bugün

boşuna okumuştur..

(bkz: uluslararası ilişkiler okuyup ingilizce bilmemek)
okurken içine virüs kaçmıştır. kendine gidip format attırsındır.
(bkz: çarpım tablosunu bilmeyen matematik öğretmeni)
Annemin eski öğrencisidir kendisi. Geçen yaz evimize gelmiştir. iyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş mantığıyla format ihtiyacı olan bilgisayarımı emin ellere emanet ettiğimi sanıp bütün bir öğleden sonramı yok yere harcayan kişidir.
bilipte uğraşmak istemiyor olabilir. yıllar yılı format atmak için mi okudum lan ben mantığında ilerlemektedir.
bilgisayar mühendisliği bölümündeki derslerde formata giriş 101 diye bir ders var halbuki, eleman dersi boşlamıştır ondandır belki. arkadaşım, bölümde verilen dersleri bir araştır, konsepti anla ondan sonra eleştir adamı. eğer başlık; kod yazmayı bilmeyen bilgisayar mühendisi şeklinde olsaydı, o zaman istediğin kadar eleştirebilirdin. bir de hangi isletim sisteminin formatından bahsediyoruz; Windows mu? Linux mü? Machintosh mu? CP/M mi? NOVELL mi? bunu da belirtmeniz gerekir.
(bkz: yok böyle bir dünya)
format atmayı yurdum bilgisayarcıları yaratmışlardır aslında. format atmak kısaca hard diskteki ya da herhangi bir formatable mediadaki dataları format komutu ile biçime erdirmektir. silmek de değildir. format atıldığında dataların saklandığı birimlerin üzerine bu boş buna yazabilirsin işareti bırakılır.

yani hadi diyelim format attın hard diskine o zaman üzerine bir şey kurman lazım değil mi? format atmak deyimi kurulan işletim sistemi hakkında bilgi vermiyor.

öte yandan bir bilgisayarcı için format atmak ve sonra windows işletim sistemi kurmak elbette geçinme yöntemi olabilir. ama bir bilgisayar mühendisi ya da bilgi işlem yöneticisinin genelde hiç bir işine yaramaz format/işletim sistemi kurmak.

aklı çalışan bir bilg işlem yöneticisi, gruplar halinde satın alma yapar ve sisteme yeni bir bilgisayar ekleyecekse de o zaman en son aldığı konfigurasyonda almaya çalışır, o çok eski ise de biraz ksaıp hepsini değiştirir. bu hem tüm teknik sorunları standardize eder, hem sorun çözümlerini sürelerini minimize eder hem altında çalışan personeli o sorunlara kalifiye hale getirir. bir bilgisayarda olabilcek en kötü durum hard disk yanmasıdır. bilgi işlem zaten bunlrın yedeğini sürekli almaktadır. elinde de her konfigursayondaki gruplar için hard disk işletim sistemi kurulup zaten aynı driverlar bulunduğu için onlarda kurulmuş hazır beklemektedir. tek yapması gereken onu takıp yedekleri bypass etmektir. hadi yedek harddisklerde işletim sistemi yoksa da elinin altında her zaman image vardır. 10dk da basar.

formatı da zamanla unutur zaten neydi ne değildi diye.
(bkz: he yavrum he)
zaytung'dan son dakika haberi:
--spoiler--
"MSN şifresi kıramıyorsun, bir de kendine mühendis diyorsun!" cümlesi yüzünden, en yakın arkadaşını klavyeyle döverek hastanelik eden bilgisayar mühendisinin hapis cezası, ağır tahrikten dolayı 4 güne indirildi...
--spoiler--
http://www.zaytung.com/
piyasayı piç eden bilgisayar mühendisleridir aynı zamanda. bunlar yüzünden piyasa gerçekten piç olmuştur, boş okuyan tüm bölümler için geçerlidir bu. maaşları araştırınız bakalım kimler ne kadar alıyor.
bu ülkede en çok çile çekenler bilgisayar mühendisleridir. bilgisayar mühendisliğini format atmak, basit programlar yazmak, donanım söküp çıkarmak, virüs temizlemek gibi şeyler sanan bir toplumumuz var.
ehliyeti olmayan taksi söförü.
iki eliyle bir çükü doğrultamayandır.
cd d:
format c:
--cd yi tak
--bilgisayarı restart et
--cd nin bootable olduğundan bios da emin ol
sonra gördüğün next e bas

okuyun da bu töhmetten kurtulun b.m. ler..
kaynak yapmasını bilmeyen makina mühendisi ile aynı durumdur.

makina sistemlerinin dizayn ve işletiminden sorumlu olan kişinin kaynakçı ile kıyaslanması ile benzer bir kıyaslamadır.
driver kuramayanı bile gördüm.
Format atmayı bilmeyen böteli'ye benzer durumda olan kişidir. Fakat bilgisayar ile ilgili bölümde okuyanların bu tarz durumlara alışkın olması gerekmektedir. Bilişim sektörüyle ilgili karşılaşılan bütün sorunları çözdüğünüzde adamsınızdır ama örneğin bilgisayara format mı atmadınız(format harddiske atılır) sonrasında nankörlüğün sınırlarda olduğu bir şekilde her türlü küçümsemeye maruz kalırsınız.
(bkz: böte)
(bkz: başlığı yazar sanmak)
kitap yazarinin ismini bilmeyen kitapciya benzer.
windows bilme zorunluluğu olmayan mühendistir.
gerçekten de hiç ihtiyacı olmamışsa konusunun piri olan bilgisayar mühendisidir.

(bkz: dayak atmayı bilmeyen beden eğitimi hocası)*
4 yıl kafa patlatıp okuyan format atmayı bilmediği için cahil ilan edilen mühendistir.
köşebaşı bilgisayarcıları, herhangi bir mantıklı networkde artık ihtiyaç duyulmayan formatı bile bok atmak için kullanır olmuşlar. kendiler iformat bilir driver kurmayı bilirlermiş de, diğeri bilmezmiş bir driver kurmayı bilmezmiş.

"ah eski güzel günler, erkeklerin erkek olduğu ve kendi driverlarını kendilerinin yazdığı günler." linus torvalds demiştir.

ben yazıcıdan çıktı alamadığı için "format atalım abi"ciler gördüm bu piyasada. hiç format atılmayan bir sistem kadar muhteşem bir sistem yoktur lan bilgisayarcılar.
olmayan mühendirtir. yoksa var mıdır ? makineli versiyonu için *