvekili.

görsel
Miliiyetçi efsane siyasetçi. ona yakışır şekilde yine efsane bir konuşma yapmıştır. bizim meclisteki tüm vekilleri toplasak bu kadın edemez. işte o efsane konuşma:

http://www.youtube.com/watch?v=cQ7D-8G_RNw
şöyle bir aliyev sözünü retweet etmiş:

görsel

acaba merak ediyorum kendisinin ingilizcesi var mı ? var ise* multi-kültürelizm demenin milliyetçiliğin en büyük karşıtlığı olduğunu bilmiyor mu ?

umarım ilk seçenek doğrudur çünkü ikinci seçenek göz önüne alınırsa durum çok daha beterdir.
Kendisiyle Eskişehir'de tanışmış idim, tam bir dava insanı, kendi kadar yüreği de güzel bir can Azerbaycanlı.
(bkz: ganire paşakızı)

Tanismisligimiz vardır ama pek pas vermedi. Meşgul kadın neticede etrafı kalabalıktı.
görsel

turan kurultayına katılmış ve kırgız aydınları ile birlikte güzel poz vermiş içi güzel dışı güzel turan neferi.