bugün

zorunlu olmadığı sürece yaptıranın sadece kendine güvensizliğini gösteren saçma sapan bir iştir. kişiler sadece fiziksel değişim gecireceklerini düşünürler ancak duygusal olarak da bir o kadar değişirler. cok buyuk beklentiler ile masaya yatıp ameliyat sonrası memnun kalmayan o kadar cok insan var ki.
vücudun her yerine ayaklara dahi uygulanabilen cerrahi operasyon.

http://www.youtube.com/watch?v=4YQMb32RomE
görsel
kişi vücudundaki kusuruyla çok mutsuz ise estetik yaptırmak caiz dir.
manhattan gibi abd vilayetlerinde, asortik aileler çocuklarına ergenlik veya ilk pms'leri şerefine, bir estetik ameliyat hediye ediyorlar. henüz organları erişkinleşmemiş çocukta düzeltme maksatlı yapılan bu cerrahi müdahaleler, ileride nasıl statik problemlere sebebiyet verebilir, bu tartışılır tabii.
bugün bir dergide göz çevresi için yaptıklarını okudum. fotoğrafları vardı -eğer gerçekse- çok faydalı bir ameliyat.
Gittikçe çığır açan hizmet alanı.
gençliği,güzelliği yeniden tasarlamak.
paran olursa yaptırabilecegin..

ben mesela yalnızca burnuma yaptırmak isterdim aa bi de kaşlarımla gözlerim arası pek bi şiş orayı düzeltirdim bi de kirpik ektirmek varsa onu da yaptırırım estetige girmez de. bi de dudaklarımı büyütürdüm genişletirdim böyleee.
Eger sagligi etkiliyorsa yapilabilir. Etkilemiyorsa da yapilabilir. Bence sorun yok. Herkesin kendi derdidir.
Sağlığı etkilemedigi halde yaptıranlar özgüvensiZ kompleksli eziklerdir. maddiyat için adam bile öldürürler güven olmaz bunlara.
Suriyelilerin beleşe yaptırdığı hede.
özgüveni olmayan insandır, kendini kabul edememiştir, bence yalnızca kaşları felan düzeltilmelidir onada estetik denmez zaten, ne insanlar var tek kaş olduğu halde kendini kabul ettiren, fazla takmamak gerekir bu tür olayları zaten kendisi barışmamışsa başka insanada kendini kanıtlayamaz.
yaptırınca daha zeki veya daha aptal olunmayan, sadece herhangi bir yerin eskisi gibi görünmeyecek o kadar. bazıları estetik ameliyatı özgüven arttırıcı bir şey olarak görüyor halbuki hiç alakası yok özgüven dediğin şey beyinde biter ve her beynin ayrı bir estetik algısı vardır o yüzden senin çirkin gördüğünü başkası güzel görebilir ama yinede gereksiz birşey olsada maksimum 1(bir) kere isteyen yaptırabilir. dikkat edin vücutla oyun olmaz kaş,göz derken bir bakmışsınız estetik bağımlısı olmuşsunuz. olumsal bir ihtiyaç.
yinede gereksiz birşey olsada maksimum 1(bir) kere isteyen yaptıramaz. Sağlık sorunu olmadığı halde Yaptıran kişi beyinsiz basit ucuz bir şeydir insan değildir artık.
Başarılı bir estetik ameliyat ile olmayacak olan yoktur. (bkz: Estetikport)
Bazilarini, oldugundanda cirkin yapan ameliyattir.

Komsumuzun kizi gogsunden, burnundan sonra dudagini sisirdi.
O guzelim kiz gitti yerine travsti karisimi bir sey geldi. Mecburiyet olmayinca yapilmasini dogru bulmadigim gereksiz islem...
Estetik kaygıları olan insanların yaptırdığı ameliyattır. Bazen de zorunluluktan kaynaklanır.
estetik bozukluk kişiye psikolojik sorunlar yaşatacak kadar büyük bir problem olduysa veya fiziksel sağlık dolayısıyla yapılması gerekiyorsa gayet de makul bir ameliyattır.
Burnuma yaptırmayı düşündüğüm ameliyat türüdür. Aslında botox da fena olmaz.
Tövbe estağfurullah dedirten degisimlere sebep operasyon. korelilerin degisimini gorunce benim bile gozlerimi yaptırasım geldi.
Burnum kırık olduğu için yaptırdığım 2.yıl önce ki Hadise ha ayrıca bügünde yüzümde ki benı aldıracağım bu gidişle 5.yıl sonra kendimi tanıyamaz hale gelcem.
prc ameliyathane hemsiresi oldugum icin sayisiz burun capinda girmis oldugum ameliyatlardir.
G.tumu Altigen yaptirmak ustiyorum.
Vay anasını be..
Sen git estetik yaptır sonra beğenmedim diye doktora 32 bin liralık dava aç..

Bunun üzerine Adli Tıp Kurumu'ndan gelen “Doktor hatası yoktur” raporu üzerine mahkeme de tazminat talebini reddetmiş. Ama hastanın avukatı bu kararı temyiz etmiş.
Yargıtay da “davanın eser sözleşmesine göre değerlendirilmesi gerektiği” yönünde karar vermiş. Yani doktor tazminatı ödemek zorunda kalmış.

Şimdi benim anlamadığım şey, madem bu bir eserse kim neye göre beğeniyor? Sanat subjektif değilmidir? Yani düşünün 22 yaşında ki bir hastanın yaptırdığı estetik göğüs ameliyatına eser olarak bakacak olursak eğer,hastanın beğenmediği göğüsler bir başkasına göre güzel gelebilir. Herkesin beğeni anlayışı aynı mı?
Ayrıca cerrah yaptığı işi çok iyi yapmış ki,Adli Tıp Raporuna göre doktor hatasının olmadığı yönünde..
Yav arkadaş bu kızın yaptırdığı göğüs estetiği bir başkasına daha çekici gelecek.Madem eser olarak bakıyoruz olaya dimi ama..( tamam burası biraz abuk oldu ama sonuçta niye estetik oluyor belli sonuçta,gizlemeye gerek yok) Ne malum kızın para vermemek için çamura yatmadığı..

Neyse demem o ki,doktorların kendilerini garantiye almaları için,özellikle estetikçilerin gelen hastaların,psikolojik olarak ta sağlam olduğu anlaşılmadan operasyon kararı vermemeleri.Yani 22 yaşında ki bir kızın ameliyat masasına yatmadan önce psikiyatrik değerlendirmesi yapılmış mı?ona baksınlar. Yapılmadıysa eğer sonu facia,işin özeti,zor bu doktor milletinin işi. *

http://www.memurlar.net/haber/156275/