bugün

internet üzerinden sanal ağ kurarak, uzaktaki bir bilgisayarla lokaldeymişki gibi iletişim kurmaya yarayan program. vpn mantığı ile çalışır lakin port açmanıza gerek yoktur.
http://www.hamachi.cc/download/
bu programı yükledikten sonra bilgisayara virüs girme riski yüksek olabilir.
vpn in çoluk çocuk eline düşmesinin en basit kanıtıdır. Aşırı faydaları olan bir programdır. Orjinal olmadığından internet üzerinden oynayamadığınız oyunları oynamanıza yarar. Tabi başka pekçok şeyede yarar ancak ben oyun oynamada kullanılan özelliğinden bahsettim.

(bkz: vpn)
counter strikeda landan ekibinizle oynamanızı sağlayan program.
dosya paylaşımına, ağdan oyunların oynanmasına, uzaktan yardıma olanak tanıyan gayet kullanışlı bir program. bedava olması da cabası..
internet üzerinden kablosuz bir ağ bağlantısı oluşturmaya yarayan güzel, yararlı programdır. özellikle online oyun hastaları için, arkadaş toplayıp saatlerce ortak bir oyun oynama hizmetini sunar bizlere.. bir nevi lan bağlantısı oluşturur pcler arasında.
kilometrelerce uzaktan arkadaşın eline vermeyi mümkün kılabilmiş levazımat. alâ program. * *
(bkz: planet hamachi)
vpn'in home versiyonu.
Company of heroes gibi bir oyunda bile bir an kasmamis programdir.
an itibari ile age of empires conq. cevirecek server aradıgım programdır, bulamıyorum.

(bkz: bir günlük olarak sözlük)
silindiğinde tekrar yüklenmeyen program. zamanında öylesine yükleyip sonra silmiştim. geçen gün age of için lazım oldu, yüklenmiyo.

(bkz: yardım edin)
süreç şöyle işler:

final öncesinde kafa dağıtmak için sizin kadar kafa dağıtmaya ihtiyacı olan 6 arkadaş belirlersiniz.

hepsine hamachi'yi anlatıp, ikna edip, hepsine hamachi yükletirsiniz.
(bu iş için ideal yer okul kantinidir. ikna etmek için)

ardından sırayla oyun dağıtımı yaparsınız: c&c 3, rise of legends gold, crysis gibi oyunların bu hamaşilenmiş sistemlere yüklenmesini ve yamalanmasını da sağladıktan sonra,

evinize gider,
bacaklarınızı bilgisayar kasanızın üzerine atar,
hamaşi grubunuzla 6 kişilik (arada uyuyanlar yüzünden bazen 3) yerel ağ pseudo'su bir ortamda hoş oyunlar oynamaya başlarsınız.

kafalar dağılmış,
ders notları yarılmıştır artık.
Bir nevi VPN.
Tum oyunları online oynamaya olanak saglar.
Devamlı oynadıgınız arkadaslarınız varsa gayet ıslevseldır.Yok oyle degil public oyunlara giriyorsanız oyuncuların aldıkları ıplere sahip cıkmalarından oturu bir zaman sonra networkler bombos olur.
pes serisine ilaç olmayan hede. aoe 2 de de 3 vs. 3 ve üstü oynarsanız oyunun sonlarına doğru oyunu takılmalar yaptığını görebilirsiniz bazen. çözümü yoktur. save load etseniz bile artık o oyun içinden çıkılmaz hale gelir.
yugioh adlı kart oyunu da sayesinde online oynanabilmekte.
(bkz: kendine güvenen fifa08 ci var mı)
(bkz: dota atalım mı lan)
warcraft'ı ve lord of the rings oyununda calısmayan program.
dünya'nın yedi harikasından biri. hep böyle bir hedenin hayalini kurmuştum meğer yıllardır burnumun dibindeymiş. fifa ile zevkin doruklarına ulaşırken red alert ile stratejinin gobeğine vurdum. sıra geldi nba ile potaları yıkmaya...
1.0.2.5 için:

http://www.filehippo.com/download_hamachi/
wwp'de bir türlü kimseyle kapıştırmayan hede. ne yapmak gerekiyor.
(bkz: connecting people)
kosan penguen kişisiyle başladığımız seri a macerasına sponsor olan, gecelerimizi gündüzümüze katan, pek muhterem program.
(bkz: iyi ki varsın)