bugün

hata zincirlerinin birinci halkasi.
(bkz: tükürdüğünü yalamak)
eylemi gerçekleştirene,
''madem duvarı yıktınız, pirketleri neden kırıyonuz??..
hadi pirketleri kırıyonuz, duvarı neden yıktınız?? ''* sorularının sorulması gerektiğini düşündüğüm dalgametre.
eskiden yeni olmaz sorunsalına ara verip yeniden denenen ilişki çeşidi,çeşidi çünkü artık tam anlamıyla bir ilişki olamayacak olan ilişkidir kendisi.
mümkün olmayan bir şey, mümkün olsa da herşey eskisi gibi olmayacaktır.

yıllar sonra editi : lan kahin miymişim neymişim, bu entaride geleceği görmüşüm. *
yeni bir ilişki yerine hazır eskisi var, ona devam edeyim.
nasıl olsa tanıyorum onu, her seyini biliyorum, rahat rahat ohh..
iki güzel söz söylerim, kafalarım gene diye düşünülebilir. hor görülmemelidir.

konuyla alakalı bir şarkı için,

(bkz: nasıl zor simdi)
aksine her işte bir hayır vardır denilebilecek durum.
eski sevgilinin medeni durumunda bir değişiklik olup olmadığı iyice incelenmelidir.
Eski sevgili hala seviliyorsa ve de ayrılık iki tarafa da zor geliyorsa "neden olmasın" diyebileceğimiz durum. zordur amma velakin ayrılık daha da zordur. *
unutmamış,unutulmamış olduğunuzun göstergesi.
ilişkinin bokunun cıktıgına delalettir.
hayır gelmez artık.yap boz olur.yalama olur..bir kere dikiş tutmamışsa bir daha hiç tutmayacaktır..
(bkz: akan suda iki kere yıkanılmaz)
yakın zaman kadar her yıl gerçekleştirdiğim eylem,utanıyorum kendimden,denemiş biri olarak kesinlikle sağlığa zararlıdır denilecek durum
nihai sonun başlangıcıdır.
sevgili ile ayrildiktan sonra arkadas kalinmasi sonucu gerceklesebilecek olaylardan biridir.
bir cember cizip etrafında dolanıp durmakla esdegerdir.yada kuyrugunu yakalamaya calısan salak bir teriyer köpeginin psikolojisinde takılmaktır.
Hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak olaydır.
beyinden gelen komutlar yerine, kalpten gelenleri dinleyerek, her seyin eskisi gibi olacagini düsünerek, kendi sayginligini,onurunu,gururunu hice sayarak adim atmak/ya da atilan adima karsilik vermek suretiyle baslatilan, zaman gectikce basladigina baslayacagina bin pisman olunan, aci veren ve yapilmis hatalarin en büyüklerinden biri olarak gecmisin karanlik cöplügünde ki yerini alan eylemler bütünü.
hiç yapılmaması gereken yapıldıktan sonrada allahım ben ne yaptımdedirttiren durum.
(bkz: sözlükçülerden gönül ilişkilerine tavsiyeler)
(bkz: nooldu ya biri eski sevgilisiyle mi barışmış)
neşe sebebi olabileceği gibi aynı zamanda gelecekteki sorunların erken habercisi de sayılabilir.oynayan taşların bir daha yerine oturması zaman alsa da aynı partnerle ikinci bahar olayı büyüsünü belki tekrar kazanabilir.
bir umut belki kalınan yerden devam eder diye düşünülen ama sonu yine aynı olacak hödö.
entryleri okuyunca yok mudur yani yeniden başlayıp da mutlu olan insanlar diye düşündüren durum.
eski sevgilisinin attığı kazıklardan son derece memnun kalmış olan kişinin, yaşadıklarının tekrarını istemesi.
(bkz: kaşınmak)
(bkz: halt etmek)