bugün

süper baba dizisinin baş karakteri, ailenin babasıdır ve şevket altuğ canlandırmıştır.
bursaspor'un amigolarından
gaziantepte'ki bir nohut dürümcüsü.burada ezme nohut,acılı nohut,patates kızartması,patlıcan kızartması ve ökçe satılmaktadır.öğlen vakti gidildiğinde kapısında uzun kuyruklar vardır.
GÖRÜKLE KÖYÜNDE UCUZ EKMEK ARASI BiŞEYLER HAZIRLAYAN FAST FOODCUNUN ELMANIN ADININ KISALTILMASI
görükle'de öğrencilerin yegane dostu, göçmenim, cigerim, hiperaktif kişilik, sipariş verdiniz mi açlıktan süründürecek insan, tüm köy kızlarının * `* * kankası, bu yüzden hiç iş yapamayacak kişiliktir. * *
hakketen suratına sormaya çekiniyorum ama bu adam köyde o kadar kızı nerden tanıyor.ayrıca yavaşsın fiko panen güzel fiko.
denizli erbakır fen lisesinin müdürü..

öğrencilerin deyişiyle: fuck fiko yada fik füleyman fiko.
Gaziantep'in geleneksel yiyeceğini post-modern hale getirerek sunan, ufak çapta bir sektör oluşturan, sahibini köşe eden dürümcü.
türk televizyonları'ndaki mizah anlayışının rüyama girdiği her uykumdan, süper baba dizisinde kahveci arkadaşının fikret'i çağırırken bağırdığı "fikkooğ!" sesiyle uyanırım.
görükle de hemen hemen her müşterisinin siparişini nasıl istediğini bilen güzel şahsiyet. Bu arada bana tavuk şiş, ketçap mayonez olmasın. *
doksanlardaki cesur ve güzeli bilenler için geliyor:

ucuz ve güzel..

bozma fiko kendini.
adanalı dizisinde tiplemeleriyle ve yarım yamalak ingilizcesiyle beğenilen, komik bulunan karakter.
fikret ismi yerine kullanılan kısaltılmış lakap.
bir dürümcü ismi.
çankırı anadolu lisesi öğrencilerine yıllarca servis şoförlüğü yapmıştır. çok kaçak binmiştik adamın servisine. hatta bikere bizi kovmuştu küfürde etmişti; olsun hakkımız varsa helal olsun. geçenlerde ölüm haberini aldım canım sıkıldı. allah rahmet eylesin fiko. gittiğin yer güzel olsun.
Belalı baldız adlı dizide muz fikret olarak bilinen arzu'ya vurulan adam
Fiko güzel adam güzel insan, az beslemedi bizi, iyi ki varsın fiko
fikret isminin kısaltılması.

edit : bir fiko bunu eksiledi.
Super babadaki fikret aksu rolunu oynayan sevket altugun dizide ki lakabi.