bugün

duyarlı insanları bile duyarsızlaştıracak sanal eylem.
bence herkesin yapması gereken birşey. ilk yapanlardan birisiyim.
sosyal medyanın gücünü "nick name" ini değiştirerek kullanmaya çalışan, hata yapan, hata yaptığının farkında bile olmayanların başvurduğu yoldur.
tc yazanlar olmayan bir soğuk savaşı kazandıklarını mı sanıyorlar acaba. türkiye cumhuriyetine bende aşığım ama böyle saçma çocukça şeyler yapmıyorum şükürler olsun ki. ama her zaman ki gibi gaza çok güzel getiriliyoruz.
ilginç bir şeydir bir kemalist kardeşimin yaptığı iştir, Onunla aynı sorunu yaşadığımız bir kemalist kardeş. Bu yüzden kardeş diyorum. Ve iyiliyini düşünüyorum.
türk klavye kuvvetlerinin son başlattığı operasyondur. kimisi pek ciddiye almış bu eylemi. tc koyanları kahraman koymayanları vatan haini ilan etmişler. hatta bazıları başlıkta koymayanlara ana avrat düz gitmiş. aferin size iş bu kadar kolay vatana sahip çıkmak.
bazı köpekleri rahatsız etmiş belli. kürdün teki de küfür edip kaçtı bana facebooktan. kürt mürt sikimde değil de. azeri türk kardeşlerimiz bile bu olaya katılıp isimlerinin başına tc eklerlerken, bizim içimizdeki bu hainlerin ''bordo klavyeli, facebooktan vatan mı kurtaracan, faşist'' minvali yorumlarını gördükçe o güzel annelerinin kulakları bir güzel çınlatıyorum.
Bazı saygı duyduğum abilerimi ablalarımı ve arkadaşlarımı az sonra yazacaklarımın dışında bırakarak birşeyler yazacağım. Şehit verdik facebookta lanet okudunuz yakalım yıkalım dediniz kükrediniz on dakika sonra dün akşam çektiğiniz elinizde biralı fotoğraflarınızı koydunuz ve eğlenceli yorumlar yaptınız altına, adamlar her şeyi parça parça sattı yine facebooktan olmaz böyle şey! devlet hesap verecek! dediniz bunları bir güzel unuttunuz ve garfield resimli geyik gönderiler paylaşmaya devam ettiniz, pkk ile el sıkışıldı bağırdınız çağırdınız şehitler ölmez vatan bölünmez! naraları yazdınız ellerinizle ama yarım saat sonra bilmem kim @starbucks @leman kültür etiketlerinizi gördük bilmem ne keyfi yapıyordunuz. Sizler bu ülkenin üzerine düşen birer parazitsiniz, zavallısınız evet klişe tabirle sizler klavye delikanlısısınız. Yağıp esip gürleyip on dakka sonra chatten kızlara sulanan asalaklarsınız. Bunu yapmayın komik oluyorsunuz. Yarın öbür gün TC ibaresinin de modası geçince onu adınızdan silerken yerine OÇ yazmayı ihmal etmeyin.
Yapilmasi gereken harekettir. Bizde farkindayiz koyunca devleti kurtaramayacagimizin ama sozlukte "ergensiniz siz hebele hubele" demektense hic olmasa bir tepkidir.

He bunu koyupta evinin onunde eylem olsa gitmeyecek ergenler var onlari koruyacak halim yok ama butun ergenler bir degil.
Gaza gelerek isimlerinin başına tc yazan vatandaşlarımızdır. Bu vatandaşlar sanırım vatanı kurtarıyorlar, en kötüsü de isim değiştirme hakkı bitmiş olanlardır çok vahim artık devlet memuru modunda kızlara yavşamaya mahkumlardır.
önemli olan tc olmayan bakanlık tabelalarını halk olarak elimizle indirmek. bu eylem bir zamanlarki ışıkları söndürme eyleminden farkı yoktur. hiç bir sonuçta elde edilememiştir.
TC Kezban Laikoğlu : Ülkemizin bölünmesine asla
müsade etmeyeceğiz ve gerekirse tekilamızın son
damlasına kadar mücadele edeceğiz!
(bkz: klavye delikanlılığı)

bu vatansever tavrını oy kullanırken de gösterseydi ne keşke..
bu bir vatan kurtarmak değil tepki göstermek için koyulan ibaredir. tepkisiz kalan insanlar yüzünden ülkemizin değerleri suistimal ediliyor. bu ülkede milli birlik ve beraberlik sağlanamazsa başımızdakiler ülkeyi çokça felaketlere sürükleyecek ve atatürk'ün bizlere bıraktığı mirası koruyamayarak onun kemiklerini sızlatacağız. Hükümet sosyal medyaya da önem veriyor. Ne kadar ses getirirsek o kadar iyi olacak ama düşüncelerin daha da açık şekilde belirtilebilmesi için mitingler şart. twitterda,facede t.c koymak sadece bir başlangıç.

Trollere de selam olsun.
hiçbir işe yaramayacak olan kampanya.

not: ne bdp ne de mhp umrumda. sadece gerçekçi bakmaya çalışıyorum.
komik tartışılması komik size ne koysunlar koymasınlar.

burda koyanlara salak,aptal ibaresi neden yapılıyor ki?

herkes kendi hayatını yaşıyor, herkes kendi zavallılıklarını kapatsın, başkalarının yaptıklarını ortaya döküp dalga geçmek asıl klavye delikanlılığıdır.

not: ben de koymadım ama koyana da gidip salak muamelesi yapmadım.

acınası insanlarsınız tek kelimeyle acınası...
tamam, duyarlıyız. sanal platformlarda birlik sağladınız diyelim, ne olacak?
bu ülke riyakar, paranın kölesi insanlar yüzünden bu hale gelmedi mi? milletimizin cahilliği, çözümü hep yanlış yerlerde araması sorunların en büyük nedeni. devlet sorunları sanal insanlarla, sanal ortamlarda çözülmez!
onun için adının önüne ne yazarsan yaz, sandık başında birlik olamıyorsan hiç bir işe yaramayacak eylem.
facebook ve twitter'da yazdıklarıyla, gösterdikleri tepkilerle büyük etkiler yaratabileceklerini düşünen insanların giriştikleri eylemdir.
ilk olarak tc ibaresinin her yerden kaldırılması gibi bir durum an itibariyle mümkün değildir, burası muz cumhuriyeti değil, o kadar ileri gitmek bu kadar kolay değil.
ikinci olarak isminin başına tc koyan insanların büyük bir çoğunluğunun mevzudan net haberdar olduğunu sanmamakla birlikte, yarın seçim yapılsa bugünkü iktidara oy vereceğine eminim. buradan anlaşılabileceği gibi maalesef bir insan güruhu var ki, demokrasilerde tepkinin oy pusulasıyla gösterileceğinin ayrımına varamamış yalnızca tepkisini facebook ve twitter'da gösteriyor.

korkum şudur ki; yarın bir gün kazara bir savaş çıksa büyük bir grup insan facebook ve twitter'dan vatan müdafaa edecek.
garip bir furya. ülkedeki tüm klavye milliyetçileri en azından bu yolla görülebilecek. adamın adı satılmış döndü amk. TC satılmış döndü yazıyo. *
inci sözlük sayesinde halkımızın nasıl da, kim "elimde hıyar var!" dese bir avuç tuz alıp koştuğunu görmemizi sağlayan sazan.avi'dir.

http://imgim.com/156555555943381095285582593146.jpg

edit: imla
tebrik ettiğim olaydır. yıllardır binlerce kişinin vatanı kurtarma planı suya düşerken bu kadar büyük bir eylemi gerçekleştirme gücünü her şeye rağmen kendinde bulabilen ve vatanı kurtaran üstün zekalıların eylemidir.
aynı duyarlılığı sandık başında da beklediğimiz eylemdir.
(bkz: t c ibaresinin kaldırılması)
bunu yapanların yaşadığı hissi anlıyorum. çok böyle tipler; kimi dini, kimi milli bir duruş sergileyerek, birtakım paylaşımlarda bulunarak prim yapma yahut duygu masturbasyonu ile haz elde etme peşindeler. hesap ayarlarına girmek ve ismin paşına tc koymak; tarih sizi altın harflerle yazacak ibneler.
" vatanın için ne yaptın " diye sorsalar, " face'te adimin önüne t.c getirdim daha ne yapayim" şeklinde cevaplanacak olaydir.

(bkz: gereksiz)