bugün

Hayvan pisliğinin kurumamıs haline verilen isimdir ,ozellikle karadeniz bolgesinde yogun olarak kullanılır bu tanım.
duyduğumda kendimi gülmekten alamadığım kelime. söylenişi hep komik gelir. bi fışkı bide gocuk.
bildigin bok. south park 11/8 de shit'in turkce cevirisi olarak altyazilarda yerini almistir.
fiskiye kısaltması.
yanımda kullanıldı, ordan biliyorum
(bkz: finlandiya su ve kanalizasyon işleri)
annemin abimin kız arkadaşları için kullandığı kelime.
bazi kişilerin viski kelimesini söyleyemedikleri için kullandiklari kelime.

- karson evladim bağa viski getir.

(bkz: vahi öz ü hatirlarken)
(bkz: kötü kadın)
viski kelamının doğrusudur. neymiş la o öle viski miski. fiski fiski doğrusu!
bazı anadolu köylerinde çer çöp, gübre anlamında kullanılır...
çirkef kelimesinin türkçedeki karşılığıdır. kökenlerini orta anadolu'dan almakla birlikte bir insana tezek kadar değerli olduğunu telmih eder. Annelerin ağzında anlam kazanan bir kelime olarak ata küfürüdür; yani sakalına sıçtığımın ya da yahi allah ciğerine taş çakılsın kategorisine girer. annelerimiz ya da babannelerimiz bu küfürü diğer küfürlere oranla daha metaforik anlamda da kullanırlar.
(bkz: ben seni kelebeğin kanadındaki fışkıda aradım)
(bkz: fışkırmak)
(bkz: fışkırtmak)
fışkı henüz kurumamış, daha sıvı kıvamda olan hayvan dışkısıdır. ayrıca karadeniz yöresinde kullanılan bir hakaret biçimidir.
(bkz: döl)
(bkz: meni)
(bkz: tezek)
viskinin çaktırmadan söylenişi.
karadeniz taraflarında çirkef fasid vb. anlamlarında kullanılır.
kimi yörelerde at ve eşek pisliğine verilen addır.
at bokudur.
bizim oralarda hakareti vardır bu dışkının.

(bkz: fışkı yiyenin oğlu)
(bkz: at boku)
tüm bukalemunların her gün yediği şeydir.
çok hoşuma gider bu laf. iç anadoluda da çokça kullanılır. yaramaz küçük kızlara denir şımardıkları vakit. büyüdüklerinde cilveli ve da azıcık hafifmeşrepliğe meyilli baştan çıkartma potansiyeline sahip olanlarına da denir. 'götün başın uslu dursun fışkı' gibi
Annelerimizin kullandığı bir kelimedir.
-Ne fışkılanıyorsunuz siz?
-Ne fışkı yediniz ben yokken?
-iyi fışkılandınız.
-Fışkı mı vardı da gittiniz.
Hitap şekli olarak kullanılanı biz evlatlara pek söylenmez.
babaannem ahlaksız kızlar için kullanırdı bu kelimeyi, bende orospu anlamına geldiğini sanırdım ama öyle değilmiş. fışkı taze hayvan dışkısı anlamına geliyormuş. kelime dağarcığım genişledi be. *