bugün

eski sevgiliye olan hissiyata göre köpeğe davranış kalıbını belirleyecek olan durumdur.
hayrullah, hoşt lan köpek
ya da
hayrullah, seni çok severdim kuçu kuçu
çocukça bir davranıştır. eski güzel günler unutulmuş, içte yara olmuş bazı şeylerin acısı böyle çıkarılmaktadır, eski sevgili bunu bilemeyeceğine göre anlamsızdır, kendince bir oyun gibidir.
gereksiz, çocukça yapılmış olan bir tatmin yöntemidir.
kalbine kazıdığın ismi daha sonra "hakaret olsun diye" köpeğe vermek önce insanın kendi yaşamış olduğu duygulara hakarettir.
köpeği aşağılayıcı bir durumdur. hele de nefret ederek ayrılınmışsa.

+ ya olum ben neyim he. dürdane ne ya. karabaş de çomar de * . duyduğuma göre kötü yola düşmüş. mahallede dalga geçiyorlar ya.
(bkz: çocuğuna eski sevgilinin adını vermek)
(bkz: oha)
(bkz: eski köpeğinin adını sevgiliye koymak)
(bkz: eski sevgiliyi hatırlayıp köpeğe koymak)
saygılı olmak lazımdır... ne de olsa yaşanmışlıklar vardır.. bırakalım allahından bulsundur.. böyle saçmalıklara gerek yoktur...
köpeğinize ismiyle beraber, sonuna küfür ekleyerek tamamlanacak olan durum. örneğin ayşe gel aq.. *
(bkz: köpeğin ismini eski sevgiliye koymak)
eski sevgilisini hala unutamadığını apaçık ortaya koyan insan. *
andavallık.
ben eski sevgilimin adını niye en sevdiğim şey olması muhtemel canlıya koyiym lan..
onu da o kadar sevseydim eski olmazdı zaten.
(bkz: olmaz bu is olamaz)

billur gel oğlum. sonra millet demez mi 'billur ne biçim köpek ismi lan it' diye?
eski sevgiliyi unutamamanın göstergesidir. zira köpeğe her seslendiğinde eski sevgilini hatırlayacaksındır. bu yüzden pek mantıklı bir eylem değildir.
utkuuu gel oğlum..
hırlama köpekk!
utku ayaklarıma kapan!
al mamanı ye utku it maması tam ağzına layık yer misin?

aa güzel oluyomuş lan.*
(bkz: eski köpeğin ismini sevgiliye koymak)
şirin bir köpekse ayrı , heryerinden salya sarkan çirkin köpekse bu ayrı değerlendirilecek hadise.
bir benzeri eski sevgilinin ismini kasırgalara vermek olan eylem.

sahi siz neden bütün kasırga isimleri kadın simi sanıyorsunuz? eskiden pilotlar arasındaki akım kasırga tespit edildiğinde eski sevgilinin ismini vermekmiş. ehh, pilotlar erkek olunca bu son da kaçınılmaz olmuş. tabi artık bu uygulamadan vazgeçilip erkek isimleri de veriliyor.
eski sevgiliyi unutamamanın göstergesidir.kavgalı ayrılmayla biten ilişkilerde görülebilir.
eskidir ama yine sevgilidir bir zamanlar, canınızdır, sevdiceğinizdir, nasıl olurda köpeğini çağırıken bir zamanların hayatın anlamının ismiyle seslenilir. olmaz öyle şey..
köpeğe hakaret olur.
köpeğe saygısızlık olur.
her şeyden önce saçmalıktır. senelerce sev, sonra ayrıl ve ismini bir köpeğe koy. olacak iş mi bu, akrep, piranha falan varken? mümkünse küçük bir yılan en uygunudur.
(bkz: köpeğe saygısızlık olmasın)
köpeğe koymaktır efendim.