bugün

en az 10 yıldır söyleniyordu sonunda gerçek olacak gibi.
kısaltması ETÜ olacaktır diğerlerini bilmem ancak eskişehir'e 3.üniversite hem de teknik çok gerekliydi. not:eskişehirliyim burda bir ironi yok.

bir de teknokent oldumu tamamdır bu iş.

Altı yeni üniversite kuruluyor

Tasarıyla, Bakanlar Kurulu’nda ve Yasama Organı üyeliğinde bulunanların tecrübelerinden, yükseköğretim kurumlarında ve bilimsel çalışmalarda yararlanabilmek için düzenleme yapılıyor. Bu kişiler, ayrıldıkları yükseköğretim kurumlarına kadro şartı aranmaksızın, bir başka yükseköğretim kurumuna ise uygun kadro olması halinde atanabilecek.

Bilimsel araştırma ve yayın etiği kurullarının oluşumu, görevleri ve çalışmalarına ilişkin usul ve esaslar, Yükseköğretim Kurulu tarafından çıkarılacak yönetmeliklerle düzenleniyor.

Devlet üniversitelerinde öğretim üyesi altyapısının sağlamlaştırılması amacıyla emeklilik yaşı 75 olarak belirleniyor.

Acıbadem Üniversitesi’nin adı, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi şeklinde değiştiriliyor.

Tasarıya göre, Eskişehir Teknoloji Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Teknoloji Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Van Zehra Üniversitesi ile istanbul'da Fenerbahçe Üniversitesi adı ile bir vakıf üniversitesi kuruluyor.

kaynak:http://www.hurriyet.com.t...uzenleyen-tasari-40107949
vay aq ben de universite açam lan.
uzaya uydu yollayan ve nano süit üreten üniversite.

aynı zamanda yakında mars'a keşif aracı yollayacaklar. çünkü onlar bir teknoloji üniversitesi...

şaka lan şaka, helal et nasıl kesilir diye bir icat yapacaklarmış. bir de zikirmatik update_1.1_iphone_sync çıkaracaklarmış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar