bugün

israil'in Filistin'e yardım götüren gemilerden Mavi Marmara'ya yaptığı saldırı sonrasında hayatını kaybeden 19 yaşında ihh gönüllüsü. kafasına 4 , göğsüne 1 kurşun sıkılmış.
görsel
.
vurulmuşum
dağların kuytuluk bir boğazında
vakitlerden bir sabah namazında
yatarım
kanlı, upuzun...

vurulmuşum
düşüm , gecelerden kara
bir hayra yoranım çıkmaz
canım alırlar ecelsiz
sığdıramam kitaplara.
şifre buyurmuş bir paşa
vurulmuşum hiç sorgusuz, yargısız

kirvem, hallarımı aynı böyle yaz
rivayet sanılır belki
gül memeler değil
domdom kurşunu paramparça ağzımdaki...

allah rahmet eylesin kardeşim.
19 yaşında...5 kurşun...19 yaşında 5 kurşun... terörist devlet israil'in köpekleri yaşadığı her 4,5 sene için bir kurşun sıkmışlar gül cemaline ve mangal gibi yüreğine.

yaşıtları kahramancılık oynarken o herşeyi göze alıp gitmiş oralara. belki dönememiş ama kahraman olmuş; oray'lara, fatih'lere inat.

şehadetin kutlu olsun.

not: sadece bugün bile quaresma denen apaçi ile ilgili girilen entry sayısı furkan'cığınkinden 3 kat fazla. hay quaresmaya'da, futbolunuza da..
(bkz: yazıklar olsun)
israil askerlerinin kafasına 4 göğsüne 1 kurşun sıktığı genç bir fidan.

ne mutludur ki o şehadete ermiştir.

allah mekanını cennet eylesin.
hakkında pisi pisine öldü diyenlerin bilmesi gerekir ki canını teslim etmesiyle şehitlik mertebesini elde etmiş kişidir. zira cihad sadece elde kılıç kalkan savaşmak değil her türlü zulme karşı hakkın yanında olmak için cehd etmek yani azim ve gayret göstermektir. bu haliyle zulme direnmek için ilim tahsil etmek ve muhtaç birine yardım etmek dahi cihad sayılır. furkan cihad yolunda canını teslim etmiştir. o bir mücahid olarak yaşamış ve bir şehit olarak Rabbinin katına yükselmiştir.
arap boku uğruna pisi pisine can vermiş, kendine yazık etmiştir.

edit: kesinlikle şehit değildir.
cennete inanmıyorum.

inandığı bir dava uğruna
ve kimseye zarar vermiyorken ölmek,
çakal gibi yaşamaya yeğ.

ki son birkaç gündür
ömür boyu yetecek çakal gördüm
israil diye uluyan.

umarım benim ölümüm de benzer olur.
kayseri fen lisesi öğrencisi, mekanın cennet olsun.
cevdet kılıçlar gibi şehadeti kabul olması dileğiyle uğurlanmış bir gönül.
aşk olsun sana çocuk , aşk olsun. sana bok yoluna gitti diyen iğrenç zevatlara bakma,o onların bok yemesi güzel kardeşim.
makamı peygamberlerin ardından en yüksekte olan kişi. şehit.

şehitliğin ne olduğunu bilmeyen şerefsizler konuşmasın.
şu sıralar ebed aleminde, oranın büyükleri ile birlikte olma ihtimali bulunan kişidir.
makamı cennet olsun.
elhamdulillahialenimetilimanivelislam.
şehit midir değil midir bilemem ancak gazze'ye uygulanan insanlık dışı tehciri ortadan kaldırabilmek adına canını feda etmiş şerefli bir gençtir, insan evladıdır.
Filistine yardım konvoyunda bulunan ve israilli askerlerin konvoya müdahalesi sonrası yaşanan çatışmada katledilen kişidir.

Türkçede bulunan değiştirilmiş şehit kavramına göre de, arapçada bulunan şehit kavramına göre de bu kardeşimiz şehit değildir.Eğer Furkan Doğan'ı şehit olarak kabul edeceksek,yolda kapkaç yapan bir insana müdahale eden ve bu müdahale sonucu öldürülen kişiyi de şehit olarak kabul etmemiz gerekir.Şehitlik mertebesi her hayır işi görenin uluşabileceği bir mertebe değildir.

Ancak her ne olursa olsun Furkan Doğan çok asil bir amaç uğruna ölmüştür.Değil böyle bir insanın, herhangi bir insanın bile ölüsü ile ilgili konuşurken terbiye sınırlarını aşan kelimeler sarfetmek erdemli bir insanın yapacağı iş değildir.

Mekanı cennet olsun.
videoları youtube sayesinde 238 milyon izleyiciye ulaşan the young turks vahşi saldırıya tepkisini koydu. dakikada bir yorumun geldiği video bugünün youtube'da en çok izlenen videosu olmaya aday. cenk uygur bir amerikan vatandaşının ölmesine tepkisiz kalan amerikan yönetimini eleştiriyor. büyük bir yankı getireceği kesin.

http://www.youtube.com/watch?v=LiCGD793na8
israil'in saldırdığı mavi marmara gemisinde vefat eden 9 kişiden sadece biri. aynı zamanda da abd vatandaşıdır.

fakat tuhaf olanı, amerika'nın normalde kendi vatandaşlarına zarar geldiğinde anında ağırlığına koyması beklenirken furkan doğan'ın vefatında kılını bile kıpırdatmamış olmasıdır.
Candır.
Kayseri' nin ismini bile duymak acı verir ölümünün ardından.

Her ne kadar;

Allah yolunda şehit olanlara öldü demeyin, çünkü onlar diridirler ancak siz bilmezsiniz..

Olmuyor..
Çünkü o öldü.
Hemde vahşice öldürüldü.
O güzel yüreğine ateş açıldı.
Benim de buna yüreğim dayanmıyor.
o öldü.

Tıp okumak istiyordu, hayalleri vardı.
Barış için gidiyordu, umutları vardı.
Acı haberi geldi,
sevinsek mi üzülsek mi bilemedik.

O öldü.
O kurtuldu.
Biz geride kaldık.
Biz onun eriştiği yere ulaşamadık.
Biz kendimizi kurtaramadık.

O hep 19 artık.
onun yerine yaşlanacak gazzeli çocuklar.

Onun gibi bir eş,
onun gibi bir arkadaş,
onun gibi bir kardeş..

Candır.
yazık hakkında bu kadarcık yazı yazılmış. pırlanta gibi gencecik bir fidandı. önünde pasparlak bir gelecek varken o müslüman kardeşleri için canını verdi. allah rahmet eylesin canım kardeşim.
değerli hocamın, pırlanta gibi evladıydı. nur içinde yatsın.
şehit olmadığını iddia edenlerin en son ne zaman sabah namazı kıldıklarını merak ettiren kişidir.

abdestsiz, namazsız, taharetsiz adam şehit olamaz. olsa olsa leş olur leş.

milattan sonra 2010 yılında allah'ın dini için, hazreti muhammed aleyhisselamın ümmetinin selameti için canını veren adam olsa olsa üst mertebeli bir şehit olur.

kıçı boklu, hafta sonu olsa da çarşıda kafayı çeksek diye bekleyen salak asker niyazi.

şehedet, şeriat kuralları içerisinde sınırlıdır. orada başlar ve orada biter. bu çocuk da bu uğurda ölmüş belki de son 85 yılda hem türk hem şehit olan nadir insanlardandır.
bu kadar başarılı bir öğrencinin dersleriyle ilgilenmek yolunu seçmeyip de gidip filistinlilere yardım götürmesi ilginçtir. yani bi kere filistinliler zamanında paraya tapıp kendi topraklarını israillilere satmışlardır. böyle bir millete yardım götürmek ilginçtir bu devirde. din kardeşiymiş. gördük en dost olan düveli 80 sene önce.
unutmadık.
bilerek ölüme gitmek ne zamandan beri şehitlik olmuş, dur ben gideyim de, israil nasıl olsa öldürecek bizi deyip yollara düşmek, olsa olsa ahmaklık olur, şehitlik falan değildir, diyenlerde kendini avutmak için söylüyordur.
Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. Bakara Suresi, 154.
her uyarıya rağmen, israilin tehdit edip gelmeyin demesine rağmen giden gemide ölen biridir. şehit falan değildir. neyin, kimin şehitidir?