bugün

sonu fazla hüzünlü olan film. bu kadarda olmaz dedirten sahneleri ve hız kesmeyen aksiyonları ile yine gönülleri fethetti.
200 küsür bölüm kurtlar vadisi izledim, bu kadar atraksyon ve actionu bir arada görmedim. ulan polat bile arada bir vuruluyor be.
gençler an itibariyle parayı buldum. gidiyorum. sanırım üsküdardaki imaxe gideceğim. gelmek isteyen varsa yeşillendirsin.
en baştan beri takip edenlerin kesinlikle izlemesi gereken serinin yedinci filmi.

güzel bir konusu var. paul walker ile alakalı hayal kırıklığına uğramayacaksınız emin olabilirsiniz. ilerleyen yıllarda sekiz çıkacak gibi. gene ucu açık bir son yapıldı filmde. ayrıca paul walker'a adanan bir film. sonunda duygusala bağladı. güzel bir wiz khalifa şarkısı dinledik.
pişman olmayacağınız iki saat bekliyor sizleri.
bugun %100 gidecegim filmdir. cok iyi diyorlar hadi bakalım.
Gelecek filmde fena sikişler dönecektir.
Sik gibidir. Cüneyt arkın filmi gibi elli tane saçma sapan sahne koymuşlar.

Fast and furious tarzından uzak bir yapım olmuş. Sanki seyirciye ayıp olmasın diye arabaları koymuşlar gibi. tavsiye etmem..
izlenmesi gereken bir film çok fazla yoh ammına denilecek sahne vardı. sonu hüzünlüydü ama 2 senedir olan beklentimin biraz altındaydı.
izlediğim en şahane aksiyon filmi paul walkerin unutlumaması çok iyi olmuş alkış.
son sahne ile beni bitiren film. pauğğğl diye haykıracağım şimdi.
Olum aylardır yıllardır beklediğim film sinemada en kısa sürede buluşacağız.. Fazla bilgi verilmezse yorumlarsa sevinirim. Dayanamayıp okuyorum çünkü..
nasıl bu kadar övüldüğüne anlam veremediğim film. bazı sahnelerde koca salon ''siktirin gidin aq'' çekti bu filme girmek yerine recep ivedik 313243 e girmeyi tercih ederdim.
Jason baba hepsini pataklayıp paket edeydi film güzel oldu derdim ama olmadı o yüzden izlerken kaç sahnede şu tepkiyi verdim hatırlamıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=3d8p0ZP66Zc~swh~
Abartılan sahnelere rağmen mükemmeldi. Filmin sonunda gözleri dolu dolu olan erkeklerden biride bendim sanırım. Aklıma geldikçe kötü hissediyorum.
Gerçekten izlenesi bir film. Birde seriyi çocukluğumdan beri takip ettiğim gerçeği olunca cumartesiyi bile zor bekledim. Neyse gidin izleyin işte.
Ulan bu kadar aksiyonu nasil siğdirdiniz dediğim..

Ancak bazi noktalarda tabi sikintiler var. mesela vin diesel uçurumdan aşagi yuvarlaniyor araçla. Ama yuzunde bi çizik yok amk. Yine en son sahnede o koca binanin hafriyati altinda kaliyor araçla. Ama arkadaşlari gelio onu kurtariyor bakiyor yuzu maşallah zemzem suyuyla yikanmiş gibi. Bune lan? Hiç mi duşunmediniz demicez ey yönetici yapimci kardeşler duşunmuşsunuzdur illaki ama bugta kaldim yani. Kanal 7 yonetmeninin bile aklina gelird heralde.. Ha birde, çok abartmaya ne gerek var karşim? Doğal doğal çeksene filmi. Vallahi daha guzel oluyor tillahi ya. Demiri adamin suratina geçiriyor jason statham! Ama sikinti yok devamm (bkz: swh). Neyse yermeye gerek yok. Genel olarak 10 ustunden 9 verdiğm film yani net. Serinin diğer filminin artik arabalarla modifiyeyle daha ilgili olmasini istediğim.
Öncelikle biraz spoiler içerebilir
Mükemmel bir film olmuş ama sanırım ilk 3 filmin tadını hic bir zaman alamayacağım. Aksiyon, efektler üst düzeyde de olsa ilk filmlerde olan sıcaklık yoktu. Bugattiler, Ferrariler, aston martinler gibi lüks arabalar görsellik açısından cok iyi ama bir skyline kadar akılda kalıcı değil.
Ve sonu gerekçenden harikaydı ara ara serinin diger filmlerine atıfda bulunmalarıda güzeldi (brian ve mia telefon konuşması)
For Paul
spoiler butonunu kullanmadan filmi anlatan ibnelere şahit oluyoruz.

merak ettiğim, bugün yarın gideceğim filmdir.
Kolay beğenmeyen biri olarak muazzam diye nitelendirebilirim.

Hep söylerim ilk 3 film ne kadar "aile" den birhaber izlesekte o filmlerdeki sokak yarışları, daha fazla modifiyeli araba ve daha fazla illegal olaylar vs benim ilgimi çeken başlıca konular olmuştur. devam filmlerinde (4,5,6) polisle iş birliği yapmak olsun mia ve çocuğun işlevsizleştirdiği brian o'connor ve sınırlı sayıdaki varoş sokak yarışları sebebiyle çok sevemedim. devam filmlerini kurtaran başlıca konu aile olarak nitelendirilen ekibin birbirine bağlılığı ve renkliliği olmuştur.

serinin son çıkan 7. filminde tokyo driftten hatırladığımız ve anlam veremediğimiz o sahne bağlandığını söylemem spolier sayılmaz bunu herkes biliyor bunun haricinde gerek arabalara gerek aksiyona gerek aileye doyabileceğiniz her sahnesine "oha , çüş" vb tepkiler verebileceğiniz "bundan da ötesi olmaz." diyebileceğiniz bir filmdır.
edit: karakterlerin özgünlüğü ve yerinde espriler de oldukça başarılıydı.
En baştaki hastane sahnesi yarmıştır. Adamsın jason reis.
Finalini çok beğendiğim hızlı ve öfkeli serisinin yedinci filmi.

--spoiler--

For paul

--spoiler--
Filmi az önce izledim. Serinin bütün filmlerini en az bir kez izledigimden olsa gerek filmin sonu bana çok dokundu. Sinemada insanlardan utanmasam bildiğin hickira hickira ağlayacak gibi oldum. Finalini çok anlamlı bir anma ile baglamislar. For Paul ifadesini görünce insan bir yakınını kaybetmiş gibi hissediyor. Nur içinde yatsın.
Gidin sinemada izleyin. Pişman olmazsınız. Filmin %70'i aksiyon sahnelerinden oluşuyor ona göre. Hele ikinci yarı ancak 5 dakka nefes aldırdı filim bize.
Film gerçekten kendini izlettiriyor. hem güldürüyor hem geriyor hem heyecanlandırıyor, kızlar falan o biçim. Ayrıca jason'ı hüber piskopat bir karektere sokmuşlar ki filmin daha başında yoh amına dedim. dwayne in eline makinalıyı aldığı sahne de çok iyi.
aksiyonu baya bol film.
o son sahne herkes gibi beni de bitirdi hacılar. Paul reis bitirdin bizi.
Jason Statham karizma adam bunu bir kez daha gördüm.

Arabanın uçup kazığa girme sahnesi ve hobbs'un pradatörü ambulansla yok etmesini söylemeden geçemicem gençler.ikisinde de kocaman bir hasiktir çektik salondakilerle.

Han sende kalbimizdesin reis.
-inceden spoiler içerir-

Onu bunu bırakta hersey güzel makarayla basladı film devam etti öyle ama en son o beyaz supra yı gördüm ben bittim. orda eski filmlerden karelere döndü o yol boyunca duygusallasmamak elde degil. bitişde o supra o viraja keşke girmeseydi diyesi geliyo insanın.

-inceden spoiler içerir-