bugün

numara silinse bile, el telefona gidince parmakların tuşlar üzerinde gezinip doğru yerleri bulduğu tek numaradır o. sorsalar hatırlamazsınız, sonra alırsınız elinize, yazarsınız ekrana numarayı. işte karşınızdadır yine eksiksiz ve doğru şekilde.
Hatırlanmayandır. Şu an yazacaktım ki farkettim unutmuşum. içinde bir 20 vardı ama birde 0535 le başlıyordu.
aradığınızda operatörden aradığınız numara kullanılmamaktadır şeklinde cevap alırsanız bir önemi yoktur.
rehberden silinmesi defalarca düşünülen numaradır ama bunu yapmak cesaret ister. "numaradan nolcak ki dursun rehberde" gibi bir düşünceyle de kendimizi vazgeçiririz.
peki ne zamana kadar bu numara rehberde kalır? yeni bir sevgili bulduğunuzda ve telefonunuzu ona verdiğinizde diğer bütün kız arkadaş numaralarıyla birlikte o numara da silinir.
hatırlamadığım numaradır. +390xxxxx olması muhtemeldir.
keşke hatırlasam durumu yaratabilir.
sinirlenip sildiğim, ama bir gün tekrar ararsa bileyim diye hakkında şöyle bir not aldığım numaradır:

"507'li bir numara, sonunda 6lar falan var."

(bkz: based on a true story)
hatırlanmak istenen biriyse rehberden silinse bile aklınızın bir köşesinde kalacak numara ama ne siz ararsınız ne de o beyinde boş yerleri işgal eder.
arandığında telefondaki adam' ın sesi ile irkilmeye sebep olan numaradır.
(bkz: ne oluyo lan orda)
silik olandır.
baktıkça hüzünlere dalınan, anıları hatırlatan...
unutulmuyor amk.
0900 le başlayan tüm numaralar.*
bir süre sonra rehberden nasıl silindiyse aklından da silinen numaradır. 0539 ile başlayabilir mesela.
2 gün önce mesaj gönderen numaradır. asıl ironik olan ise mesajı gönderenin eski sevgilimin şimdiki sevgilisi olması. eski sevgilimdense onun şu anki sevgilisinin beni ne kadar özlemiş olduğunu öğrenmiş oldum. ne diyeyim. allah akıl fikir versin kendisine. diğerine de sabır tabi...
'sildim' denildiği halde silinemeyen 11 haneli sayı dizisi.
Numarasını silmek kolayda, ezberinde ise hapı yuttun!.
kafandaki acaba soruları tamamen bitene kadar ismi değiştirilerek kayıt edilecek numaradır, başka birisine bişeyler hissetmeye başladığın gün hafızalardan ve kayıtlardan tamamen silinir.
bir türlü unutamadığın ve hep geri döndüğün bir sevgiliyse sildin mi yarraa yedin.
unuttuğunu fark edince, insanın içinin garip bir mutlulukla dolmasını sağlayan telefon numarasıdır.
annemin, babamın, kardeşimin numarasını ezberlediğim gibi ezberimde olan numaradır. aradan geçen dört yıla rağmen hala ezberimde, eternal sunshine'daki zihin sildirme işlemi gerçekleştirilse hemen sildirirdim.
ilk 3 karakterini hatırlıyorum.

(bkz: 053)
0900...
silinse de ezbere bilinen, unutulmayan, unutulmak istenmeyen numaradır.
eline telefonu aldığında, bünyede alkol hakim sürerken yıllar geçse de o tuşlara basılır.
hem de doğru biçimde.