bugün

2000 yılından beri aralıksız sahne alan, kadrosunda otuz küsur sanatçıyı barındıran başarılı oluşum.
yapılabilecek en güzel etkinliktir. memlekette olsam da gitsem diye özenidiğim durudur ayrica.
eskişehir'in bir kültür şehri olduğunun kanıtı *.
eskisehirin en güzel yanıdır.
gerçekten başarılı oyuncularıyla güzel oyunlar koyarlar her sene sahneye
sermet yeşil, devrim özder akın, berkay akın gibi değerli aktörleri bünyesinde barındıran, eskişehir'in göz bebeği bir yılmaz büyükerşen eseri.

http://www.eskisehirtiyatrolari.com/
(bkz: eskişehir büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları)
ağustos ayında açtığı sınavla kadrosuna yeni oyuncular katacak olan kurumdur.

edit: sınav tarihi ertelenmiştir. 2011 yılında kadrosuna yeni oyuncular katmıştır.
her sene en az bir adet defalarca izlenebilecek oyun yapan topluluktur. ayrıca; emre koyuncuoğlu, * genco erkal,* yücel erten * gibi çığır açan yönetmenleri de eskişehir seyircisine tanıtmaktadır. Kriz onları teğet geçmiş ve hala bilet fiyatları 2tl ve 3tl'dir.
son zamanlarda kaç baba kaç adlı oyunu izledim. tolga tümer, elçin tezcan, ismail dündar daha adını hatırlyamadım oyuncular teşekkürler.
keşanlı ali destanın oynandığı tiyatrodur. keşanlı ali destanı bütünüyle epik tiyatroyu merak edenler için izlenmeye değerdir
baştan edit: keşanlı aliyi oynayan mert kırlak iyi bir oyuncu olmasına rağmen bu oyunun enerjisini azaltmıştır lakin sarhoş rasihi oynayan ismail dündar zilhayı oynayan gonca yakut madam olgayı oynayan başak oksal hafizeyi oynayan elçin tezcan iyi oyunculukların yanı sıra söyledikleri şarkılarıylada oyunu müthiş bir müzikale çevirmişlerdir. buarada en beğendiğim sahne çakal rüstem ( ismail dündar ) ve tayfasının sergilediği dans perfonmasıydı.
artık eskişehir'de yaşamadığım için "hasretinden prangalar eskittiğim" tiyatrodur. olur mu öyle şey demeyin. vallahi oluyor... mesela henüz lüküs hayat performanslarını izleyemedim; meraktan ölüyorum. sonra aslan asker svayk ı izleyemedim. insan bir şehri bu kadar mı özler sözlük? ah ah...

edit: bu entry de eksilendi ya, bir şey demiyorum.*