bugün

ankara nın keçiören ilçesine bağlı bir semtidir. yakın zamanda ankara nın ikinci 7. caddesi olacağına hiç şüphem yoktur. gata*, metro gros market ve inşatı devam eden türkiye nin en büyük alış veriş merkezi olacak yerin burda olması bu semtin dikkat çeken özelliklerindendir. son zamanlarda çakal tayfası artmıştır ama sorun değildir. ego nun 261, 262, 263, 265, 267, 284 , 286 numaralı otobüsleri geçmektedir etlik ten. bizzat ben de etlik te ikamet etmekteyim. tavsiye edilir.
benim çocukluğumda yukarı tarafları gecekondularla dolu olan ama sonra hızla büyüyen, gelişen semt. özellikle gata çevresi ve aşağı eğlence yaşanılası yerler.
kesiLmek için ayrıLan, eti kuLLanıLacak oLan hayvan..
şu anda kar yağışı başlayan ankara semti.
olası bi kavgada rahatlıkla eli döner bıçaklı 20 kişiyi toplayabileceğiniz ankara semti.
ankara nın doğru dürüst semtlerinden birisidir.
gülhane askeri tıp akademisi * buradadır.
hastaneden çıkınca, gittiğim ilk evin olduğu semt. kuyuyazısı sokak. balkonundan meyve toplayabildiğim evim. hatırlamıyorum tabi, fotoğraflardan öle görünüyo.
19 yıl verilesi bölge. ayrıca ankaranın saglık baskenti oldugunda devlet hastanelerinin aynı çatı altında hizmet vereceği semt. bunların yanında bir büyük alışveriş merkezi bitmekte olup diğerine de yeni baslanılmıstır.Yapılmakta olan olimpik havuzuda unutmak olmaz. *
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
cello dolu bir semt. güzel yerleri de yok değil *, *, *, *
doğup büyüdüğüm mahallenin yerle yeksan edileceğinin kesinleşmesinden sonra yerleştiğimiz, beş yıl kadar yaşadığım ve gayet güzel günler geçirdiğim ankara nın köklü semtlerinden bir tanesi.

(bkz: keçiören belediyesi)
(bkz: kuyuyazı caddesi)
(bkz: giresun caddesi)
kasalar ve aşağı eğlence kısmı dışında çok da yaşanılası olmayan bir keçiören semtidir. son yıllarda bir cazibe merkezine dönüştürülmek istense de bu semtte yaşayan insanların büyük çoğunluğu tahammülsüz ve eğitimsiz olduğundan bu son derece zordur.
Çocukluğumun geçtiği semttir. Etrafında 3 tane devlet hastanesi vardır. Anteres Alışveriş Merkezi de Etlik sınırlarındadır. Anteres, Metro Market ile yanyanadır. Karşılarında da ayürüyüş Parkı vardır. Yürüyüş Parkının sonunda hanım teyzelerin, geçkin amcaların, işsizlerin, ev hanımlarının takıldığı spor aletleri vardır, burda sabahları ve akşamüstleri, komik görüntüler sergileyerek çılgınlar gibi spor yapmaktadırlar.Etliğin tam merkezinden geçen Giresun Caddesi, bu semtin 7. Caddesidir. Caddenin parelelinde içinde kocaman bir akvaryum olan bir park vardır. Semtin gençleri hafta sonları ve bahar-yaz akşamları bu caddeden kah araba ile kah yürüyerek piyasa yaparlar.
esertepe/askeriye tarafına çıkınca bütün ankarayı rahatlıkla seyredebileceğiniz mekan.
alışveriş merkezlerine, hastanelere, kızılay'a, koşu parkuruna, metro'ya yakınlığıyla beni benden alan semtim.
insanlarının biraz tutucu olması dışında gayet güzel bir semttir evlerden merkeze yakın olanları oldukça pahalıdır.
bok gibi bir yer.*
içinde yaşayan ve çakallıktan başka bir meziyeti olmayan insan müsvettelerinin hak etmediği güzide, dingin, samimi, muhafazakar semt.
ankara'nın küçük bi kopyası olan , düzgün sokakları ve sakin yapısıyla yaşanılası ankara semti.
ismini hiç sevmediğim ankara semti.
ankarada kasalar ile gata'nın arasında aşağı eğlencenin aşağısında dışkapı'nın yukarısında (yön duygunuzu kaybettiniz değilmi? evet bende.) kalan çok nadide küçüklüğümün geçtiği o zamanlar küçük olan semt. uludere sokakta askeri lojmanlarda kalırdık. lojmanların hemen önünde kanuni lisesi ve kanuni parkı vardı. o zamanlar boştu park. çağla ağaçlarına dalardık.
parkta torpil patlatırdık.
kızlara külah atardık.
o lanet olası yokuştan bisikletle yuvarlanırdık.
basket sahasında top oynayan abilerimizi izlerdik.
o zamanlarda çok nezihti şimdi daha bir nezih olmuş duyduğum kadarıyla parkın üst taraflarına şelale yapmışlar, kule dikmişler. akvaryum yapmışlar. yalçın eski yapan ilköğretim okulu hemen yanındada lisesi vardı. beğendik vardı. değişti tabi. ışıklarda duran düğün arabalarının önünü keserdik para alırdık zarf içinde. hey gidi hey.
antares avmnin ve metronun hemen yanında yıldırım beyazıt üniversitesinin geçici binasını bulunduran ankara semtidir.
yarimi sınırları içerisinde barındıran semt.
mottosu "etlik gençlik forever piçlik" olan ankara semti.
Lise yillarimin gectigi incirliye yakindir. Yuruyerek 20 dk da giderdik. Cok guzel ve gelismis bir yerdir. 80 lerde ve 90 larda gecekonduymus sanirsam.