bugün

yüzde 100 türkçesi henüz çıkmadığı için oynayamadığım oyundur.
şöyle bir skora imza atılan oyundur.
http://imgim.com/4992incir5357489.jpg

(bkz: titreyerek boşalmak)
Kısaca özetlemek gerekirse 2018-19 sezonundayım.Şuana kadar 3 kulüp değiştirip 3 te milli takım değiştirmişliğim var.Kariyerime göz atmak gerekirse.
Sezon:2011-2012
kulüp:West Ham United
lig:ingiltere championship
Lige müthiş başladım gerçekten 12 maç kaybetmedim ve Lig kupasındada iyi gidiyordum.FA cup için aynılarını söyleyemicem sanırım katıldığım ilk maçta elendim.Başladığınız kadro championship için gerçekten yeterli.Carew'den hariç hemen hemen tüm oyunlardan gerekli katkıyı aldığımı düşünüyorum.Lig sonunda ne oldu derseniz son maçımı kazanarak Leicester city'nin ardından 2.sırada tamamladım.O sezonda gerekli transferleri yapmadım sadece olumlu diyebileceğim tek transferim *Marco materazzi idi.Sezonun öne çıkan ismi ise şüphesiz, James Tomkins'di.Şöyleki yan toplardan bir defans oyuncusu olmasına rağmen 15 gol atmıştır.Ama tabi sezonun sonu müthiş bitti.Çünkü lig kupasını kazanadım.Oraya unutulmazlar arasında geriye dönücez.

Sezon:2012-2013
kulüp:West ham United
lig:ingiltere premier lig
Burda ilk baş transferlerle başlamak istiyorum.Tecrübeli oyuncularla başlamak istedim lige.Sözleşmesi biten 3 isimle anlaştım ilk baş;Andres Guardado,Tymoscyhuk,nesta.Ardından 3 tane daha adam aldım lig başlamadan,Goran pandev Owen ve Luca cigarini.Owen'a para verdim pandev 2,3 luca ise 600 bin euro'ya geldi.Sezona böyle başladık işin açıkçası hedefim orta sıralardı.Lige iyi başlayıp uzun süre ilk 5 içerisinde yer alsamda devre arasına doğru gerçek yerime döndüm.Ama bu sezonun asıl transferi devre arası takıma katılan Lacina Traore idi.15 maçta 6 gol 5 asistle gelecek vaad ettiğini gösterdi.Muhammed Demirci'yi aldım ama oraya girmeyelim çünkü en başarısız transferim.Ligi 8.sırada bitirip yine Lig kupasını kazandım.Avrupa liginde ise gruplardan çıkıp marsilya'ya elendim.

Sezon:2013-2014
kulüp:West Ham united
Tekrar transferlerle başlamak gerekirse;Vladimir Weiss satış listesindeydi onu aldım.Davide Santon'a 9 milyon euro'ya transfer ettim ve yanlarına brezilya'dan 3 tane genç ilginçtir defansif ağırlıklı oyuncular aldım.Beklendim ilk 6 ydı ama ne yazık ki en kötü sezonumu geçirdim.Ligde ilk 10'a zar zor girdim ve lig kupasını kazanamadım.Yani avrupa yolu kapanmış oldu.Avrupa liginde yine gruplardan çıktım bu sefer lyon'a elendim.Ama dönüşüm muhteşem olucaktı.

Sezon:2014-2015
kulüp:West Ham United
Artık atılım yapma vaktiydi.Yönetimde gerekli bütçeyi verince transferlerde geldi.ilk olarak direk ismen transferleri yazıcam ve kadronun nasıl oluştuğunu anlatıcam.Jordan Ayew(Arsenal-6.5m euro),Mario Balotelli(kiralık 1m euro),Daniel Agger(kiralık bedelsiz)Guardado'yu 7.5m euro'ya dortmund'a sattıktan sonra şöyle bir kadro oluştu.Kale:Robert Green Sol bek:Davide Santon defansın ortası:James Tomkins-Daniel Agger Sağ bek:Lima * ön libero augusto *Orta saha:Wladimir Weiss ve Jack collison ilerideki 3lü:Balotelli Ayew ve Traore.Birde devre arası canales transferi.Rüya gibi bir sezondu gerçekten.Ligi liderin 6 puan gerisinde 3.sırada bitirdim.FA cup'ı kazandım ve buda benim birden.Yetenekli menajer statüsüne getirdi ve yeni fırsatlar doğurdu.

Sezon:2015-2016
kulüp:Manchester City
Sezon başında şöyle bir üçgen oluştu.Guardiola ispaya'ya Mancini barcelona'ya ben manchester city'e geçtim.Evet parayı tercih ettim.Pişmanmıyım asla.Hedefler büyüktü bir hayal gerçekleşiyordu.150m euroluk transfer bütçesi kadro desen müthiş başarısılığın tek sorumlusu ben olurdum ama başarısızlık olur tabi.
Papadapoulos'u defansın ortasına 20m euro'ya aldıktan sonra.Andre Schürrle ucuza geldi gerçekten 10 m euro serbest kalma maddesi varmış değeri 12 m euro iken.Birde Canales'i yeni takımıma aldım.işin komik yani sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalan futbolculara sözleşme önerebiliyorsunuz.*Balotelli'yi West Ham almış olmam.Ve Lig kupası hariç her kupayı aldım.

Sezon:2016-2017
Artık kısa kesicem ben sıkıldım, kimse okumucak bu şekilde.Transferler:Neymar hariç doğru düzgün kimseyi almadım bir Ekdal transferi gerçekleştirdim facia 17m euro verdiğim futbolcu çok kötü bir performans sergiledi.Neymar 43.5m euro gelmişti.Ligde 3.lük yetindim ama diğer tüm kupaları kazandım.Bu Arada bir fırsat doğdu ve ispanya menajerliğine getirildim yada kendim geldim öyle bir şey işte.ispanya macerası çok kısa sürdü.Konfederasyon kupasında alınan kötü sonuçlar neticesinde beni kavdular evet 4.oldum diye beni kovdular ve ingiltere milli takımı menajerliğine geçtim.

Sezon:2017-2018
Transferlere gelirsek hemen Bojan 40m euro Douglas Costa 45 milyon euro Busquets bedelsiz.En iyi sezonumdu Lig kupası hariç tüm kupaları aldım ve gerçekten çok iyi bir performans gösterdim ama top nokta ingiltere ile alınan dünya kupasıydı ki ispanya çeyrek finalde elendi.*
Sezon:2018-2019
kulüp:inter
lig:seria
Yeni heyecanlar yaşama derdine olan ben intere geçtim ingiltere menajerliğinden istifa edip arjantin'e geçtim.Potansiyeli fena olmayan inter kadrosuna satış listesine konan eden hazard eklenince çok iyi olucağını düşündüm ancak ligde 8 maçta 3 galibiyet 2 beraberlik gibi saçma sapan bir şekilde ilerliyorum.Sezon sonunu görücez bakalım.Bu arada hazard amk senin 6.30 ortalama nedir amk?

Unutulmazlar:West ham ile ilk sezonumda lig kupasını kazanırken karşıma yarı finalde manu geldi.Elendim artık diye düşünürken ilk maç dakika 81 4-1 mağlup iken piquionne nin golleri ile 4-3 geldi.2 maç tam bir show maçıydı.4-0 lık bir galibiyet tamam yedek kadro ile çıktılar belki ama yinede büyük başarı.
City ile çeyrek finalde madrid ile karşılaştım.ilk maç kendi sahamda 2-1 kaybedince 2. maça 3-4-3 taktiği ile çıktım sonuç.3-1 galibiyet.
agüero ile pek anlaşamasamda performansından ötürü bir maçta 6 gol attı 8-0 maçta 6 gol atarak hayvanlaştı
Douglas costa bir maçta 3 frikik golü atarak tarihe geçti.
Lacina Traore 24 maçta 21 gol 13 asist gibi inanılmaz bir ortalma tutturdu.
Dünya kupasında james milner yarı final maçında 33 yaşında 2 asist yaparak maçı bana getirdi.
işte böyle sözlük kısaca böyle.
fm serisinin 2012 model 3d oynanabilen versiyonu.

orjinal oyun oynamak candır tabi de, ithalatçı firmanın şu sıralar yaptığı %37 indirimi görünce küfürler savurmamak için kendimi zor tutuyorum. Bunun açıklaması şudur.

" %37 indirim yaptık hala kar ediyoruz hehehabahaha"

Orjinal oyun alın diye bas bas bağırmazlarmı bide. Siz kar'ı düşük tuttunuzda bizmi orjinal almadık? o* **
(bkz: carlos fierro)
türk milli takımıyla başlayan kariyerimde eleme gruplarında aldığım kötü sonuçlarla gruptan çıkamayışımız sonucunda istifa ettiğim oyun.

ilginç olan bu değil tabi ki..

sadece 2 galibiyet alabildiğim milli takım kariyerinden sonra la liga' da düşme hattına kadar gerileyen valencia' ya başvuruyorum, kabul ediyorlar.
ligin 11. haftasında 18. sırada devraldığım takımla o kadroya rağmen ancak 15. sırada tamamlayabiliyorum sezonu. neyse diyorum ve kadroda köklü bir yapılanma ile yeni sezona başlıyoruz. fakat üzerinde çalıştığım taktik bir türlü istediğim sonuçları vermiyor. nihayetinde 24. hafta sonunda 16. sırada iken yine istifa ediyorum.

ardından kısa bir süre boşta kaldıktan sonra stsl' de zor günler geçiren ve sezonun bitimine 4 hafta kala 9. sırada yer alan canımız ciğerimiz galatasaray' a başvuruyorum. artık yokluktan mıdır nedir, hemen kabul ediyorlar ve yeni sezona iyi bir kadro ile giriyoruz. ama istikrar bir türlü gelmiyor ve 14. haftada 6. sırada iken ünal başkan tarafından tekmeyi yiyorum.

bitmedi...

bu rezil kariyere rağmen bu kez premier lig ekiplerinden aston villa' nın kapısını çalıyorum ve ilginçtir onlar da bana hayır diyemiyor. orada da geleneği bozmuyor ve kötü durumdaki takımı daha da dibe çekiyorum. sonun da yine istifa.

şu an boştayım ve artık aklımda barcelona var. bu muhteşem kariyer ve bu saçma sapan oyun mantığı ile sanıyorum barcelona'yı da perişan edebilirim.

nerde o fm 2006 gerçekçiliği beee..
türkçe yama hazırlıkları sürerken yamaya katkı yapacak arkadaşlar aranıyor.

http://www.fmgraphics.net...bilmeyenler-de-dahil.html

daha önce yanlış çevirileri düzeltmek için.

http://www.fmgraphics.net...e-calismasi-ana-konu.html

edit:genel yama durumu : %92.31
liverpool'la tarih yazacağıma inandığım oyun. daha 19 puan ama o eksikliklerle manu'yu yendiysem kimse kolay kolay tutamaz beni.
2.ligden takım alıp üst lige çıkarmanın, sonraki sezon kümede kalma mücadelesinin, yıllar sonra o takımla şampiyon olmanın sanki evladın tıp fakültesini kazanmışçasına sevindirdiği oyundur.
almanya'nın milli takımda neden gerçek oyuncularının olmadığı anlayamadığım yıllardır çözemediğim sır olarak bende kalan oyundur. neden olduğunu bilen varsa söylesede bizde bilelim. ilginç geliyor bana.
2011 versiyonuyla pek de farkı olmayan oyun.
sağlam bir asistan ile maçlara bile çıkmaya gerek kalmaz.

ama siz siz olun takımı oturtmadan bunu denemeyin. *
play off sistemi ve 6+2 sınırlaması yüzünden türk liginin eğlencesi biraz kısıtlı gibi. tabi bir türlü size gelmeyen oyuncular var. yıllık verdiğim 6 milyon doları beğenmiyor 700 bin dolarla kendi kulübünde kalıyor hıyar. yine verdiğim maaşın yarısına başka kulübü tercih eden adamlar dolu. kafayı yedirtiyor bu. en son bomba ise trabzonspor ile yaptığım maçta oldu. lig maçı ve ben her maç hangi 6 yabancımı oynatsam, yedeğe hangi ikisini alsam diye kıvranırken trabzonspor'un kadrosuna bir baktım ki anaaaam. benim karşıma 9 yabancı ile çıkmışlar. yedeklerinde de 3 yabancı var. 6+2 bi tek bize mi 6+2 ulan. *
steven gerrard'ın gol attıktan sonra tribünlerinin önünde kolbastı oynayarak sevindiği oyun.
npower lig 1'da sheffield united ile başladığım oyun.
ilk sezonumda charlton'ın arkasından championship'e çıktım. kulübün önerdiği 3 yıllık teklifi değiştirerek 1 yıllık yaptım nasıl olsa başarılı olur, tekrar teklifte bulunurlar diye. sezonu 16. olarak bitirdim ve sözleşme yenilemediler. ligden düşen milwall'ın başına geçtim ama bana 4 coachtan daha fazlasını izin vermeyince istifamı verdim. şuan galler u19'un başında olduğum oyun.

itirazdan sarı kart görülebilir. hatta kırmızı bile.

kaleci ceza sahası dışında topu elle tutunca sarı kart görüyor. topu tutmak için kayınca ceza sahasının dışına çıkan kaleciler mevcut.
2018-2019 sezonunda süper lige güngörenspor ve alanyasporun çıktığını görünce dumura uğratmıştır.
bir türlü avrupa takımlarından teklif alamadığım oyun. sene olmuş 2016 art arda şampiyonluk sıraladık o kadar. fransanın tırt bir takımına gitmek istesem bile, benim teklifime güldüklerini belirten bir mesaj geliyor. arada garip olaylar da oluyor tabi ki. liverpool beşiktaşın pilot kulübü oldu.*
baya heyecanla oyunu kurup gece gündüz demeden her fırsatta oynadığım ve play off lara gelip 3 maç kala şampiyonluğu garantiledikten sonra hevesim kaçmış ve de bir daha açıp oynayamadığım oyundur. her şeye rağmen güzeldir, zevklidir. sanırım transfer döneminde uğraşmaya üşendim ben.
Yıllardır bu oyunu oynayan biri olarak söyleyebilirim ki, Daniel Sturridge gibi bir forvet görmedim. Yıllardır Messi ile, Cristiano Ronaldo ile, Rooney ile, Eto'o ile oynadım ama hiç biri bu adam kadar iyi değildi. Football Manager 2012'de, 3. sezonun sonunda Daniel Sturridge serbest kalıyor ve kimse ilgilenmiyor bu adamla. Ben Galatasaray'ı çalıştırıyordum ve kendisiyle 5 yıllık sözleşme imzaladım. ilk sezon 63, ikinci sezon 52 gol attı. Adam o kadar hızlı ki, araya atılan her topu alıp defans ve kaleci ile de taşşağını geçtikten sonra golünü atıyor. En büyük artısı hızı ve topa sert vuruşu. Belki ben Türkiye'de oynadığım için bu adam bu kadar iyiydi. Çünkü Türkiye'de oynayan defansların çoğu yavaş ve de kaleciler kötü. Benim araya iyi top atan adamlarım vardı ve atılan her topu Sturridge alıp golü atıyordu. Türkiye'de bir takım çalıştırıyorsanız gözünüz kapalı alın derim, çünkü başka hiç kimse bu kadar fazla gol atamaz.
fiyatı steam'de $11.99'a düşen oyun.

ekleme: amazon'da da kampanya var; $5.99'a satılıyor. almayanı dövüyorlarmış.
malum kampanyadan faydalanip icine girmek istedigim hayal dunyasi.

oyunu steam uzerinden almis comert ve iyiliksever bir uludagsozluk yazari'ndan ozel mesaj bekliyorum.

saygilarimla.
amazon'da 6 dolara satılan ancak altında şöyle bir açıklama olan oyun.

" Currently, this item is available only to customers located in the United States and who have a U.S. billing address"

bu sorunu çözebilirsem, kesinlikle satın alacağım oyundur.

ayrıca bu sorunu çözmek için yardımları beklediğim oyundur.
barcelona ile şöyle çılgın bir maç yaptığım oyun:

görsel

kaleyi bulan 4 şutları var 4'ü de gol oldu.

ve daha önceki kariyerimde sahip olduğum forvetim:

görsel
2021 yılında ronaldo'nun fiziksel özelliklerinin hala canavar gibi olduğu oyun. 36 yaşında olup ta böyle olan bir oyuncu daha var mı ya.
aşağıdaki linklerden türkçesine ulaşılabilir;

http://t.co/N9sm5QsM
http://t.co/RRCls9aB