bugün

''tozlu kitapların içinden çıkan eski sevgilinin resmi''
eski günleri hatırlatan yegane resimdir.
oku demişti bu kitabı. kendi resmini koymuş. nerden nereye...
bir zamanlar eski sevgilinin resmini o kitabın arasına koyduğunuzu gösterir.
gol olur. çıkmaz da.
tutunamayanlar kitabı arasına konmuşsa gelecekte tutunamayacağınıza delalet eden resimdir.*
kalbi yaralayan durumdur. hani çocukken cipsin içinden taso çıktığında sevinirsiniz, bir an duraksarsınız ve bakmaya doyamazsınız. işte sevgilinin resmide böyledir. masum masum bakar size tozlanmış bir biçimde. tozunu silersiniz bir anda güzel gözleri, tatlı gülüşü belirginleşir.

acıyı daha fazla yaşamamak için tekrardan koyarsınız meydan larousse'ın içine.

(bkz: yaktın beni larousse)
eski alışkanlıkları bırakmak gerektiğinin resmidir.
o esnada yanınızda yeni sevgiliniz varsa, size uzun açıklamalar yaptırtabilecek fotoğraftır.
etkisinde uzun süre kalınmadan yakılması gereken resimdir.
hatıradır, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş, üzeri geçici olarak kapanmış duyguları bir anda dışarı çıkarandır.
biraz daha eskimeye bırakılırsa antika olacak resimdir. *
o zamanlar mutlu olduğunuz çekindiğiniz resimdir. kitaplıkta bir kitap ararken tıpkı türk filmlerindeki gibi o kitap nasıl olursa artık düşüverir karşına birden açılan sayfada o çekindiğiniz resim olmasın. işte o zamanlar çömelipte o kitabı ve resmi alırken öylece kalınabilir. bakarsın bir yıllanmış olan kitaba bir elinde ise eski sevgili olan aşka acılar içinde bakarsın...
kayboldu diye çıldırdığım ve eski kitabımın arasından çıkan vesikalıktır. sevinmekle, üzülmek arasında gidip getirmiştir beni. sanırım hüzün esintisinin, mutluluk yağmuruna eşlik edişiydi fotorafı bulduktan sonraki halim. resmi, annem imha etti sanıp az günahını almadım; kahretsin...
(bkz: eski kitabın sayfalarının yapışık çıkması)
eğer o kitabın arasından siz değil de anneniz çıkarmış, ve masanın üstüne koyup sizden açıklama bekleyen gözlerle bir size bir resme bakıyorsa, sizi zor durumda bırakan resimdir. bir zamanlar kaybettim diyerek kafayı yemenize sebep olan resimdir aynı zamanda.
uzun zamandır biriken farklı duygular, bu eski fotoğrafı bahane edip kabarır, olan olur.
kısa bi süre için anıların depreşmesine neden olan durumdur eski sevgiliye olan nefret ve sevgi ortaya çıkar.
sakin olmayı gerektirir.yırtıp çöpe atılır hiçbirşey olmamış gibi devam edilir.
-eski kitabın içinden çıkan eski sevgilinin resminde görünen eski çay bahçesinin eski masalarının üstündeki eski çay bardakları kadar hasretim sana mücella. Anlıyor musun?

+ay çok incesin necati !
çok iyi şeylere işarettir. yeni bir kitabın içinden çıksa, durum o zaman fena demektir. eski kitabın arasına, eskiden sokulmuştur herhalde. unutulmuş, gitmiş işte.
eski sevgilinin, kitap arasına sığacak boy ve kiloda olduğunu gösterir.

şöyle olsa, daha başkaydı:

(bkz: eski sevgilinin eski kitabın içinden çıkan resmi)
ha birde eski kitabın arasındaki bir sayfada kalmış eski sevgilinin imzası vardır ki o daha çok dokunur.
eski sevgilinin, kitabın içinden çıkmış halini gösteren resim.

- aaa! ne işin var senin burada yaa?!
- şu kitapların tozunu almasan, daha çok kalacaktım kitabın içinde müzeyyen. toz içinde kalmışım. hadi bu halimle bir resmimi çek.
buruk bir nostalji hissi yaşama sebebidir.
(bkz: ah min el ask) *
eski kitap ? kitaplar eskimez dostum.. sevgililer eskir, resimler eskir ama kitaplar asla.. kıyılmaz eskileri atmaya.. herşeyin eskisi iç burkar, can acıtır ama eskiler olmasa bilinmez yenilerin kıymeti.
yarım kalan mutluluk gibidir.