bugün

kadrosunda bulunan ve aldığı oyuncu kalitesi, farklı branşlardaki başarıları ile bir hakikattir. Şöyle bir bakın fenerbahçe'nin transferleri nani, fernandao, şener, sooza, ba, ribeoru ve alınacak olan van persie. kadrodaki dieogo, stoch, sow, mehmet topal falan saymıyorum bile.

birde geseye bakın transferleri bilal kısa, emekli futbulcusu sarbi ve podolski. şimdi akıl var mantık var bu durum bile fenerbahçe'nin marka değerinin geseyi 4'e katladığının net göstergesidir.
yaptığı transferler kanıtıdır.
bir besiktasli olarak ulkemin gurur duydugum takimlarindan, dunya' da taninan bir markadir.aramizdaki rekabet baskadir, ama iyiki var dedigim bir futbol takimidir.
Bu kadar gollük pas atılmaz.
Dünya markası başarılar ile olur harcanan para ile olmaz.
Dünya markasına örnek galatasaraydır Avrupa da iki ayrı kupa getirmiştir. Mesala Beko dur biritanyada çok ciddi satış Başarıları vardır.

Katar yada Çin klüpleri yada Fenerbahçe para harcayarak dünya markası olamaz. Bir gün kupa ve kupalar getirdikçe o mertebeye ulaşırlar.
Öbür turlu alacağın tek unvan kıroyum ama para bende imajıdır. Katar lılar bozulmasın ama...
Şu başlığa ciddi ciddi yazan var yazık. Dünya markası galatasaraydır. 1 gün için bile olsa fifa nın dünyanın en prestijli klüpleri listesinde "1 numara" olmuştur, fenerbahçenin ise kendisini tanıtacağı yegane olayları şampiyonlar liginde sıfır çekmesi ve kendi sahasında şampiyonlar ligi maçında elektriklerin gitmesidir.
vergi vermeyen, beleş stada konan toki taraftarlarını kıskandırmıştır.
Neden olmasinki sonucta bir turk takimi , olmasini isterim bir galatasarayli olarak. Sizce barca veya real avrupada sampiyonluklar alirken soyle bir cumle hic mi telaffuz edilmemektedir ? '' Ispanyol devi barca , Isyanyol devi real veya ispanyollar '' gibi .

Bizim takimlarimizinda dogru yonetim ve iyi taraftar anlayasi ile markalasip kendi reklamlarini butun dunyaya duyurmaya ihtiyaclari var. zira bence spor bazen ulkelerin dis politikasi veya reklami gibi gorulebilir , fenerbahcenin veya x spor takiminin marka olmasi taninmasi diger takimlarimizin yolunu acar ve onlarida zirveye tasir . ben bir barcasiz ispanya ligi dusunemiyorum , zira real gelene gidene 8 atardi o zaman. sizcede barcanin basarilari real madridi gundeme getirmiyor mu aralarindaki rekabetten oturu ? bu takimlar ayni zamanda ciddi anlamda ulke ekonomisine gerek vergilerle gerek piyasayasa kattiklari katma deger ile cok buyuk fayda saglamaktadir.

Eger ispanyollar sporda ozellikle basket ve futbolda bu kadar basarili olmasaydi biz sizce guzel kavruk ispanyol cingenesi adi ile anilan kadinlardan baska bir seylerini tanirmiydik ?
Katıldığım bir tespit. Olaya sadece futbol diye bakmak çok yanlış, cidden Fenerbahçe'nin diğer branşlarda hem Türkiye hem Avrupa başarıları var ve bunlar dünyada illaki sesimizi duyurmamıza neden olmuş şeyler. Ki sadece futbol olarak baksak bile türkiye'deki takımlar içerisinde her zaman ilk sıralarda yer alan bir takım. Avrupa ve dünyada ses getiren, ülkeye bir şeyler kazandırmış bir takım. Bakın bir fenerbahçeli olarak söylüyorum ki galatasaray da öyle. Avrupa başarıları çok dikkat çekici olan bir takım. Sonuç olarak hepsi aynı ülkenin takımı ne bu dert, tasa.
her gün birazdaha netleşen durumdur.
geselileri deli eden durumdur. seneye görüşürüz tombiktolar.

her zaman iyiydi, ama bu dönem kanıtlanacak olan gerçektir.
hakikattir. bir örnek vermek gerekirse fenerbahçe'nin aldığı oyuncular dünya çapında marka isimler. gesenin ise bilal kısa, jem karacan gibi normal isimler. bu durum bile her şeyi açıklamaya yetiyor.
aldığı ve alacağı oyuncular kanıtıdır.
aldığı oyuncularla değil, aldığı kupalarlardır.
Dünya markası olmanın içeriğini kavrayamamış yazar beyanıdır.

Ayrıca şu da var **
Şu an için söz konusu olmayan durumdur. Ne zaman nani' nin ortasında Van Persie' nin atacağı kafa golü Avrupa kupası şampiyonluğu getirir, o zaman bu gelişmeden bahsederiz. Ama bunu söylemek için henüz erken: Bekleyip göreceğiz.
7 yıldır şampiyonlar liginde oynamaya bile başaramamış takım dünya markasıysa barca ne ulan;diye düşündüren sikindirik tespit. ulan fb yi geçtim fenerlilerin sığ yerel hayalinden başka amacı yok ki takım dünya markası olabilsin.
tüm fenerlilerin işi gücü gs anasını satayım. gs yi kafaya taka taka yerel takımlıktan kurtulamadılar.
2015 için geçerli olabilecek bir hededir. aynı zamanda yıllardır sözünü ettikleri fenerbahçe cumhuriyeti'nin, ülkedeki kaos ortamından faydalanıp bağımsızlığını ilan edebileceği şüphesi de uyandırmaktadır.
Avrupaya sadece mahkemeye giden, Edirneden ötede başarısı olmayan takım için çok komik bir iddia.

Ahahahahahaha diye gülerler adama.
dünya'nın kabul ettiği gerçek.

(bkz: nani)

(bkz: robin van persie)
Böyle bir kadroyla mutlak mevki fenerbahçe şampiyonlar liginde bir çok dünya devine kök söktürebilir.
sneijder ile nani'yi podolski ile van persie'yi kıyaslayan geselilerin anlamıyacağı gerçek.kendi hayal dünyalarında allah bilir bilal kısa ile pique'yeyi jem karacan ile fabregas'ı kıyaslıyordur tokiciler.
Haklı söylemdir. Ünü dünyaya öyle bi yayılmıştır ki 2 sene uefa, kupalarına almaktan çekinmistir.

(bkz: 3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturması)

(bkz: bu sene de tek eğlence yine fenerbahçe)
Fenerbahce buyuk bie takimdir, ekonomik anlamda fazlasiyla basarilidir eyvallahta iyi transferle mi dunya takimi olunuyor? bir tarafta 4 senede 3 kere sampiyon olmus sampiyon ligi takimi haline gelmis bi takim bi taraftada 7,8 senedir gruplari dahi gorememis kendi baskaninin agziyla parali kopeklerin destekledigi parali bir takim. Bak ben demiyorum baskan diyor sonra sey olmasinda.
bugünler de taraflı tarafsız herkesin kabul etmesi gereken gerçek.
avrupa'daki dünya yıldızlarının real, barca, ya da manu'ya gitmeleri yerine fenerbahçe'ye gelmeleri en büyük kanıtıdır. örneğin manu'dan adam fenerbahçe'ye geliyor. Chelsea'daki ramirez gelmek için gün sayıyor. işte büyüklük bu.