bugün

ne bir ogretmen, ne bir muhendis, ne de bir fizik tedavici olunmamasindan dolayi bilimum ortamlarda unvaninizin sorulmasi uzerine verilen cevap olmasi durumunda saskin bakislar ardinda kalinilan meslek.
ne okuyosun kolibandı
fizik
ne olacan
fizikçi
ne iş yapacan
herşey

not: artık kimse sormuyor.
fizik bilimiyle ilgilenenlere verilen isim.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
fizikci olmayan bir insandan farkli bir bakis acisina sahip olan insan.
fizik ticareti ile uğraşan.

(bkz: bedenci)
-kimya matematik ve fiziği iyi olan insandir.
-ne okuyorsun ve ya ne mezunusun sorusundan alinan cevabin akabinde iş bulabilcen mi diye piç bir sırıtışla karşılaşırlar.
-bölüm puani düşük olduğu için herkes fizik okuyor zaten diye laf yinen meslektaşlarim da vardir. öğrenciyseniz bitirebilcen mi diye başlarlar ve okulu birakan salih abilerinden bahsederler.
-zevkli ve zor geçen üniversite yıllarının ardindan hakettiği değeri alamayan insanlardir.

(bkz: seviyorum ulan)
fiziksel bir olayı metamatiksel olarak modellemekle, matematiği sadece deneysel verileri değerlendirmek için kullanmakla matematikçi olamazlar. teorik alanla uğraşanları farklıdır tabi.
içine dahil olduğum, atomun çekirdeğinden evrenin sonsuzluğuna kadar herşeyi inceleyen tanım getiremediğim grup.
(bkz: seviyorum ulan)
bu bilgi gerçek hayatta ne işime yarayacak sorusunun cevabını bilendir.
bi türk filminde şarkıcı olmak isteyen gencin, beste çalışması yaparken, fizikçi yaktın beni fizikçi, fizikçi yaktın beni fizikçi diye gitarla çaldığı şarkıdır *
aslında her tıpçının olmak istediğidir fizikçi. ama aile der ki fizikçi olsan kaç para kazanıcaksın.

vel hasıl için de büyük bir ukte ile sınav tercih formuna tıp lar yazılır fizik bölümleri yerine.

hemen bütün tıpçılar öyle yada böyle fizik bilmini takip ederler .hele birisi icatda bulunsun.içi yanar.

işte bu yüzden hem muayene parasında hem de bıçak parasında kol gibi sokarlar.
mına koyimm sizin yüzünüzden fizikçi olmadım. girsin mına koyiim.
lanet gelsin kim çıkarmış bu bölümü, bu dersi. insaların ruh sağlıklarını tehlikeye atmak gibi bişey.

insanlar fizik bölümünden ya mezün olurlar ki çok düşük bi ihtimal ya da bırakırlar. ikinci durum biraz daha avantajlıdır. yarım kalan hayatınıza bi şekilde devam edebilirsiniz fakat mezun olma durumunda bölümün getirdiği psikolojik iğrençlikleri çekmek zorundasınız. kısacası profesör eğitimi görüp türkiye de bir bok olamayacağınız bölümde okuyan öğrencidir.
Evrenin sırlarını keşfetmeye kendini adamış, yapılabilecek en anlamlı ve en yararlı işi yapan insanlara verilen sıfat.
(bkz: Seviyorum Ulan)
elbet bir gün kafayı sıyıracak olan insan.
(bkz: insanlar ikiye ayrılır)
(bkz: fizikçiler ve diğerleri)
çok tuhaf insanlardır, çok farklı düşünürler gerek okuduktan sonra gerek okumadan önce. bir forumda denk geldim;

- selam arkadaşlar. ben de fizikçiyim. bu yıl kpss3 puanım 88.300 sizce nereleri tercih edebilirim ?
+ sebep ?
kundura ayakkabılarıyla ve boğazına kadar sıktıkları kravatla çevre tarafından kendini adamışlıklarıyla tanınan ulu insanlardır.
Işsiz kelimesinin eşanlamlısı.
en manyağı için (bkz: sheldon cooper)
götü başı atomu parçalamak için ayrı oynayan zavallı insanlardır.

doğuştan asosyal ve ezik biri olarak dünyaya gelirler.
ateist olanları çoktur.
Şu dünyada en çok hayranlık uyandıran kimselerdir.Fiziksel olarak tanıdığım bir fizikçi yok. Hayatımda duyduğum en büyük eksiklik.

Felsefe bilmese bile olur. O kadar seviyorum.
fizik felsefesine de hakimse, yeryüzünde ulvi bir misyonu var diyebileceğim ender kişilerden biridir diyecektim ki denilmiş olduğunu gördüm ve gidiyorum.
Bir de felsefe sahibi ise işte o zaman formül sarmalından çıkmış, ilahi yolu bulmuş demektir.
(bkz: Stephen hawking)
(bkz: isaac newton)
ilk aklıma gelenler.
en iyisi olmak istediğim. saygılar.