bugün

yaşam sebebi haline gelmiş football manager serisinin herhangi bir oyununda/tüm oyunlarında sözlük yazarlarının yaşadıkları hezimetlerdir. onlarca şampiyonluk hikayesinin, genç yetenek transferinin ardından kimsenin paylaşmak istemeyeceğidir.

şahsım adına, football manager 2006 belalı olmuştur bu alanda.

manchester united 10-1 newcastle united: newcastle takımını çalıştırırken old trafford'da yediğim tarihi farktır, bu maçın ardından 3 sezon hazımsızlık çekmiştim. iyi hatırlıyorum, çok koymuştu çünkü. maça iyi başladık, maçtan önce birsürü taktik düşündüm. hemen oyunun başında 0-1'i yakalayan taraf da biz olduk. fakat ilk yarının sonuna doğru iki oyuncumun kırmızı kart görmesi ve 10 dakikada yediğimiz üç gol beni sinirlendirmiş ve ziyadesiyle üzmüştü. 3-1 biten ilk yarının ardından ne yaptığımı şaşırmış, 8 forvetle oynayarak 7 gol daha yemiştim. arz ederim.

fc gomel 9-1 juventus: yukarıdaki neyse de, bunu anlatmaya utanıyorum harbiden, kısa geçeceğim. sanırım bir bug bu, hayır hala aklım almıyor o maçı nasıl kaybettiğimi. şampiyonlar ligi ön eleme maçı, son tur; yani elersek gruplara kalıyoruz. ilk maçımı italya'da oynuyorum ve adamları 7-2 yeniyorum. ikinci maçımı belarus'ta bu feci skorla kaybediyor, tabi ki çakallık yapıp eski save dosyasından devam ediyorum. o maçı da 4-0 kazanmış ve 11-2'lik averajla geçmiştim. her ne kadar kayıtlarda kalmasa da o skoru da asla unutamadım.

as roma 2-3 trabzonspor: hezimet sayılmaz diyeceğim, ama basbaya hezimettir bu. roma'yı çalıştırdığım dönemde, şampiyonlar ligi grubundaki son maçım. final maçı havasında, berabere kalırsak ben çıkıyorum, trabzon'un kazanması gerekiyor. enseye şaplak göte parmak, hiç kasmıyorum kendimi, ulan trabzon ne diyorum. 1-0 öne geçiyoruz. sonra bir anda maç 1-2'ye dönüyor. bir gol buluyor ve skoru eşitliyoruz. hayır, maç 2-3 bitiyor. ve ben o sene trabzon'a yenilerek, gruplardan elenmiş oluyorum. hayır önceki 5 maçta da mı oynayamamışız arkadaş, niye trabzon'da takılıyoruz? bu maçın trabzon ayağında 2-0 kazanmıştım ama. *
saat 02.00 itibariyle kupa finalinde 3.lig takımına 4-3 yenilerek pendiksporu birkez daha takdir ettim.
(bkz: liverpool ile 8 maçta 3 beraberlik alabilmek)
altay - 11 karşıyaka - 0

kısfmetsizlik

edit: 600. entrymiş abura koyim
2 yıldır yılın futbolcusu seçilen adamın yüz milyona yakın bir bonservisle alınmasına karşın yeni takımında istenen performansı verememesidir.
Sininrlenen teknik direktör sorunun kaynağını bulmak için bilgisayarı tornavidayla açabilir.

yada Sports interactive firmasını arayıp müşteri hizmetleriyle dalaşabilir
özgüven sıfırlayan, psikolojik travmalara sebep olan kötü şeyler.

ben susuyorum, ss anlatsın.

http://i35.tinypic.com/5dvvyf.jpg
fm 2010-galatasarayı ilk sezona ligde 2.yapabilmek,fenerbahçeyi ilk sezonda hiç yenememek,türkiye kupası finalinde de kupayı fenerbahçeye kaptırmak.daha sayıyım mı ?
*4-0'dan maç vermek.
*cm 01-02 oynarken fenerbahçe ile ligi 7. falan bitirmem. son haftalarda gelenin geçenin bana koyması.
*fm 2010'da fiorentina ile liderliğe yükseldikten sonraki 13 maç boyunca bir tek galibiyet bile alamamam.
*hezimetten sayılır mı bilmem ama fm 2009 ve 2010'da full fiorentina oluyordum. ve iki oyunda da interle yaptığım toplam 12-14 maçın hepsini kaybetmiştim. en son maçımda deplasmanda 2-1 yenmiştim. sonra da oynamadım o oyunu artık niyeyse.
fm 2009'da galatasaray alınmıştır ligde 2. sırada lider beşiktaşla aynı puana sahiptir alayinabalayina.33 haftada beşiktaş galatasaray maçı başlar ilk yarı 3 0 galatasaray'ın üstünlüğü ile biter.ikinci yarı galatasaray penaltı kaçırır ne olduysa 80. dakikadan sonra olmuştur kaleci kırmızı görür penaltıdan gol yenir oyuncu kaleye geçmek zorunda kalır derken 82 de 2 3 olur maç ve ben daha elimi başıma götüremeden 3 3 olur ve öyle biter ali sami yen'deki maçı 1 0 alan beşiktaş liderlikte kalmaya devam eder ve son maçı da alarak şampiyon olur.
fm 2006 oyununda yaşadığım bir hezimeti hala unutamıyorum. şampiyonlar ligi çeyrek final maçında ilk maçımda barcelona 6 mancester united 2 şeklinde bitmesinden sonra ikinci maçı mancester united 6 barcelona 2 şeklinde uzatmalara gitmiş. uzatma dakikalarında yediğim iki gol ile turnuvaya veda etmiştim. son golü 90+4 de yemem çıldırttı. eğer biraz dayansalardı 5-2 bitebilirdi.
Ankaraspor 6-0 Eskişehirspor,FM 10'da olan bir olay,her türlü takımı yendim gs ve fb'yle kendi sahalarında berabere kaldım,eskişehirde bjk ve ts yi mahvettik.takımda adam olmayan ankara ya 6-0 yenildik.tam bir rezillikti.
on bilgi: hamachi uzerinden arkadas ile oynanan el classico.
mac: barcelona* vs. real madrid*.
ilk devre: 1-0 barcelona ustunlugu.
mac sonu: 1-5 real madrid ustunlugu.
mac sonunun da sonu: internet uzerinde yaratılan maraton programı* ile macın sonucunu bekleyen herkese anında rezil olmak.

oyun versiyon editi: fm 2010-10.0.2
Fm 13 te fenerbahçeyle avrupa liginde yarı finale kalınmıştır. Kurayı gören ben kesin finale çıktık dedim. Dinamo kiev geldi ve ilk maç deplasmanda oynanacaktı ve maç saati geldi. Emenike ilk golü atıyor ve 1-0 öne geçiyoruz. Sonra ne olduysa rakip gol yağmuruna başlıyor ve skor 5-1 oluyor. Tabi evimizde 7-2 yeniyoruz, goller Emenike(4) Sow(2) Kuyt(1) derken finalde rakip valencia. Valencia da 6 tane çakıyor ve 2. likle yetiniyoruz.
fm 13 te liverpool save imin 3.sezonunda yaşadığım hezimettir. son haftaya manchaster united'ın 2 puan önünde girdim ve son maçım içerde iddiası olmayan sunderland'leydi. manchaster united deplasmanda chelsea ile oynayacaktı ve şampiyon oldum gözüyle bakıyordum. içerde koduğmun sunderland'in tüm sezonun patlamasını bana yapıp 3-0 yendi, man u'da chelsea'yi yenip 1 puan farkla şampiyon oldu. oturup ağlıcaktım amk o kadar çok üzüldüm.
italya da atalanta ile 10 sezonun ardından son haftaya 2 puan farkla ve çok güzel averaj farkıyla lider giriyorum. Rakip evimde son sıradaki Vicenza. Sezon boyunca gelen geçen 4 5 sallamış haftalar öncesinden küme düşmüş. O kadar rahat izliyorum oyuna müdahale bile etmiyorum. Derken ilk 15 dakikada skor 2 0 a geliyor ancak yenilgiye ihtimal dahi vermiyorum. Öte yandan en yakın rakibim Milan deplasmanda roma ya yaslamaya başlıyor ve ilk yarı sonuçları atalanta 0 vicenza 2 roma 0 Milan 3 olarak bitiyor. Devre arası canlı sonuçlara göre hala 1 averajla sampiyonum. Uzatmayalım vicenza beni 4 0 Milan deplasmanda roma yi 5 0 yeniyor ve gariban atalanta nın makus tarihi değişmiyor.
Gece uykuları kaçırır bazen...

Ajax'ı Şampiyon ligi yarı finaline çok kısıtlı bir kadro ile getirdim.mevcut kadroya 2. Sezonda sadece kingsley coman'ı kiralamıştım.Yarı finalde Real Madrid deplasmanda 7 -0 içerde 6-2 yendi beni...
hazırlık maçlarını benim asistana yönetiyor genelde. sikindirik bir takımla oynuyoruz full genç kadro seçmiş. 4-0 çakmışlar. yönetim bana patladı .
fm 2015 ile altayı yönetiyordum. 80 e kadar 2-0 önde gidiyorum ve yenersem lideriö. son 10 dk da 3 gol yiyip 3-2 yenildim. rakip mi ? ankaragücü *
FM 2005, rui costa diye bir futbolcuyu zar zor ter aka aka transfer ettim, trafik kazasında öldü amk. adam oyunda trafik kazasında öldü lan, bundan daha bahtsız bir durum olabilir mi? başka trafik kazasında futbolcu kaybeden oldu mu? o kadar fm ve cm oyuncusuna sordum kimse böyle bir şey yaşamamış. şansımı sikeyim.
Takımı düzene sokup, şampiyonluk yaşadıktan sonra tam avrupaya aÇılacakken crush dump hatası veren marsellie save'i benim iÇin büyük bir hezimetti.