bugün

"Doğru ya da yanlış diye bir şey yok, sadece popüler fikirler var."

Twelve Monkeys, 1995
Her ihanet sevgiyle başlar.
görsel
+çocuklarla tanışmadan önce başka elbise giymelisiniz.
-ama başka elbisem yok. Manastıra girerken dünyaevi giysilerimiz fakirlere verilir.
+ya bu?
-fakirler bunu istemedi.
görsel
The Sound of Music.
- ne oldu ne oldu?
- çıkmadı, iran vizontelesi çıktı
- e ataş yaktınız?
- e üşüdük. "vizontele".
(bkz: )kutsal damacana
"o ferhat abinin bıyıklarını pişmaniye gibi teker teker yer abin."
yiyip içip sıçmaktan başka bir şey yaptığınız yok be! içinizde takla atmayan güvercinler var, kendini keklik zannedenler var. siz taklacı güvercinlersiniz kardeşim! içinizde koca bir günü iki taklayla savuşturanlar var. hangilerinizden bahsettiğimi siz çok iyi biliyorsunuz... ama ben burada isim verip hiçbirinizi arkadaşlarınızın içinde şey etmek istemiyorum. ama bu böyle gitmez kardeşim, böyle gitmez! bundan böyle takla atmayana yem de yok. yeter be! ben sizi her yere sıçasınız diye mi besliyorum? Eeeee sen takla atma, o takla atmasın kim atacak ben mi atacam taklayı? bundan böyle takla yok, yem yok kardeşim. takla yok, yem yok....
- Anamın en sevdiği türküdür bu. Bazen radyoda çalıyorlar, ben de dinletmek için koşuyorum fakat bir türlü yetişemiyorum. Ya türkü çok kısadır, ya mezarı çok uzağa yapmışım. Bir seferinde, geçen sene, ben buradan geçerken çalmaya başladı. Tam koştum anamın yanına geldim, bu sefer de pil bitti. Gerçi ben sonra bitmeyen bir pil yaptım ama. ( Vizontele )
Birini aklınızdan silebilirsiniz, ama onu kalbinizden atmak bambaşka bir hikayedir.
Sil baştan.
Hayat asla sahnelenemeyecek bir oyunun sonsuz tekrarından ibaret.

Amelie / Hipolito
dünyada öyle şeyler oluyor ki tanrının neden izin verdiğini merak ediyorum.

- yeşil yol
"parmağını kulağına soktuğunda pamuk çıkması göbek deliğin olduğu anlamına gelmez." stig
2 guns (zorlu ikili)
-Organize işler-

+ sen temizsin oğlum çok temizsin, herkesten çok kir gösterirsin.
görsel
görsel

- Katlanabilecek misin?
+ Hayır ben katlanmam, sabrederim.
- Ne farkı var?
+ insan sevmediklerine katlanır, sabırsa aşktandır…

lütfü akad, gelin filminden.
şimdi ziya kardeş enteresanıma giden bir durum var. sen maçın skorunu, ilk yarıda ikinci yarıda skorlarını, ilk taç atışını, ilk korner atışını ya amına koyayım ilk kalp atışını sen bunları nasıl biliyon bunları?

organize işler
görsel
Nicedir Seni Kollarım, Sende Bir Yiğidin Suratı Vardır.

Erkek güzeli sefil bilo.
Vazgeçtim ben, Müzeyyen. insana olan inancımdan vazgeçtim. Çünkü ben yerle bir olmaktan çok yoruldum. Affedemediğim tonlarca mesele var, irili ufaklı. Ama biliyor musun, bir kalbi olduğunu unutmuş insanlar için üzülmüyorum artık. Ve inan bana, onlarınki kalıcı bir hafıza kaybı. Sen de çok didinme onlar için, incinirsin. incitirler seni, öpmeye kıyamadığım çocuk kalbinden. Bir çocuk incindiği vakit tüm dünya darağacında sallanmaya mahkumdur. Bunu da bilirsin.

"Fakat Müzeyyen bu derin bir tutku"
görsel
"A census taker once tried to test me. i ate his liver with some fava beans and a nice Chianti."
(img:#2298619)
(img:#2298620)

peaky blinders
"Keşke seni sevmeseydim. Ya da çok fazla sevseydim."

Arada kalmışlığın en acı hali.
Yoruldum patron!
insanların insanlara saldırmasından, çocukların ömrünün kelebeklerin ömründen kısa olmasından,
adaletin bozguna uğradığı bu dünyadan yoruldum.

Yeşil Yol, Stephen King
Olur mu çocuklar? Ben hep evdeyim.
Bir daha mahalleye gelmedi mujgan , gelemedi
Otomobili bizim dar sokaklara sığmıyormuş dediler
Senede bir kac ay avrupadaymis dediler
Zaman sifali bir ilaçtır, unutursun dediler.
Ne mi oldu unuttum.