bugün

sixth sense : ölü insan gördük mü kurcalamadan yolumuza bakmalıyız.
fight club : bağlanmayacak bir şeye öyle körü körüne.
- düzgün resim çizebiliyorsanız nerede olursanız olun en güzel hatunu kaldırabilirsiniz - titanic

- şişko, gözlüklü ve tipsiz olmanız sizin önemsiz ve değersiz bir olacağınız anlamına gelmez - bilgisayar uzamanına ihtiyaç duyulan tüm holivud filmleri

- cinayet silahını sakın eline alma, sikerler.
kör, sağır ve dilsiz biri de üniversiteden mezun olup roman dahi yazabilir. tabi mesleğine aşık bir öğretmen yardımıyla.

black filmi
supernatural: tuzu yanından ayırma. **
film romantik komedi.
öğrendiğim her şey yiğit karakterinden..

- abi ben bu kızla evlenirim mesela, mini etek giysin, viskime buz atsın, ne bilim kulak mememi emsin mesela!
- * ayağımda bu mu olsa verirdin, * bu mu olsa verirdin ? ben seni hiç kırmazdım, hep verirdim.
ve son olarak
- abi ne var bunda düşünecek, ikisini de idare ediyosun, çakmıyolar, sen onlara çakıyorsun !
oldboy: dedikodu yapmayacaksın abi.
(bkz: soyunmak)
cüneyt arkın ın gösterilerinden ders çıkarmaktır. örneğin; iskambil kâğıdını fırlatarak adamın boğazını kesmektir.
(bkz: cüneyt arkın dan ninja dersleri)
insan ruhunun 21 gr olduğunu.
beş yaşında çocukların aşk kavramını algılayabildiği ve aşık olabildiği gerçeği.

yok yok bizim hormonlarımız geç çalışmaya başladı.
aşk-ı memnu: sen sen ol, uçkuruna sahip çık.
oldboy: aşk çok tehlikeli bir oyundur ayrıca çeneni tutmalısın yoksa hayatına mal olabilir.
seni uzaktan sevmek: uzaktan ilişkiler çok zor yürür.
bir insan 5-10 mermi yediğinde değil anacak senarist istediğinde ölebilir.
(bkz: into the wild)
gerçekten insanın beynine beynine veriyor bazı gerçekleri.öğrenilecek çok şeyin olduğu film.
kaybedenler kulübü: dünya s.kimde değil lan.
the butterfly effect : su yolunu bulur, her ne yaparsan yap her şey olacağına varır.
yüzüklerin efendisi:yüzük deyip geçme birader... küçük ama etkili.
fight club: bazen böyle coşasım geliyor kendi kendime halüsünasyonlar yaratıp dövüyorum filan.
forrest gump: "hayat bir kutu çikolatadır şansına ne çıkacağı hiç belli olmaz" sözüyle düşünmemi ve azıcık da olsa değişmemi sağlamıştır.
falling down: bazen küçük sıkıntıların üst üste gelmesi insanın cinnet geçirmesine sebep olabilir.
dünyayı kurtaran adam: uzayda savrulmayı önlemek için ayağa taş bağlanmalı.
hapishanede sabun yere düşürülmemelidir.
filmlerin hızlı tutuştukları.
(Bkz:soysuzlar çetesi)* *
the godfather: babaya saygı duyacaksın.
Testere serisi:

Her insana mutlaka bir şans daha verilmeli.
saw : oyunlara gelmemeliymişiz.