bugün

şimdi üniversitesi de var.
final dergisi dershanelerinin reklamının seslendirmesini yapan kır saçlı ve mavi gözlü bir adamdır. ismi henüz bilinmiyor.
iki defa öğrencileri oldum.

ilki sbs içindi ve inanılmaz yükleniyorlardı. o zamana kadar çalışma masasını kitaplık, testi ise yalnızca okul sınavlarında görmüş bünyem için tam bir dehşet'ül vahşet durumuydu.
ikincisi ygs-lys içindi. kapıdan girdiğim an hocaların büyük bir kısmı beni hatırladı. hatırlamayanlar da yeni gelen hocalardı.

öğretmen kadrosu genellikle gençlerden ve yeni evlilerden oluşur. öğrencilerle aradaki bu az yaş farkı öğrenciler için soru sorma, yanıt dinleme konularında işe yarar. ayrıca o ağır ders yükünü arada dağıtarak genç bünyelere iyi gelirler.
8000tl verilirse tıp kazanmak farz olur.
5 tane şubesi fetö bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılmıştır.
2006 öss ye bu dersaneyle hazirlanmistim.
ve dersane kitaplarını 3-4 sonra vermişlerdi. .
http://inciswf.com/bunusilenisikiyim2.swf
Kadıköy Uğur dershanesinden Kadıköy finale geçiş yaptığım ve ilk kez yarın gideceğim dershanedir.uğurun burjuva ortamı ve yetersizliklerinden sonra Ayrılma Kararı almış ögrenci olarak pek fazlada şanşım yoktu gidenler varsa aydınlatsınlar.
Bu sene ilk kez gittiğim, şimdilik memnun olduğum dershane.
fem dershanelerinden kaçanların sığındığı dershanedir. sahibi hemşerimdir ama gitmenizi tavsiye etmem. metrekareye düşen oksijen nispeti maden ocaklarından bile düşüktür.
ilk defa gideceğim dersanedir.
Çok kalabalık sınıflara sahip dershane o un dışında fazla bir sıkıntısı yok.
Sefakoy subesine gittigim dershanedir iyidir guzeldir ama soru bankalari cok kaziktir matematikten acayip soğudum dershane sayesinde.insallah bi universite tuttururuz bu sene hadi hayirlisi.
soru bankaları ve deneme sınavlarındaki bazı soruları ayarsız zor olan, lise son sınıfta ömrümü yemiş olan dershane.
buna rağmen final iyidir, hoştur. öğretmen kadrosu kalitelidir.
Ayrımcılık yapılan bir dershanedir Her öğrenci aynı parayı verir ama üstün zekalılar Her zaman Tembel ögrenciye bakılarak bir adım önde oldugu kesindir .
mecidiyeköy'deki şubesine gitmiştim vakti zamanında , acip kazık fiyatları vardı.

ama öğrenci ile iyi ilgilenirlerdi, tabi çoğu öğrenci dersaneye gelmek için geldiği için kazanamadı...
Babamın müdürlük yaptığı kurum. Derece sınıfına torpil, serhat, körfez, fem, zirve, cemaat dersanelerinde olur. Bizde olmaz.
bakırköy'deki şubesine 2005 2006 yılında 1 sene gitmiştim.. geç kalınca derse almazlardı yavşaklar.. insanı parasıyla rezil ederlerdi..
eger derece sinifinda değilseniz kimsennin umrunda olmazsiniz.
manyak bir dershane...5. sınıftan beri barındığım yer.
Hele bir beşiktaş şubesi vardır bunun,evlere şenlik.

Avrupa yakasının godomanlarının çocukları okur burada.

Dersaneye popo büyütmeye gelirler,enteliz diye geçinirler ama bir zikimden anlamazlar.
Kısaca maldır öğrencileri.

Hee ama hocaları iyidir,ilgilidirler.
her dersane gibi dereceye oynayanların götünde dolanan hocaların bulunduğu dersane. amınakoyayım kapitalizm.
Bu yıl içinde bulunduğum ayrımcılığı tavanda olan dershane.
kayıt için 3 bin tl bayıldığım dershane. iyi bir liseye gitmiyorsanız pek suratına bakmıyorlar. ayrımcılığın daniskasını yapıyorlar. stajer hocaları normal hocalardan daha kaprisli. ama şöylede bi gerçek var ki adana daki şubesinde olan hocaların kalitesi en üst düzeyde. yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.
bir zamanlar ankara ümitköy şubesine gittiğim dershanedir. gittikten sonra ilk dikkatimi çeken şey duvarlarda türkiyedeki bütün final şubeleri arasında bütün alanlarlar da her sınavda birinci olduğunu gösteren kağıtlar oldu. heralde çok başarılı bir dershane desem de ilerleyen zamanlarda bu başarıda dershanenin de payı olmasına rağmen asıl payın öğrencilerde olduğunu fark ettim. sebebi de şu ki ümitköy şubesindeki öğrencilerin maddi durum olarak türkiye standartlarına göre yüksek olması ve özel ders faktörünün bokunu çıkarmış olmalarıydı. içinde süper kaliteli birkaç* hoca barındırsa da diğer bütün öğretmeleri tecrübesiz stajyer bile denemeyecek öğretmenlerdir stajyerleri ise hiç anlatmıyorum. sınavlarında türkçe çok kalitelidir. fakat matematik süper kalitesizdir. hocaların hepsi soru çözüm saatlerini kaytarma saati olarak bellemişler ve zeytin yağından daha beter üste çıkma kabiliyetleri vardır. dershanedeki en kaliteli hocalar zaten soru çözümüne gelme zahmetinde bulunmadığı gibi * sadece 1 öğretmen gelir. haftanın 1 günü 40 dakikalık soru çözüm saati olsa bile dayanamazlar. en az 10 öğrenci sıra bekler sadece bir hoca vardır. diğerleri ise dershanede bile değildir. örneğin 10 matematik hocası vardır ama arlarında anlaşırlar her hafta birimiz gitsin 10 haftada bir nöbet tutarız mantığı ile yıl boyunca 3-4 kez gelirler. gelen bir hocada 10 dakika bekler. öğrenci gelmez ise oda gider bahanesi ise geldim bekledim kimse yoktu. hocam öbür dersleri soruyorduk ne yapak? ölek mi? hem hala soru çözüm saati içindeyiz desek bile yarın teneffüste gel cevabı verilir 10 dakikalık teneffüste bir sigara içeyim başlarız denir ve 1 soru sorulabilir sadece. etüt almak imkansız olduğu gibi etütler hangi akla hizmet bilmiyorum 30 dakikaya indirilmiştir. neyse çok yazdım ama aklıma geldikçe sinirleniyorum yazsam daha yazarım da neyse yeter. ama yinede bana katkısı çok çok büyük olan birkaç hocama teşekkürü borç bilirim. kısaca gitmeden önce iyi düşünün.