bugün

ne için ararlar hep merak etmişimdir. madem arayacaktık neden eski sevgili olup aradın denebilir aradığında
eline gecen en güzel fırsattır hele de terk edilmişsen...
(bkz: burada yapılmışı var)

(#1489025)
bu eski sevgilinin, sizi aramak için anneler gününü seçeni vardır ki en sinir bozucu modeldir. sabahın köründe hiç üşenmemiş kalkmış annenizin anneler gününü kutlamak için sizi aramıştır. daha da kötüsü anne pek bir mutlu olduğundan, bu haddini bilmez eski sevgiliye annenizin artık onun annesi olmadığını hatırlatamazsınız.
(bkz: eski sevgilinin 30 yıl sonra araması)

-alo mahmutt tokamı gördün mü yaa tokamı bulamıyom?
+hönkk
-şaşırma lütfen tabi ki toka bahane, düşündüm taşındım barışmamız gerektiğine karar verdim
+üstteki bakınızdaki rakama bakar mısın önce bi..30 yazıyor 30
-hımm..peki tokam??
yanlışlıkla hamdi abi yerine eski sevgili aranır..

-alooo hamdi abii malları yüklemeye başladık bizz, gemiyi yanaştırın
+engin sen misin?
-abi sen misin, sesin değişmiş sanki senin biraz (iç ses: bu herif de ibne midir nedir?))
+ben canan engin...dayanamayıp beni arayacağını biliyordum...hiçbir erkek benden vazgeçemez
-vay kaltak hamdi abi'ye mi veriyon şimdi de..
iki kişi de karşılıklı boğuk ve fısıldarcasına konuşur telefonda.

- alo.
+ alo.
- nasılsın ?
+ iyiyim.... ... sen ?
- eh.
+ ya.. hani vardı ya..
- ne vardı ?
+ eski günler...
- yine ne olmuş eski günlere ?
+ sana girsinnnn !! hohahaoahaoa !! hep bugünü bekliyordum ahuahuahau... aloo ?
- dıııt.. dıııt.. dıııt..
Çok şaşırtıcı bir durumdur. Bir zamanlar eski sevgiliniz olan insanla gayet arkadaşça sohbet edersiniz, sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi. Yıllar geçse de unutulmamış olmanın keyfini hissedersiniz.
farklı bir versiyonu ile saatler önce karşılaşılan durumdur. eski sevgilinin günler sonra araması. * * * * *
dün itibari ile yaşanılan durumdur.neden arıyorsun sorusuna karşılıkta;
sesini duymak istedim aradım ama sen arama
gibi cevap alınan durum. * *
sizi hala unutamadığının, yerinizi dolduramadığının belirtisidir.. unutulmadığınız için egonuz tatmin olur.. eğer telefonda onun aradığını görünce ve açmakla açmamak arasında geçen sürede sizin de kalbiniz kuş gibi çırpınıyorsa birbiriniz için gerçekten özel olduğunuzu anlarsınız.. bu ayrıcalığı yeniden yaşayabilir veyahut geçmişte bırakıp yeni limanlara yelken açarsınız *.. nacizane bir tavsiye benden: geri dönmeyin.. orda bir yerlerde özel olarak kalsın.. boşadığınız kadını ve kovduğunuz hizmetçiyi geri almayınız.. *
adı üzerinde eskidir, geride kalmıştır. unutkanlıkla aramıştır, kibarca özür dilenerek kapatılması gerekir telefonun.
yillar olmasa aylar sonra basima gelen durumdur.
telefon calar yaninizda anneniz vardir. hayretle bakarsiniz telefona calar calar ve anneniz baksana telefona der ve siz bakar acarsiniz merhaba dersiniz.
unutmusken gelen aramada telefon numarasinin hayretle evet bu o 1 dedirten bir olay yasatmistir. ilginc bir his kaplar insanin icini karsidaki hatun aglamakli sesle ne yapiyorsun der. sende eser gurlersin iyiym bomba gibiyim ya sen ? dersin ve patlatirsin olayi bulusalim mi eski gunleri yad edeiz dersin. kabul eder gider bulusursun. ama hic birsey artik eskisi gibi degildir. cok seyler degismistir. gayet rahat dokunabilirsin. kol kola gezebilir acayip sakalar yapabilirsin . ayrilirken 3 kere opusede bilirsiniz. ama eskisi gibi olmadigi bilmek olmayacagini gormek uzucudur.Hayat iki tarafata cok seyler katmis cok seyleri alip goturmustur.hep cok emek verip cok cile ceken daha rahattir hayatin sillesini yemis daha yeni dogrulmusken yeniden boyle birseyin olmasi ilginctir,gariptirezilmeden hareket eder ezildim ama yendim bak simdi ayaklarim daha saglam basiyor diyebilmektedir. hatanin yuzdesi olarak daha fazla kismina sahip olan taraf daha sakin ve hep daha tedirgindir. zaten arayan tarafinda kendisi olmasi olayi daha karmasik hala sokmaktadir.gozlerindeki yeniden baslayalim deme hissiyatini sezersiniz ama orali olmaziniz zaten size cok cile vermistir sizin icin bitmistir artik.
yoksa bitmmis midir? dusunmek gerekir dusunmeden harcayan birini tekrar gormek ilginctir. gerci onla 3 yil gecirmisseniz nasil olur bilemiyorum. ayrilik anida ilginctir. onun sizi operen kokunuzu icine cektigini gormeniz size baska bir aci verir ama ayrilirsiniz. arabaya binip surerken hungur hungur aglarsiniz.
geçen hafta ders sırasında yaşadığım bir durumdur aradan geçen 1 yıl... silmişim numarasını ne yapayım?

- misskincik nasılsın?
+ sen kimsin
- x ben?
+ ben de dersteyim mesela...
- özür dilerim
+ tamam önemli değil
- tekrar özür dilerim
+ önemli değil dedim...
içinde kalan tüm herşeyi bir anda söyleyip rahatlamana sonrada içinden oh olsun sana demeye sebep olan olay ...
kisi önce cok mutlu olur fakat dakikalar sonra gögsünün sol yaninda ince bir sizi hisseder.
Kapanmış yaraları kanatan, önce egonun tavan yaptığı sonradan hüzne dönüşen duygu yoğunluğunun yaşandığı durum.
gereksiz bir aktivitedir.
adı üstünde eskimiştir.hiçbirşey de artık eskisi gibi değildir.
boşa zaman kaybıdır yani.
mümkünse yeni sevgilinin yanında araması makbulüdür, ne kaybettiğini gördün, üzülsün, ağlasın, içsin, depresyona girsin.
rüyasında görmüştür. olur öyle.
beklediğim bir kaç telefon vardır. bir tanesine diyeceğim söz. 'sevemem seni abi doamda yok!' aynen bu şekilde. diğerine ise 'sevmek yürek ister bendede o taze bitti. ' * faln filan.
önce panik sonra müthiş bir şiddet isteği uyandırır.
hemen yan etkilerinden kurtulup telefona cevap vermemek en hayırlısıdır.
pis pis gülmeye neden olan arayıştır. ha ha ha unutamadı işte diye düşündürür.
yeni kontör almış olabilir .
- biliyorum nevzat uzun zaman oldu ama götüm şimdi kaşındı napim.
+ ay canım ya! nevzat öleli iki sene oldu, ben kuzeniyim, yardımcı olabilirsem çok sevinirim.
!?'? dıt dıt dıt dıt.