bugün

entry'ler (283)

ilk buluşmada osuran kız

buluşma öncesi kuru fasulye yiyen kızdır.

sevgilinin isimle hitap etmesi

doğal bir durumdur.

dolmuşta ineceğini söyleme şekilleri

müsait bir yerde.

kızların sevgili olmak istediği erkekte aradıkları

benden güçlü olmalı, bana güven vermeli...

en güzel göz rengi

kahverengidir.

sözlük yazarlarının itirafları

Hergün yeni bir umutla uyanayım derken umutsuzluğa doğru içten içe yol almak.

en çok kimin konserine gitmek istediniz

Cem Karaca.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

Duruma göre bakarız ya.

anlık mutlu olmak

Bu durum bende çok oluyor bir anda mutlu olup beş dakika sonra suratsız birine dönüşebiliyorum.

atm ile kavga eden insan

hele verdiğim parayı kabul etmeyince kendi kendime sinirden konuşuyorum sırada bekleyenlerde söylenince resmen kavga eder moduna geçiyorum.

eski sevgiliyi yeni sevgilisi ile görmek

eski sevgiliyi hala unutamamışsam iyiki görmüşümde bende ona göre yoluma bakarım dediğim durum. Unutmak üzerindeki ilk adımım olur, unuturumda.

yürümek

yürüyüş düzenli yapıldığında hem ruhen hem bedenen insanı dinamikleştiren eylemdir.

eski sevgiliye bütün kapıları kapatmak

seviyorsan kapanmaz sadece öyle düşünürsün o şekilde olmasını sağlarsın ama tekrar sana yazınca bakmışsın ki aslında hep bir aralık bırakmışsın.

unutmak

Unutmak denildiğin aklıma hayatın bir parçası geliyor nasılki insan bazen bazı anıları hatırlayinca mutlu oluyor bazıları ise acı veriyor, acı veren kısmı birazda olsa unutabilmek.

sevgilinin değişmesini istemek

Değiştirmeye çalıştığınız kişi degişince anlarsınız onda neleri sevdiğinizi.

küçükken sanılan şeyler

Leyleklerin getirdiğini, televizyonun, kitabın sayfalarındaki resimlerin içine girebileceğimi ve küçükken ćocuklar ben merkezcidir şuan ben ne yapıyorsam herkes onu yapıyor gibi mesela annemle konuşurken oyuncaklarimla oynarken babamı arayıp sanki beni görüyormus gibi bugün üzerimdekiler nasıl olmuş diyebiliyormuşum (yapmış gibi görmüş gibi -mış, -mış, -müş, -muş)

sevilmediğini anlamak

başını yastığa koyduğun anda derin düşüncelere kapılıp, kulağında söylenen sözlerin çığlıklarını duyarsın.

sevgiliyi yolcu etmek

ćok zor bir durum uğurlarken geri dönecegi günü beklemek.

ilginç wifi isimleri

internet kesik.

seni sen yapan şeyler nelerdir

olaylara farklı bakmak, düşünce yapım.