bugün

an itibariyle paldır küldür devam edendir. yediğimiz biber gaızndan gözlerimizi açamaz hale geldiğimiz ve artık ıslak kıyafetlerimizden yürüyemez hale geldiğimiz için eve döndük.

günün özetini geçmek gerekirse;

eti parkta toplanıldı, sloganlar atıldı sonradan akp binasına doğru yüründü. eski otogarın önünde polis tarafından acımasızca sıkılan biber gazından sonra dağılacak gibi olan grup tekrar eti parkta toplandı. barlar sokağının önünden esparka gidildi, çevik kuvvet biber gazları ve tomalarla müdahale ederek kalabalığı aöf binasına kadar püskürttü. ancak yılmayan eskişehir halkı ve öğrenciler, tekrar organize olarak üniversite caddesini işgal etti. insanlar evlerinden tencere ve tavalarla destek oluyorlar, aşağıdakilere limon ve süt atıyorlar, hala üni caddesindeki işgal devam etmekte ve gitgide büyüyen bir kalabalık var.

şu anda üniversite caddesi, aöf den esparka kadar işgal altında. polis espark önünden biber gazı ve tazyikli su müdahalesine acımasızca devam ediyor ancak halkın geri çekilmeye niyeti yok.

eskişehir direniyor, taksim direniyor.
bugün de devam edilecek gösterilerdir. direnişe devam !
direnişin devam edeceğini biliyoruz, eti parka biber gazlı kahvaltıya gidiyoruz.
bugun saat 19:00 espark'ta toplanilacak.
bugün sabahtan yine eti parkta toplanıldı, yaklaşık 50-60 bin kişiyle esparkın önünden yunus emre caddesine yüründü. yunus emre caddesinde toplanan grup sonra tekrar esparka yürüdü, orada kalan 400 kadar kişi polisle çatıştı, içeri alınanlar oldu.

daha sonra esparktan toplanan yaklaşık 2-3 bin kadar kişi tekrar yunus emre caddesine yürüdü. burada ykalaşık 4 saat polisle sıcak çatışma yaşandı. grup güçlükle de olsa dağıtıldı ama şu anda esparkın önünde 3-4 bin kadar kişi otrumuş durumda ve polis üniversite caddesine giremiyor.

bu arada hızlı trenin vip vagonuna direniş yazdık * baya yazılama yaptık. ikinci sıcak çatışmada psikopat bi tane dayının kolu yandı herifi götürmeye çalıştık izin vermedi amk. manyak işte.

dün gece tomalara ve çevik kuvvvete biber gazı taşıyan ambulansların hepsi bugünkü geçişlerinde kotrol edildi. yaklaşık 30 saniyede didik didik arandı. bu sefer biber gazı yakalamadık. her renkten her formadan taraftar vardı, en ufak bi grup içi taşkınlık yaşanmadı. ayrıca tekrar eediyorum, eskişehirde 2 gündür üniversite caddesine polis giremiyor.

son olarak, o esparkın önünde halay çekip çatışmaya gelmeyen tayfanın ben amınakoyim teker teker.

edit: yarın 16 da tekrar tolanıyoruz. doktorlar istikametinde.
cuma'yı cumartesiye bağlayan gece yakalanmayan son grup olarak 60 kişi tongaya düşüp gözaltına alındığımız gösteriler. 15 saat civarı gözaltında kaldık.

grubu bir yerlere sürüklemeye çalışan adamlara şüpheyle yaklaşın. yunusemre caddesinde yakalanan arkadaşlar da ordan kurtulup sonradan yakalanan bizler de tuzağa sürüklendik.
Duyarlı Eskişehir halkını,tramvay yolu güzergahına dahil edilen Alaaddin parkı yıkımındada görmek isteriz,Eskişehir halkı duyarlıdır,değerlidir.Bu halkın kendine dönek veya ik yüzlü dedirtmeyeceğini biliyorum,ümit ediyorum,bekliyoruz o günü.
şimdi eskişehir ikiye ayrılmış durumda. şaka değil cidden böyle bi durum var. bi kısım esparkta halay çekerken, bir kısım yunus emre caddesinde polisle çatışıyor. sanki farklı iki şehirmiş gibi. neyse anlatalım bugünkü olayları;

bugün yine esparktan toplanan grup yunus emre caddesinde polisle ciddi bi mücadeleye girdi. yaralılar var. şu anda yunus emredeki grup dağılmak üzere. herkes çok yoruldu. ilk başta kurulan barikat toma tarafından yıkıldı, içinde muhtemelen biber gazı konulmuş olan tazyikli suyla caddenin başına kadar dağıtıldı grup. sağlam direniş geldi bundan sonra. yolu trafiğe kapattık, araçları zorla yunus emre caddesine yönlendirdik. ilk barikatın kurulacağı yere kadar izin verdik arabalara, arabaları orada beklettiğimiz için ne toma ne de biber gazı müdahalesi geldi. ilk barikat kurulduktan sonra arabaların geçişine izin verdik. bu arada acil-hastası olan ve içinde çocukların bulunduğu arbaalrın geçişine izin verildi.

ilk barikat kurulduktan sonra yaklaşık 30-40 metre kadar ileriye ikinci barikat kuruldu. polisi geri çekilmeye zorladık, çok az kişiydik ilk aşamada ( yaklaşık 300-400 kadar) ama iyi direnç gösterdik. derken üçüncü barikat ta kuruldu. en son akp binasına 30-40 metre kadar kala son barikat kurulacakken tekrar saldırıldı. son barikat yıkıldı ama diğerlerini vermedik.

sivillerin ara sokaklara kaçanları spoalarla dövüp yakaladıkları ve yaklaşık 20 kişinin tutuklandığı haberi geldi. bundan sonra zaten kimse kaçmadı. ancak polisin son saldırı gerçekten çok etkiliydi. plastik mermi kullanıldı. bundan kesinkes eminim. biri omuzundan yaralanmıştı götürdüler hemen. tomanın sıktığı biberli ve taazyikli suyu gaz bombası bombardımanı takip etti. espri ya da abartı olsun diye demiyorum cidden bombardıman oldu. bacağına-sırtına kapsül gelenler oldu.

günün hatıraası olarak yanıma iki tanesini aldım eheheh. neyse bi tane de yarısı dolu garip bi şey buldum. ne olduğunu bilmiyorum biraz büyükçe gaz bombasıymış ama daha önce gördüklerimden farklıydı. bulduğumuz anda polise vermemiz gerekiyomuş. biz de vatanını seven çocuklarız, ikaza uyduk, tomanın camına fıralttık.

neyse zaten 4-5 saattir ordaydık, yorulduk ve acıktık artık takatimiz kalmadı. son saldırıdan sonra da artık gözlerimizi açamaz hale geldik ve yavaştan esparka doğru dağıldık. ara sokaklardan giden tayfadan alınanlar olmuş. esparkta da maşallah eğlence tavan. baya ayar olddum oradaki tayfaya önce ama sonra neyse dedim birilerinin üniversite caddesini beklemesi gerekiyo zaten.

çünkü polis bugünle birlikte3 gündür üniversite caddesine gi-re-mi-yor. eskişehir direniyor.

(bkz: taksimde düşene dövüşene bin selam)