bugün

--s03e02 spoiler--
içkinin güzelleştiremeyeceği hiçbir hikaye yoktur.
--s03e02 spoiler--
severek ve söverek izlediğimdir.
jojen reed ve meera reed 2. sezonda gelmeliydi kitaba göre. ama 3x2 iyiydi. özellikle margaery'nin büyükannesi diken kraliçesi tıpkı kitaptaki gibi.
--spoiler--
3. sezonu gösterip de vermeyen kız gibi başlamıştır. o kadar çok aile ve savaş var ki, hangi birine yetişeceğiz.
tabi bundan sonra biraz hızlanmasını ve bol bol savaş bekliyoruz.

klasik olarak joffrey'e küfür ederek entryi bitiriyorum.
--spoiler--
çiçekli kaftan giymezmiş joefrey piçi. götü boklu, geçen sezon stannis surlara dayandığında cüce dayı/amcanın arkasına sığınıp ağlıyordun ne çabuk unuttun. tabiki son olarak your grace. *:)
dizinin bütün fanatiklerine tüm olacak bitecekleri anlatmak istediğim ama korkup kendimi durdurduğum seridir. fakat söylemeden edemeyeceğim, valar morghulis.
Ve evet herkes ölüyor, yavaş yavaş.
kitabını okuyanlarla birarada bulunmamaya çalışacağınız dizidir. en büyük spoilerler onlarda çünkü farketmeden söyleyiverirler size x kişisinin öldüğünü.
--spoiler--
vah yavrıııım gitti güzelim adam/kadın
iyi bilirdik
--spoiler--

genel hatlarıyla bakıldığında ileriki sezonlarda epeyce fantastikleşip fantastik klasiklerin arasına girebilecek dizi. ama bir ayağı hep gerçeklikte kalacaktır. başarılı kurgu.

bir ipucu daha: kitabında ismi başlık vererek karakterlerin gözünden sahne sahne anlattığı için diziye çekilirken diyaloglar sıkmış olabilir. kitabında da 7 krallığı parça parça anlatıp en heyecanlı yerinde başka karaktere geçiş yapar (2.ve 3. sezonu izlemedim ama yapılan yorumlara göre söylüyorum)

soru: bu iki paragraf üslupla ilgili, spoiler sayılmıyor dimi? *
dizinin tek türk kızının yaptığı triplerle tyrion lannister'i trollediği* bölümle ekranlara gelen dizi.

--spoiler--
sen o kızın adını nerden biliyosun ya, onu mu düşünüyosun, hıh!
--spoiler--
kitabı okuyanların, her muhabbette laaappss diye neler olacağını çekinmeden söylemeleri, spoiler ibaresi kullanmadan dan diye milyon sezon sonra ne olacağını yazmaları olmasa daha bir zevkle izleyeceğim dizidir. katil olmamak işten değil. lütfen yapmayın bunu. kitaptan spoiler olduğunu belli etseniz ölmezsiniz herhalde.

--spoiler--

o değil de ne kadar sövsem de theon'a üzüldüm ben. aslında iyi çocuk o. salıverin gitsin.

--spoiler--
şimdi ki ağır ilerleyişe bakılırsa, üçüncü kitabın hareketliliğini dördüncü sezona taşıyacaklar zira dördüncü kitap korkunç ağır gidiyor. bu sezon ve önümüzde ki sezon üçüncü kitabın yansımalarını izleyeceğiz sanırım.
adetdendir, muazzam yapım.
yeni bölümü beklemekten olsa gerek rüyalarıma girmeye başlayan dizi.

--spoiler--
önce Khal Drogo'ya "abi yengenin kız kardeşi, ablası, kuzeni falan var mı, bekar?" diye sorup hayvan gibi dayak yemiştim. dünde ali ağaoğlu'yla Xaro Xhoan Daxos savaşı fırsat bilip krallığa parsel parsel siteler dikiyordu.
--spoiler--

ne sikim bilinçaltım varsa artık.
3. sezon 3. bölüm ile yayınlanan dizi.

--spoiler--
Theon Greyjoy sikilmekten son anda kurtuldu. keza jaime'NiN yanında ki iri kıyım ablada son anda götü kurtardı. olan jaime lannister'ın eline oldu. Daenerys Targaryen'ı üç bölümdür seviştirmeyen senaristin ben amına koyayım. yetti lan.

valar morghulis diyor bölümü bitiriyorum.

--spoiler--

bu arada Arya Stark için iki sene daha pür dikkat izliycem. kız günden güne güzelleşiyor. bilindiği üzere bu kızcağızı canlandıran bacımız Maisie Williams 97 doğumlu. iki yıl sonra reşit olacak. artık büyüsünde sevişsin diye dört gözle bekliyorum.

sabret bebeğim iki yılın kaldı. *
a arya'yı seviştirmezlerse eğer şimdiden george r. r. martin'in de amına koyim.
dizide o kadar karakter var ki,bir bölümde çok şey oluyor ama bir kişiye baktığında pek birşey yapmamış gözüküyor.

--spoiler--

bran ve ekibi ile sansa-joffreygiller gözükmedi.
jamie nin peşindeki adamlar jamie ye pis ayar verdiler.paranın insanı satın alması üzerine..
yeni karakter olarak robb un dayısıgiller var.

--spoiler--
karakter bolluğu olan entrika dizimiz. birde sezonlar arasında 8 sene yok mu? deli olduk lan. sezona başlıyoruz eskisini unutmuşuz.
--spoiler--
ulan bu yapılır mı, allahsızlar, vicdansızlar, köpekler... tam jamie'yi sevmişim, her şey güllük gülistanlık, unutuvermişim kardeşini götürdüğünü, zaten yakışıklı adam.. hadi gözünü oymaya kalkıştın onu anladık da aniden niye elini kesiyosun be onun bunun çocuğu! içim parçalandı, jamie'den daha çok bağırıp bilgisayara sarıldım. allah belanı versin.. lanet olsun dostum, canımı yaktın. kesicen bari alıştıra alıştıra kes.

sansa salakcığını göremedik, snow ne alemde göremedik.. jamie'nin kol dışında önemli bi gelişme olmadı, olduysa da son sahneyle her şeyi unuttum. içerim yanıyor a dostlar.

not: biri de joffrey'i götürsün karanlık alana, göstersin dünyanın kaç bucak olduğunu..
--spoiler--
hayır spoilerlarını okumamalıyım dediğim dizidir. 3. bölüm çıkmış adamlar spoiler a asılıyor gözüm kayıyor ister istemez.

neyse game of thrones vakti.
Bu hafta ıkındım,sıkıldım ve 2. bölümünü izlemediğim dizidir.

Bugün de 3üncü bölümünün çıkmasıyla back2back iki bölümle bünyeyi şenlendireceğim.1 saat yetmiyordu çünkü amk.

Şarap,Kaju-Game of thrones işte budur.
--spoiler--

valar morghulis

Khaleesi yine sevişmedi.
yeter ulan.

--spoiler--
cok yavas ilerliyen ama ayni zamanda mukemmel senaryosu olan dizi.
3. sezonunda nihayet 1-2 aksiyon görebildiğimiz dizi. haftaya olaylar olaylar..
--spoiler--
daenerys ejderhalardan birini vermeyi teklif etti. kesin bir şeyler planlıyor ama hayırlısı.
bu arada arya'yı ve theon'u kaçıranların kim olduğunu hala çözemedim. dizide çok fazla karakter var. izlerken "bu kim ya" diye düşünmekten diziye konsantre olamıyorum.
podrick'in milli olma muhabbeti çok iyiydi. keşke biraz daha uzatsalardı.
theon'u yere yatırdıklarında aklına caesar gelmeyen bizden değildir.
sezonun en büyük aksiyonu da bölüm sonunda gerçekleşti. jaime sol ele kaldı artık. şaka bi yana yavaştan brienne'e aşık olacakmış gibi hissettim ben. neyse ilerleyen bölümelrde göreceğiz.
bölüm sonunda çalan şarkıyı duyunca "noluyoruz lan" tepkisi verdim. başlarda biraz yadırgadım ama eğlenceliydi, hoşuma gitti.
ayrıca dizi ekibinde türkler de yer alıyormuş, şuradan görülebilir:
görsel

--spoiler--
--spoiler--
jamie lannister oldu jaime yarımel şoklardayım.
theon tam tecavüze uğrayacakken aklıma spartacus'deki sezar geldi.
--spoiler--
o dizinin bir khaleesi'si vardır ki yok artık dersin.
--spoiler--

tywin lannister = yıldırım demirören
adam krallığı kendine borçlandırıyormuş.

ayrıca: (bkz: karı beni beğendi para almadı)

--spoiler--
3. sezon 3. bölümünü nefessiz izlediğim dizidir game of thrones.
--spoiler--
bizim daenerys ejder teklif etti ama kesinlikle kafasında bir planı vardır. karının o ejderhalar için yapmayacağı şey yok lan niye versin ki değil mi? kuzeyin kralının dedesinin cenazesinde çok güldüm şahsen. okçu bir türlü isabet ettiremedi ya la * jaime lannister a gelirsek elinin kopması bölümün en önemli aksiyonuydu. bran stark ortalıkta yoktu. sonraki bölümde arya stark bacımızdan bir aksiyon bekliyorum açıkçası. jon snow da şu öldüremediği kızı şey yapsın artık gına geldi, gözümüz açık gideceğiz lan :D:D
--spoiler--
görsel