bugün

Ezberimdedir.

Nerede sikko bir şey varsa ezberleyen zihnim, her evden çıkışımda telefonumu cüzdanımı unutuyor.
3-4 gün önce sildiğim numaradır. ihtiyaç duyulmayan numaradır. ihtiyaç halinde yakın arkadaşlardan ivedi şekilde temin edilir.
bir anlık gaz ile sildim.
sonra pişman oldum.
bir sene boyunca aradım bulamadım.
sonra 800 tane numara deneyerek buldum.
iki hafta sabah-akşam günde iki kere aradım.
hep kapalı çaldı.
bir süre aramadım.
sonra ulan baya oluyor aramayalı dedim aradım, telefon çaldı. salağım ya ben korktum bir an kapattım hemen.
bir hafta sonra konuşmaya karar verip aradığımda numarasını kapatmıştı.

ve sözlük duman altı(!)
Neden hâlâ telefonumda kayıtlı olduğunu bilmediğim numaradır .
Tüm sülale ve arkadaşlarımın telefon numaralarını,ailemizdekilerin tc kimlik numaralarını, ilkokul ve lisedeki bütün sınıfın numaralarını ezbere biliyorum lanet olsun unutamıyorum ve sanırım bu gereksiz numarayı da unutamicam.
en uyuz oldugum seydir, ufak bir hafıza problemim var ve ne yazık ki bazı gereksiz şeyleri unutamıyorum eski sevgililerimin tel numaraları gibi. dişille ayrılalı yuzyıllar olmus; dişil evlenmiş barklanmış çoluğa çocuga karışmış ben hala teleffon numarasını biliyorum. bi de sebata bak la: rahat 8 sene olmuş hala tel numarasını degistirmemiş...
Bilmediğim be mutlu ki hatırlamadığım numaradır.
ezbere bilinen telefon numarasıdır.
9 senedir aklımda olan numaradır.

kendisi bile kullanmıyor artık o derece uzun zaman olmuş.
üzerinden 4 sene geçmesine rağmen kimlik numaramdan daha hızlı söyleyebildiğim 11 haneli numaradır. bir de göz aşinalığı vardır. hani arapça bilmesen de "bismillahirrahmanirahhim" ve "allah" yazılarını arapça yazılışlarından tanıyabilirsin, bu da aynı öyle. gitmiyor hafızamdan.
0531 331 3131.
Numarasini gercek anlam da paylasmak orospucocuklugudur.
Oo gavatlık..

Napıyorsunuz olum siz.
Hala akılda ezbere durur. Arada bir rehbere eklenir ve whatsapp fotoğrafına bakılmak istenir.
Ama sizi engellediği unutulur.
O aramadan siz aramayın, bu iki taraf içinde geçerli bir öneri olduğu için bu sayede kimse kimseyi aramamış ve kimse de kimseyi rahatsız etmemiş olur.
unutulmayandır. ek olarak aranmayandır. arayıp ne dicen ki. ama hep düşündüm arasam tepkisi ne olurdu diye. düşünmekten öteye de gidemedim.
Eğer eski olan sevgili bensem, baya baya zordur unutması. Numaram şekil lan ondan...
Uzun zamandır araştırdığım fakat bulamadığım numaradır. Benden ayrıldıktan sonra değiştirdi. Bu kadar nefretini kazanmışım demek ki. Üzüyor beni gerçekten.
15 sene sonra itinayla hatırlanır.
unuttuğunuzu fark ettiğinizde sonunda onu geride bırakabilmişim diye sevinmenize neden olan numaradır. aile eş dost tanıdık hiç kimsenin numarası bu kadar uzun süre akılda durmaz.
ilk zamanlar iç acıtır, sonra bişi ifade etmez.
ezberlemem ama telefon rehberimdende silmem. belli mi olur belki ileride "bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı" derim.
Acaba neydi? yabancı olduğundan o kadar uzundu ki akılda kalacak gibi değildi.
Kendi numaramı unuttuğum olur kullanılır olmamasına rağmen onunkini asla unutmadım nedense.
Sonunda kendimi zorlaya zorlaya unutmayı başardığım
ancak unutunca pişman olduğum numara .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar