bugün

boş konuşan kızdır. ne kadar bir takımın taraftarı bile olsa, her maçını kaçırmasa da futbol neticede erkek oyunudur. sahada yaşanan gerilimi hissedemez, rakibe duyulan öfkeyi içinde hissedemez. sadece işin görsel kısmını anlayabilir. bir de bunun erkeklere futbol dersi veren cinsleri var. sorsan hayatında futbol topuna dokundun mu diye evet diyemez. erkekler dip boyadan bahsediyor mu sen futboldan bahsediyorsun ?
futboldan anladigini sanan kiz'dır.
bıyıklı çirkin kızdır, idda falanda oynar bu tipler muhtemelen lezbiyendir. allah belasını versin.
büdüt. ironi yaptık heralde,sert mi geldi. *
futbolu seven, renklerine gönül verdiği takımının dünyada en çok ilgi gören spor dalı hakkında fikirlerini, gördüklerini, duyduklarını paylaşan kızdır. önyargıların kırılmasını**, yapılan sohbet sonrasında fikir beyan edilmesini, her ne kadar erkek oyunu olarak nitelendirilse de bayan futbolunun olduğunun da unutulmamasını ister bu kız.
kesinlikle recm-vari bir muamele hak ediyordur; yoksa kadinlar susmali, spor ve araba tarzi erkeksi olgulara ilgi duymamalidir. gercekten kutlanilacak bir dusunce sistemidir bu; kadinlar yanda otursun, arada oje renkleri ve ruj markalari, agda rituelleri hakkinda abuk sabuk entry'ler girsindir. *!

edit: ironi oldugunu soyleme ihtiyacini duymam bile yaziktir.
2: futbol artik enternasyonel bir dil olarak kabul gormus sanirim; neyse en azindan bir dil daha konusuyor olmanin tadini cikaririz.
Burcu Esmersoy bu türün başarılı örneklerindendir.
turkce, ingilizce ve diger diller gibi bu da bi dildir, bu kizin da dili budur, bunla anlasir yada anlasılmaz. misal:

+ kizim git ekmek uc al.
- hat-trick ekmek gool.
izlediği dinlediği şeyi analiz edebilip aklında tutabilen kızdır. bir kızda futbol konuşmak için gerekli olan tüm vasıflar erkeklerde de olduğu kadar vardır. çok fazla şaşırmamak gerek.ben şaşırmamıştım.
gerçekten anlayarak konuşursa en güzel bi şeydir. farz-ı misal aysel gürel mezardan çıksın : "robbie keane ve jermaine defoe'nin takıma dönmesi tottenham'ı olumlu etkiledi desin" basarım yıldırım nikahını.
gayet mantıklı olan kızlardır. hayır yani ben çok tanıyorum böylelerini. aralarında saçma olanlar yok mu? tabii ki var.
mesela aşşağıda bulunan linkte bir hayli fazla ve adam gibi konuşanı vardır:

http://www.rerererarara.net

not: sarkıntılık etmeye kalkışmayın çekip vururlar yani.
alnından öpülesi kızdır. hatta tavla bile oynanır böylesiyle.
en iyi örnek yorumcu için (bkz: banu yelkovan)
evde milli takım maçı için herkes ekrana kilitlenmişken şu soruyu soran kızdır; 'bizimkiler hangisi?'

diğer maçlarda zaten ortalarda gezer.eğer işi yoksa ya rumeli bilmem neyini, ya yaprak dökümü'nü, ya asi denen zırtapozu ısrarla talep eden kızdır.futbolun kaç kişiyle oynandığını, ofsaytı, golü, kaç direk olduğunu, filelerin ne işe yaradığını falan takmaz kafaya.

bir de eğer milli maçı orhan ayhan anlatıyorsa yandık.adam konuşma arasında 'bu arada gol oldu' deyince zaten kız hiç oralı olmuyor.
konuşmamalı ozaman biz ne konuşacağız atom bilimimi, yapmayın yaptırtmayın.
bildiğimiz normal kızdır. futbol bir spordur. bu kızımız da spordan konuşur. neresi gariptir...**
baş tacı edilesi kızdır.
'hayatım orta sahada adamlar iyi pres yapıyor, boş alan bırakmıyorlar..
evet ama bizim forvetler de hiç geri gelmiyo
yaa bu çocuk bek oynayamıyor,ortaya kaydırsa bizim hoca daha iyi..
gereksiz bir iş yapan kızdır. karşıdakinin içinden "ulen sen evcilik oynarken, ben italy 90'ı takip ediyordum. havanı yerim senin" gibi şeyler geçer. pek ciddiye alınmaz söyledikleri.. yüzeyseldir.
bilipte konuşuyorsa ne aladır. kafa kızdır, hoş kızdır.
fifa oynayan kızdır, rockandroll un kız kardeşi olabilir.
(bkz: kız kardeş in bakire olmadığını söylemesi)
ilgiliyse "bir rahat bırakın da konuşsun" dedirten kızdır. ayrıca fikirlerini küçümsemek yerine, onun söylediklerini dikkate almak daha mantıklıdır. eğer bir yanlışını da görürsen düzeltirsin yani ne var. * *
tadından yenmeyen kızdır eğer yanında güzellik ve kültür varsa...
konuyu illaki '' aaaayyy totti çok yakışklı'' cümlesine getirecek kızdır.
delikanlıdır, arada omuğa goyiğm de der.
futbolun erkek oyunu olduğunu iddia eden birsürü aşağılayıcı sıfata isim olan yazarın açtığı başlıktır. bir de dip boyayla karşılaştırılmış. sanırım sizin yörelerde patlıcanla elma kıyaslanıyor? biri kadınlara özgü birşeydir biri küresel unisex genel geçer vs bir olaydır. sporu seksistlik boyutuna taşıyan yurdum erkeğine allahtan gani gani zeka pırıltısı diliyorum.
en itici kızdır, 31 olsa çekilmez.

edit: itici ulan işte, i-ti-ci! allah allah ya.

ondan sonra niye götünü döndün yattın? kahvedeki halil abiyle mi sevişiyoruz amına koyim? oldu olacak bir de uzun marlboro iç.

edit 2: kitap okusun, siyaset konuşsun, mümkünse bertolt brecht okusun, saatlerce nietzsche'nin salome'ye aşkından, milena'ya mektuplardan, türkiye'de solun neden sıçtığından bahsedelim.

ama allah aşkına bir kadınla da futbol konuşmak zorunda kalmayalım amına koyyim ya.

edit 3(bilhassa hanımlar için): herhangi bir erkek arkadaşınız size çan etekten, french ojeden bahsettiğinde mutlu olacaksanız bir şey demiyorum.

(bkz: empati)

kadın kadın gibi olsun, erkek erkek gibi. he tabi ki ilgilensin isterse, o başka bir şey. ama yakışmıyor bir erkek gözüyle bakıldığında. bu kadar basit bu.