bugün

kadınlar kabul etmek istemese de objektif bakan herkesin göreceği gerçektir.
Hayatımda bikere olucakçılar geldiğine göre ne desek boş. Sanki bizimki her sene oluyor.
Kadınlar arasındaki rekabet bu. Erkeklerde arasında da vardır. Ne rekabetçi toplumuz dedirtir.
erkekle evlenmesi gereken yazar beyanı.
Aksini iddia ediyorum.
Bir kere ben evlilik gibi bir işe kalkışsam giyerim beyaz elbise tutarım herifin elinden direkt evlenme dairesi.
Düğüne harcayacağım masrafı istediğim yerleri gezmeye tercih ederim.
Yanlış kişilerle doğru ilişkiler kurmaya çalıştığınız için böyle düşünüyorsunuz.
katılmadığım tespit.
cidden anlamıyorum, evlenmeyi düşündüğünüz kişiyle her dakika ne konuşuyorsunuz ama ben olsam benim imkanlarım bu, param bu kadar, diye anlatırım. kız sizi seviyorsa evlenir, gırtlağa kadar borca batmaya gerek yok. hem zaten günümüzde çiftler her şeyi ortak yapıyor.
Yanlış düşünce. Ego tatmini için evlenilmez, en azında ben böyle düşünüyorum. Sevdiğin, adam veya kadınla, her anını birlikte gerçirme isteğidir.

Ha, " o zaman beraber yaşansın" diyebilirsiniz. Bence, hiç bir sakıncası yok.
Bir kağıt parçasına atılan imza, sevgiyi baki kılmaz.

Ama ne yazık ki, aile ve toplum olarak buna ne kadar müsaitiz?
Bu söylem in tamamen erkek egosunu tatmin etme eylemi ve pisikolojisi olduğunu bütün kadınlar anladı.
yine kendinizi ele verdiniz uyanık geçinen erkek Zümresi lan...!!!
Evlilik sadece cinsel ihtiyaç için değildir. Yaş ilerleyince insan dertleşecek sarılacak beraber gülüp beraber ağlayacak birini arıyor. Kadınların düğün süslü merasim istemeleri büyük sevinçlerini duyurmak içindir. Kadın gösterişi sever. Ego meselesinden çok toplumun yaptırımıdır.
Başlık yanlıs açılmış lakin 1kr fazla masraf etmezsen bunu da mustakbel eşine kabul ettirebilirsen sorun yok uçmaya gerek yok kim trilyloner amk.
saçma bir genelleme söylemi. düğün yapmaya karşıyım bir sürü masraf var. ama en görkemli bir günde müziksiz, danssız geçirmek de saçma.
valla aslına bakarsan, evlilik erkeğin düzenli bi hayat yaşayabilmesini sağlayan yegane konudur.

ben şimdiye kadar, bir kadınla yaşamadığım zamanlarda

-)çamaşır makinesini düzenli olarak kullanmadım
-)elbiselerimi ütülemeyi hep ihmal ettim
-)düzenli alışveriş yapmayı bıraktım, pizzacı da yaşamaya başladım nerdeyse,
-)evin tozunu almadım, elektrik süpürgesini aylarca çalıştırmadığım oldu.
-)dışarıya çıkarken o anlık, durumu kurtaracak bişeyler uydurdum.
ve bunu böyle yapmayan başka erkek de tanımadım. yalnız yaşayan hiçbi erkeğin hergün alışverişe gidip, bu akşam ne pişiriim, düşüncesi taşıyacağını sanmıyorum.

ben bayaa bayaa 18-19 yaşlarındayken, babamın, bi sebepten dolayı, evde 15 yıldır duran çamaşır makinesinin nasıl çalıştığını bilmediğini keşfetmiştim.

onu öyle yapmıştım, ama yalnız yaşamaya başladığımda aynı boku ben de yedim tabii ki.

bana bekar yaşayıp çamaşırlarını düzenli yıkayan yıkanan çamaşırları asan sonra onları ütüleyip dolaba koyan bi tane erkek göster, kafamı kırarım.

erkek milleti hangi milletten olursa olsun, hijyen konusunda, derli toplu yaşam konusunda, hayatında bi kadın olmazsa, sıçar...

benim yalnız yasayan bi alman arkadaşın çok güzel bi gömleği vardı, burası almanya bu arada, bi süre sonrao gömleği giymemeye başladı, sordum ne iş, diye çamaşır makinesine atmış gömleklerini, makineyi çalıştırmış, sonra onları makineden alıp asmayı unutmuş, bir hafta ıslak ıslak makinede kalıp küflenmiş gömlekler...

bekar adam böyle olur. başka konular da var ama, bu da önemli tabii....evlilik kadından çok erkeğe yarar.
Ister evli olsun ister bekar,kadının yaşamı boyunca omzuna binen sorumlulukları görmezden gelen zihnin beyanı olan bu başlığa ne yazsak az gelecek. Evet kadın östrojen denilen hormonun baskisindadir evet duygusaldir evet dogurgandir ama erkekler gibi yoğun testosteron baskısı altında değildir. Yani cinsel duygularını başka şekillerde tatmin ederek tüm yaşamını idame ettirebilir yani evlenip onca sorumluluğun altına girmez bu sebepten dolayı. Erkekler kendi gerçeklerini unutup konuşmaya bir son versinler. O bahsedilen tüm borç harç da beraber ödeniyor bilginize.
Evet ekmek parası kazanmak zor ama tek zorluk bu değil hayatta. Kaldı ki bir tek erkekler de kazanmıyor. Erkek cinsini gereksiz yüceltip kadınları servet avcısı,gösteriş budalası olarak görmek zeka yoksunu insanların yapacağı şeydir.
Hayata daha geniş bir pencereden bakmanız ümidiyle...
bi tatmin varsa egoda karşılıklı olarak onlardan biridir lakin sadece ego ile kalırsanız sıçarsınız.
bunun çok derin temelleri var ama genel olarak kadınlar arası rekabetle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. genelleme yapmak doğru olmaz, herkes farklı sonuçta bu rekabeti umursamayan kadınlar bile aileleri, özellikle de anneleri istediği için düğün yapmak zorunda kalabilirler. bana kalırsa en iyisi basit bir düğünden sonra yakın arkadaşlarla bir gece klübüne giderek asıl kutlamayı orada yapmak ama herkesin kendi düğünü kendi tercihi karışmak gibi bir niyetim yok. kendi kafanıza uygun bir kadın bulursanız başınız ağrımaz çünkü aşağı yukarı ikinizde aynı şeyleri istersiniz böylece hiç bir sorun çıkmadan evlenmiş olursunuz.