bugün

sırf ucuz diyorlar diye taşınmayı düşündüğüm şehir. eskişehirlilerden yorum bekliyorum. ikinci planda mersin var. burada en boktan lahmacun 7 tl. adamlar orada 2-3 tlye yiyor.
abartılmış bir balondur. evet.
Gelin gibi bembeyaza bürünen şehirdir kışları. Her mevsim adalar' da yürünmedi, çay içilmesi pek hoştur.
Bi lahmacun için taşınılmayacak şehir.

Ev kiraları ucuz, yiyecek alternatif çok olmasından dolayı ucuz.

Eskişehir'li değilim, ama bir Eskişehir'liden daha iyi bilirim eskisehiri*
bir an önce kurtulmak istediğim şehir. hiçbir yerini sevmiyorum. bende bıraktığı hiçbir anıyı da sevmiyorum. hatta sevdiklerim bu şehirde olmasına rağmen, hâlâ sevemiyorum...
Espark önünde olup savaşa katılmak istediğim şehir.

Hatta tramvayın içinde olayım, cama kartopu atanlara içimden söveyim*
Olm ucuz diye donas yemeyin, tavuk ayağı bile çıkıyor içinden uyandırayım*
Yıldız lokantasında ciğer yiyin, esnaf lokantası ama hem ucuz hem kaliteli haberiniz olsun*
Geçenlerde bi gittim. Öyle abartıldığı gibi bi yer değil. Yok anadolunun venedik'iymis falan. insanlarimiz biraz abartmayi seviyo. Kötü pis bi yer değil bilakis temiz ve güzel yaşanılası bi yer. Belediye guzel çalışıyor. Ama öyle anlatıldığı gibi, zihnimde canlandırdığım gibi bulamadım. Belki de kış olduğu içindir bilemem. He ögrenci kenti mi derseniz bana kalırsa öğrenci kenti istanbuldur.
Geçenlerde bi gittim. Öyle abartıldığı gibi bi yer değil. Yok anadolunun venedik'iymis falan. insanlarimiz biraz abartmayi seviyo. Kötü pis bi yer değil bilakis temiz ve güzel yaşanılası bi yer. Belediye guzel çalışıyor. Ama öyle anlatıldığı gibi, zihnimde canlandırdığım gibi bulamadım. Belki de kış olduğu içindir bilemem. He ögrenci kenti mi derseniz bana kalırsa öğrenci kenti istanbuldur.
bazen ankara'da sıkılınca gittiğim şehir.eryaman veya sincan'dan kızılaya gitmekten daha kolay ankara'dan eskişehir!e gitmek.
Halt etmişsiniz siz onu garga burun bey.

Denilesi durum.
memleketimdir, lakin eski tadı yok gibi bir kaç yıldır. yine de türkiye standartlarına bakarsanız ilk 5 e kesin girer sıralamada.

antalya diyen arkadaşlar; antalya coğrafik konum olarak eskişehiri 100 e katlar bir de takla atar lakin bir şehir bu kadar bok edilebilirmiş kuruluşundan gelişimine emeği geçen kim varsa abv antalyayı piç etmişsiniz.
canım ciğerim üniversitemi okuduğum canım ciğerim şehrim. her gün ayrı bir iyi ki dedirtiyor bana. her haline hayranım senin.
Gezdim gördüm. Logar kapağındaki dayıya selam.
Doğup büyüdüğüm şehir.
Hava karardıktan sonra şehrin ortasında da olsa alaattin parka ( odunpazarı) ve kuyubaşı mahallesine gidilmemesi gereken şehir.
insanların genelde dışarıda gezip dolaşarak vakit geçirdiği merkezinin tamamını yürüyerek dolaşabileceğiniz genç ruhlu şehir.
Öğrenci şehri.
son zamanlarda, yaklaşık son 4 ayda gitmeyi istediğim tek şehir.
ah canım memleketim...
tuhaf bir havası ve insanları mevcuttur, ben de dahil olmak üzere... eskiden daha güzeldi tabi. simdı nedendir bilinmez ama bir tatsızlık sindi üzerine.
üniversite çağına gelip, çöp çıkarma saatini bilmeyen öğrencileri barındıran şehir.
sözlükte eskişehir'e övgüler yağdırırken, bağların bok gibi kokmasındaki payını anlatamaz.
başkanlık sistemine hayır diyecek!
Üniversite şehri. Neler yaşadım okurken neler. Şehri güzel yapan durmadan sevişen genç öğrenci nüfusu. Herkes sevişiyor her apartmanda ah uh.

Bir şekilde orda okuyan okumayan herkesin ortamına girip çıktığı şehir.
Özlenilen şehir.

Şu saatte hamam yolunda esnafların birbirine günaydın demelerini, birbirlerine laf atmalarını,

adalarda sabah koşusu yapanları veya köpeklerini gezdirenleri,

Tramvayın dolu olmasını, bağlarda inci börekte takılanları

Hepsini özledim la. Hayır ağlamıyorum gözüme hasret kaçtı*
Öğrenci memleketi.
Soğuğunu seveyim senin şehridir, unutulmamalıdır ki Eskişehir'in güneşine, kızlarının gülüşüne güvenilmez.