bugün

Her yerden kaldırılmaya çalışılan "Türkiye Cumhuriyeti" kısaltması olan TC ibaresini profilde ismin önüne koyma olayıdır. Devlete tepki olarak "aha al bunu da kaldır" diyebilen zeki insanlar sayesinde katıldığım protestodur ayrıca. Olay şöyle yapılıyor, Facebook Hesap ayarları kısmında Adınız kısmının önüne TC koyuyorsunuz, değişiklikleri kaydediyorsunuz, bu kadar. An itibariyle katılım çok yoğun. Anlaşılmadı diyen varsa galeriden resme bakabilir.
t.c ibaresinin her yerden kaldırılmaya başlanmasına tepki olarak isminin başına t.c yazmaktır.

facebook vatanseverliği diyenler olacak belki ama güzel bir uygulama gibi görünüyor.

görsel

edit: başlığı ben açtım üstüme bu kişi nasıl geldi lan?
(bkz: facebook ta vatan kurtaran kahraman vatanseverler)
bordo klavyelilerin muhteşem fonksiyonel eylemlerinden biri.
ülkeyi bir kez daha kurtardık, yavaşça klavyeleri yere bırakıp uyuyabiliriz.
önemli olan böylesine sonuca varılmaz minvalde bütünleşmek değil, faaliyetlerle beraber bir bütün oluşturabilmektir. herkes ismin başına tc yazmış, yazmamış neye fayda? ismin başına yazılan TC ile vatani sorumluluğunu yerine getirmiyorsun.
salaklıktır. böyle yapan tiplere kıçımla gülüyorum.
bir boku değiştirmeyecek eylemdir. koyanlar da vicdan rahatsızlığından ötürü koyuyordur. zeki olan herkesin farkedeceği birşeydir ki; ülkeye böyle sahip çıkamayacaklar.
amcık beyinlilerin götlerinin altından vatanları, analarının götünden de donları satılana kadar anca bordo klavye ya da facebook vatanseverliği diye bok atacakları uygulamalardan biri daha. sen ne yaptın lan orospu çocuğu. bir kilo pirince anasını satan piç!. ülken elden gidiyor klavye başında ona buna bok atmak dışında ne sikime yaradın.

tc koyunca ne olacak? soyunu sopunu anlayacak insanlar. türküm demekten korkan bir orospu çocuğu musun yoksa damarlarındaki kanla ve vatanınla sonuna kadar gurur duyan, her ne şekilde olursa olsun tepkini gösteren bir türk vatandaşımısın anlayacak millet.

koymazsan busun

görsel

koyarsan bu

https://www.facebook.com/...o.php?v=10151524982281460

net!
2.5 milyon kişinin sadece birkaç saat içerisinde gerçekleştirdiği eylem. Sahsen beni cok mutlu eden olay.
kesinlikle katılınması gereken bir kampanyadır.
isminin başına TC koyan ergenlerin, 2 dk sonra manken fotoğrafı beğenmesiyle son bulacak vatan savunmasıdır.
yapanlara takdir yapamayanlara karın ağrısı veren ihanetin yan etkilerinden birtanesidir.
milli bayramlarda yapılan vatanseverlikle aynı durumdur . bu gidişat siktiriboktan bir internet sayfasına tc koyarak düzelmez , tükürüğünde boğacağın insanlara karşı birleştiğinde düzelir.
benim m.c koyarak katıldığım eylem. evet net bir mal cumhuriyetinde yaşıyoruz. bordo klavyeliler,ocakta çay içen ergenler. ne güzel bir dünya dimi?
isimleri resmi kurum adı gibi gösteren protestodur.

saçma sapan bu uygulamayı da kim bulduysa şimdi eminim iyi gülüyordur uygulayanlara. facebook\'ta tc yazınca vatanı kurtarıyoruz zaten. sorsan vatana millete ne hayrın dokundu bugüne kadar diye cevap veremez ama gelir tc yazmadığın için vatan haini olduğunu iddia eder. ne akıllı milletiz ya.
silivri yolcularını artık devlet daha rahat bulacak .
çocukça işler. aferin böyle devam aferin lan tamam la devam edin siz. *
adımın başına TC yazarım oyumu da atatürk gibi bir lider gelene kadar kimseye vermem. *
yazdım bekliyorum gözlerimide kapadım üçe kadar saymam söylendi bakalım nolcak merakla bekliyorum.
günümüzün memleket koşullarına bir tepki ve isyan hareketidir. ben gözümü kırpmadan yaptım. yok klavye delikanlıığı, yok faşist devlet gibi sikko sikko yorumlar yapan goygoycular siktirsin isminin başına ''biji biji vale vale'' koysun.
hükümet tarafından iplenmeyecek eylem. Milyonlarca insan meydanlara iniyor sesini duyurabilmek için acaba o kadar insan sadece klavye başından bunu becerebilirmi? Işe yarayacağına zerre kadar inansam desteklerim ancak olması imkansız birşey.
Bunu yapana kadar sosyal medyadan örgütlenip eylem yaparsın. Misal pazartesi iş bırakma eylemi gibi. Bunun tehditi bile ses getirir devlet kanadından. Tamam ne kadar yediği kabı pisletmek gibi olsada bazen biraz dürtmek lazım insanları.
tc yazmak yerine akp'ye oy vermemeyi deneseler daha bir yararlı olurdu.
sivil örgütlenmeyi beceremeyen bir toplumun travmatik sürü psikolojisine en güzel örnektir. güzeldir ama bu hiç bir şeydir, harekette bereket vardır.
mallığın önde gidenidir.

ulan isyanınız bile facebook üzerinden. demek facebook olmasa pısırık, sönük kalacaksınız her şeye, ki zaten öyle duruyorsunuz.

arkadaş, ben bunu anlamıyorum. yaptın da ne oldu? ne değişti? komik duruma düşüyorsunuz lan. benim facebook adresim olsa, bir arkadaşımın yaptığını görsem Allah yarattı demem, ağzına yüzüne vururum.

internetin şövalyeleri sizi.