bugün

"kusura bakma canım, tatyana izin vermiyor" yada "heidi ile birlikte mi gelelim?" denilerek ayar verilmesi gereken kişinin davetine cevap vermek gerekir.**
derhal bir org bulup ümit besen moduna girmeyi gerektiren olay.
ayıptır. bir kere evlenilecek kişiye yapılan saygısızlıktır. o da çağırsın eski sevgilisini sen de çağır toplu nispet yapın olur mu öyle şey..

evlenceksen adabınla evlen arkadaşım.
eski sevgilinin "nağğberrrrr.... bak ben elimi sallasam ellisi gördün mü hemen buluverdim birini evleniverdim senden önce..sen bak kal öyle hihihi.." mesajıdır. uygunsuz bi davranıştır. dövmek gerekirse ben burdayım. her düğününe çağıran eski sevgiliyi dövmeye hazırım efenim.
(bkz: eski sevgilinin düğününde halay başı olmak)
icabet etmeyi gerektiren durum. adettendir. düğün hediyesi olarak da damadın ceketine eski mutlu günlerdeki fotoğrafları takarsanız bir dahaki icabet etmeniz gereken davet eski sevgilinin cenaze merasimidir.
eski sevgilinin insancıl olduğuna şüphe edilen davranışı karşısında kişi üzülür. anıları hatırlar.
(bkz: gelin olmuş gidiyorsun)
eğer uzun zaman sonra arıyorsa, enişte nasıl iyimi gibi şeyler söylenmeli

yok eğer daha geçen hafta birlikteydiseniz o zaman güzel bir hediye alınıp gidilmeli.
o masada oturmadığınıza bir kere daha şükretmenizi sağlayan hadise.
-ayrıldık ama dost kalalım- sözünün geçerli olduğunu kanıtlarcasına yapılan bir davranıştır.

hiç gerek yoktur.

kişi 'ben senden sonra buldum da evleniyoom bile, naber?' gibisinden tavırlarda da olabilir.
sevgiliyi kimin terkettigine baglı bi durum. eger terkedilen sizseniz arkasından bolca küfür edilesi durumdur. tam tersi ise yeni sevgili ile düğüne eşlik edilir.
(bkz: kıskananlar çatlasın)
(bkz: bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz)
güzel olan bir davranıştır.

her ne kadar ayar verilmesi gereken kişi tanınımı yapılsada, aslında iyi kalpli insandır. kişiyle arasında yaşananlara saygısı olduğundan arayandır. ne kıskandırma, ne de intikam alma gibi bir olayı vardır.

şayet ben böyle bir olayla karşılaşsaydım, üzülürdüm. ama davet etmemesi dahada üzerdi. çünkü o zaman tarihte kısa bir boşluğu doldurmuş, gelip geçici biri olarak görürdüm kendimi. arayan kişide senin değerini biliyor olmalıki seni aramış, mutlu gününde davet etmiş.

beni davet etmesi durumda teşekkür edebilir, zıvanadan çıkıp kabulde edebilirim *
(bkz: eski sevgilinin dügününde icip icip aglamak)
(bkz: pismanlik)
(bkz: rezillik)
eski sevgilinin kesinlikle çok takıya ihtiyacı olması durumudur.
icabet Gerektiren mühim bir hadisedir.

Takı merasiminde ne takacağım diye düşünürseniz;

- Gelinin ex aşkından bir adet taaruz tipi el bombası *

yada daha sağlam olabilmesi için canlı bomba olarak gidilebilir
- Sana demiştim pınar ya benimsin yada toprağım
- buum
- Düğüne öteki taraftan devam ederiz artık.
(bkz: eski sevgilinin düğünü basıp damadı kaçırması) ile sonuçlanabilir.
(bkz: ya benimsin ya toprağın),
(bkz: seni ben ellerin olsun diye mi sevdim).
gayet medeni bir hareket. hangi yüzyılda yaşıyoruz tabiki çağıracak, insanlar ilişkilerini yaşıyor, arkadaş kalabiliyorlar, benim de böyle bir tecrübem oldu, düğününe gittim takı merasiminde ne takacam diye düşündüm, eee yıllarca takmışsın ama bu başka bir çeyreği çok görmedim, sonra damatla karşılıklı çiftetelli oynadık, hadi iyisin dedim, yatakta biraz mızıklanır ama iyi kızdır dedim, hoş karşıladı sağolsun. sonra düğünden ayrıldım sen sağ ben selamet.
bir çeyrek alıp gitmeyi gerektiren davranıştır. eski sevgiliyi kime kakaladığınızı görmüş olursunuz hem.
Götünde don varsa beklediğim eylemdir.

Gerdeğe önce müstakbel kocasını sokarım çok net.
Bir arkadaşımın başına gelmiş durumdur. Protesto edip hiç birimiz gitmemiştik. Bunu yapan adamdan ne hayır gelir evlendiği kadınla da boşandı zaten.
verilecek en güzel cevap, kız istemeye gideceğim veya, aaa benim de aynı gün düğünüm var demektir.
ümit besen sendromu.
başka bişey takmak istersiniz ama altınla yetinmek zorunda kalırsınız. çifte kayıp.
Küfür etse daha iyiymis.