bugün

entry'ler (952)

yarış oyunlarında kullanılabilecek müzikler

need for speed underground 2 buna çok güzel bir örnek olabilir. ayrıca (bkz: black rebel motorcycle club)

dışarıda basket şortuyla gezen dangalak

rahattır. sağ olsun yeni tasarımcı arkadaşlar, ah bi elime geçiriyim onları, dar cepli kot pantolon yaptıkları için ne telefon adam gibi içine sığar, ne cüzdan, ne bişi. yapışır o size böyle adam gibi oturamazsınız hiçbiyerde öyle illet bişidir kot pantolon. neyse efenim, basket şortu inanılmaz rahattır. geniştir, ferahtır, cebi vardır efenime söyliyim ne biliyim içinden bacağını falan geçiriyosun öyle bişi işte daha ne yaziyim hadi git öteye. işim gücüm var.

futbol

futbol izlenebilir. masa başına oturup hakkında konuşabilinir, yorum yapılabilinir, eleştiri yapılabilinir. ben bunları yapmayı başarabiliyorum. ama kimse bana internette futbol konuş demesin lütfen!

yav arkadaş, nasıl bi kin, nasıl bi nefret, niye amk niye? mal mısınız siz niye kavga ediyosunuz kardeşim bi oturun adam gibi yaa. demin 8fact futbol diye bi facebook sayfasının gönderilerini okuyordum. paylaşımlar gayet güzel, kaynaklı ve kaliteli, son olarak tarafsız. ama sağ tarafa yani yorumlara her gözüm kaydığında bi başıma ağrı giriyo. yani ordaki adamlar bayaa dışarda falan yürüyolar, nefes alıyolar ve aynı şehirler yaşıyorum garip yani ve çok saçma geliyo bana. hayır kardeşim ben bu adamla aynı ortamda olamamlıyım yaa!

gönderi : 2010-11 sezonunda alex (28) ve niang'ın (15) attığı gol sayısı galatasarayın tüm oyuncularının attığı gol sayısından (41) fazladır.

yorum : ona bakılırsa drogba'nın tek başına şampiyonlar liginde attığı gol sayısı fenerbahçenin tarihi boyunca attığı gol sayısından fazla.

öyle mi kardeşim. tamam, o zaman alex ve niang'ın attığı gol sayısı sizden az kalıyo. sonuçta drogba o kadar gol atmış, nasıl geçer alex ve niang di mi? yahu bu neyin yarışı. bu ikisi atmış mı atmış, drogba atmış mı atmış, bitti! niye durduk yere yazıyosun onu oraya hasta mısın sen?

gönderi : fenerbahçeli taraftarların nani'nin vikipedia'daki profilini sürekli değiştirmesi üzerine viki yönetimi türkiyeden nani profiline erişimi yasaklamıştır.

yorum : ben giriyom mq ne yasağı

bu zaten ayrı bi denyo, ne diyim ben şimdi buna. sağolsun admin altta açıklamış durumu. sabırlı kardeşim benim.

gönderi : süperlige 234 maça çıkan cüney çakır bu maçlarda 1040 sarı ve 92 kırmızı kartla süperligde en çok kart çıkaran hakemdir.

yorum : piç işte

haydaaa! bu ne şimdi? ha, adam sizin rakibe kart gösterse ses çıkarmazsın, size gösterse aman aman! adam kart gösteriyo işte ona göre oyna. ''sen de çok kart çıkarın ama haa!'' mı diycen adama, hasta ruh ismail resmen herif.

gönderi : 2012 yılında alacakları nedeniyle direten ve ayrılığı o dönemde zora sokan quaresma'ya kızan ve onun için '' futbol hayatını bitireceğim '' diyen diyen fikret orman şimdi quaresmayı tekrar transfet etmiştir.

yorum : admin rengini sikiyim!

bu ne şimdi? bu neyin öfkesi kardeşim söyle? hayır yani takımına hakaret falan da yok ortada niye adminin rengine küfrediyosun şimdi? hayır direk fikret ormana bi hatırlatma ve art niyetli olduğunu da düşünmüyorum. ne yani küfür ettin aferin sana çok güzel iş yaptın mı diyelim. bi de gitmiş 30 beğeni almış, yani tek tek de değil bunlar sürü halinde dolaşıyolar.

son olarak en çok dikkatimi çekeni yazıcam bu sözlük ortamına. son 6 sezonda dünya takımlarının forma satış rakamları veriliyor, 1 real, 2 manu, 3 barça işte aşşada 12. sırada fenerbahçe var abi. şimdi aşşada bi tane denyo var, yazmış ki ''feneri de göstermek için 12. sırayıda almışsın admin'' evet bayaa dahi anlamındaki de'yi ayrı yazmıyo bu denyo, efenime söyliyim bi tane daha yazmış ki ; ''ilk 10'u anlarım 12 ne'' evet soru işareti falan da yok, sağ olsun admin abimiz demiş ki; ''bir spor sitesi listede bir türk takımının olduğunu göstermek için oraya kadar almış'' demiş. son olarak bu arkadaş ''onların amk ozaman :D '' demiş ve evet o ile zaman arasında boşluk yok.

şimdi ben bu herife ne yapiyim kardeşim söyle bu nedir yav? hayır bu nasıl bi davranıştır. öfkeli desem diyemiyorum, nefret var tamam, ama bu neyin yarışı? almasın mı şimdi listeye feneri orda? ilk 10'u anlarım ne demek lan? sıkıysa sen gir ilk 20'ye 30'a hadi göriyim seni? anlamıyorum bu internette fanatik görüşte olanları. çok saçma kardeşim yaa. ulan annem eskiden takımım kaybedince ağladığımda boşver diyodu anlamıyodum, öyle onlarca yıl geçmedi üstünden ama şükür ki erkenden anladım annemin ne demeye çalıştığını. ne pis insanlarmışsınız siiiz! defol-lun burdaaaan!! ıyy!

67 yaşında olup 25 yaşında görünmek

internette sağ tarafta uzun boylu bir reklam sloganındır. aynı reklamı yapanlar içinden değişikliş eyler çıkan değişikli şekillerde yiyecekleri ya da böcekleri gösterip '' bunu yiyen günde 10 kilo verdi? nasıl mı? ===> link '' şeklinde reklam da vermişlerdir.

türk kızlarının ne kadar ilgi odağındasınız testi

%50 çıkmıştır. işte risk budur!

günün rap sözü

lanet olsun bu haya lanet olsun bu sevgi!

dıııı dın! dııııııı dın!

--spoiler--

rap kültürü popüler kültürün ellerinde ölüyor

--spoiler--

aşk

hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç buraya uzunlu muzunlu şeyler yazmayın kardeşlerim, keza kimse okumamaktadır. herkes kendi içini döküyor, ağlama duvarı yaptınız lan başlığı! bak ben de yazıcam şimdi, okumayacaksın. zaten 500 küsür sayfa yazı var be olm, niye seninkini okiycaklar ki?

sadece hormonal eylem diyerek geçemeyeceğin bişidir. ne kadar kafandan silmeye çalışırsan çalış, o kaşıntıyı önlemen imkansızdır. kim ne derse desin, herkesde vardır. en taş kalplisinden en malına, en çapkınından en sapına, edirneden ardahana kadar, reddedilemeyecek gerçektir. koskoca sherlock abi bile insan hatasıdır dedi dedi yine aşka geldi. sen kim oluyosun loo?

evet, çok farklı duygular bir arada hissedilir. herkesin bir duygusu daha ağır basar, herkesin aradığı farklıdır. kimi kadında ele bakar, kimi göze, kimi saça... onda bir parça bulmuşsundur. seni tamamlayacak bir parça, yani sende bulunmayan bişi. bu yüzden kime aşık olduğunuzu öğrendiklerinde insanlar denyoya bağlarlar çünkü senle alakası yoktur. zaten olmaması da gerekir. kadınla erkek birbirlerini tamamlarlar. birininz eksiğini diğeri, diğerinin eksiğini biri tamamlamalıdır. o yüzden bu yolda, neyi aradığımızı bilmekte fayda vardır.

amma ve lakin, senin eksiğini o tamamlayabilecekken, sen onu tamamlayamazsın. bu böyledir. o, senin için biçilmiştir, ama sen onun için biçilmemişsindir. o yüzden seninle beraber olmak istemez. senin yaratılışın böyledir kardeşim. sen eksiksin ve vasıfsızsındır. çirkinsindir ve her zaman da çirkin olacaksındır. o renkli saçlılardan, renkli gözlülerden, geniş omuzlulardan hoşlanır. sen ise kömür siyahısındır. değiştiremezsin. siyah tüylerin olduğun için kırosundur, ayısındır, aile içi şiddetsindir. neden seninle birlikte olsun ki?

olmiyacağını anlarsın ama anlamamazlıktan gelmek istersin. yine de gelemezsin. kader utansın diyip çekip gidemiyosun. o içindedir. o eksik parça kafanın içinde dolanır durur. sonsuza kadar da öyledir. işkencedir. uzaktan bakıyosun böyle, olmiyacağını biliyosun. ama bi şekilde iletişime geçmek istiyosun. çünkü sana zevk veren şey bu. zaten iletişime geçmek isteğin yüzünden mal mal durumlara düşüyosun kardeşim. ilgisini çekmek için saçma bişi yapıyosun hoooooooop! gitti! yapma bunları tabii bunlar güzel şeyler değil.

çekilir mi lan bu? 2'ye gidiyosun, o daha aşk nedir bilmez sen açılmaya kalkarsan kız korkar kaçar. (bu noktaya aşşada biyerde açıklama vericem, oku ulan! ) orta okulda üst sınıftır, koreli ibişlerdir, böyle antin kuntin şeylere tutulurlar. böyle kaşları ters vaziyette v haline getiren çocukları çok severler nedenini henüz anlayamadım halbukisi bence çirkin bişi o ne öyle amk? lisede piç olmalısın, olamiyacaksan da sana sevgili yoktur. senin sevdiğin o güzelliğe çirkin laflar, haketmediği muameleler yapar. zoruna gider. nesinden hoşlanıyosun diye sormak istersin ama sorarsan zaten elinde patliyacağını bilirsin. zaten lise ilişkisinde piç erkek yoksa zaten o ilişkideki iki kişiden de tiksinilir, canımlı cicimli aşk böcüklü tozlu pembeli değişik bişidir ama kaldırılabilinecek birşey değildir. içinde sevdiğiniz olsun olmasın. üniversitede çıkarlar devreye girer, burda yük senin omuzlarındadır.

Peki hiç aşık olunmak nedir tatmadın mı? dur sana nasıl olduğunu anlatiyim ;

korkunçtur. insanın içinde hiç tatmadığı bir korkudur. bu itiraf sevdiği bir insandan gelmediği sürece, çok çok çok çok nadir tadabileceğin bir korkudur. panik yaparsın. günlük aktivitelerini yaparken durduk yere böyle bişi karşına geliyo. ya yüzüne söylenir ya da dolaylı yolardan anlarsın. bu durumda, karşındaki itirafçı seni tatmin etmez. o çirkindir, aradığın kişi değildir. yüzsüz değilsen, yüzüne söyliyemezsin. söylenir mi lan o? nıç nıç nıç nıç... o teklif kabul edilmez hele ki hiç sevgilin olamamışsa. arkandan '' sapa bak, ilk gördüğü kızı aldı kaçamsın bi yere diye ahahahhaaa ! '' derler. senin de günden güne sakladığın ve korumak istediğin bi onurun vardır. kabul etmezsin ya da görmemezlikten gelirsin. bu kez de kimseyi beğenmiyosun derler. desinler. kafam girsin onlara. bikaç satır tepede anlattığım sebepler yüzden ilkokul aşkı muabbetinde kızlar korkup ağlarlar. aşk dediğin sorumluluktur, duygudur, karşılıklıdır. akşam çizgi filmi yakalayabilr miyim diye düşündüğün dönemde nasıl bu yükü karşılayacksın?

zaten özgüven zedelenmesi dediğimiz durum tam olarak burda ortaya çıkar. liseye geldiğinde piç olacak adam seni yarışın başında eler. '' aliiii zeyneeeebii seviiyooo! aliii zeynepiii seviiyooo! '' sanki bok varmış gibi bunu söylerler. 40 küsür kişilik sınıfta seni rencide ederler. sadece kendi zevkleri için. bikaç dakikalık eğlence için senin ağzına sıçmakta sorun yoktur. o günden sonra bu yolda karşında duran o geçilmez kaya, ilkokuldaki berke candır, enestir, bilmem kimdir. başarısız olucağını bilirsin. o yüzden asla konuşamazsın. elinde patliyacağını bilirsin. bazıları çok yanlış zamanlarda gaz verirler sana gider söylersin, bu kez daha büyük elinde patlar. bu arada bu elinde patlama muabbetini biliyosunuz di mi ona göre yazıyorum da, neyse... o ikinci elinde patlamadan sonra aşk dediğini sadece kendi çini çürüten bir keder olarak saklarsın.

sağ olsun günümüz toplumundaki değişiklik ve denyoluğun artması sayesinde aşk olayı gereksiz karmaşık bir hale gelmiştir. o yüzden çok zeki olmayanlar bu sınavda elenirler. bir insanın seni niye sevmediğin anlayamazsın, başkasının nesini sevmediğini anlayamazsın, senin niye sevilmediğini anlayamazsın, kafan karman çorman olur. senden değişik beklentiler vardır. ve daha kötüsü, beklentiler çeşitlidir. biri kısa, asker saçı modelini sever, biri yalan söylemeyin, dürüst olun yeter der, biri için ses önemlidir, biri ciddiyet, biri güleryüzlü sever... bu durumda dünyada ki tüm kadınlar aynı anda tatmin edemezsin. yani burdan bu çıkıyo. ama bir bakalım bret pitt reize, bir bakalım adını söyliyemediğimiz latin asıllı amerikalı şarkıcılara, gayet tatmin ediyorlar. e nasıl oluyor mu? zaten sorun o gerizekalı. o sorunu çözemediğin için yalnızsın. mal...

o yüzden sözüm odur ki sana aşk; sana kafam girsin. rahat rahat iş yaptırmıyosun amk, bisiklet sürerken ağlamak ne lan?

tası tarağı toplayıp yerleşilecek en iyi ülke

ingiltere.

şanlıurfa xızlı gençleri

bazı insanlar aynaya baktıktan sonra sokağa çıkmaya utanırken bunlar hangi yüzle bu kadar organize bir şekilde internette kendilerine yer buluyorlar? interestingler ötesi bir durumdur.

fast and furious 7

Gidin sinemada izleyin. Pişman olmazsınız. Filmin %70'i aksiyon sahnelerinden oluşuyor ona göre. Hele ikinci yarı ancak 5 dakka nefes aldırdı filim bize.

the chemical brothers

kendilerinden bahsederken hep ''kimyasal biraderler'' dediğim gruptur.

bahsetmek? ne dinliyosun diye soruyolar, söylüyorum. durduk yere övmeye başliyacak halim yok ya?

emperors fist

diğer space marine lejyonlarından farklı olarak sadece savunma yapmak üzere tasarlanmışlardır. keza kendilerinde emperor reiz tarafından kutsal terra'nın savunması emanet edilmiştir.

zırhları altın sarısıdır.

r4bia

bugün akp mitingine bizim dar bi soakatan bi yığınla insan geçti. kaldırımda da bi adam duruyodu. kahverengi tenli, 30 metreden görebildiğim kirli sakalı, kalın kaşlı bi herif vardı, kaldırımda dikilmişti.

üstünde siyah arka plan üstüne r4bia logosu vardı. insanlar önünden kuyruk* olmuş gidiyor, bu kaldırımda dikilmiş, eliyle 4 parmak yapmış, tişört üstünde, anlamsız bi gülümsemeyle etrafa bakıyodu.

dürüst olucam, adam resmen mal gibi davranıyodu. olm ne mantığı var bu hareketin lan? git mitingine kardeşim, destekle adamı. alla alla.

uludağ sözlük metal rock dinleyen yazarlar listesi

düzeltme: kalores adlı yazar da bu listededir.

en karizmatik liderler

(bkz: mustafa kemal atatürk)

sessiz kız

hiç bir şeye gülmeyen kızdır. uzaktan bakınca çok bilmiş havalarına yakalandığı zannedilebilinir. ama herkesin güldüğü şakaya ''ha...ha...haa'' diye yanıt veriyosa kan çıkar, dikkatli olmakta fayda var.

antropoloji

genel olarak kitap yazarlarının mezun olduğu bölüm.

filmlerdeki bilgisayar uzmanı tipler

çok hızlı konuşan tiplerdirler.

halk tv

haberlerin altına gereksiz uzun ve saçma şeyler yazan kanaldır.

ama candır, ciğerdir.

ses veriyorum öhm koorkmaaa

bazen müzik öğretmeni varken de duyulması pek bir mümkün olan sözdür.