bugün

Bana göre erken yatmak zaman kaybıdır ve yapılmaması gerekir. Geberdiğimizde bol bol yatıcaz zaten. zamanınızı aktiviteler ile geçirin. Erken yatmanın hiç bir avantajı yoktur. Ama illa erken yatıcaz diyorsanız. Zıbarın ve size Avenged Sevenfold un Second Heartbeart şarkısını tavsiye ederim.
eğer ciddi bir uyku problemi olanlar ikea'dan* böyle hafif sallanan, rahat tv koltuklarından almalıdır. 5 dakika sallanıyorsun, sonra mayışıp yatağına gidiyorsun, deliksiz uykunu çekiyorsun. şayet günde 6 saat uyuyan ben aldığımdan beri günde 9-10 saat rahat bir şekilde uyuyorum. tabii bu kadar uyku da benim gibi çalışkan bir insana fazla geldiğinden, kendime ikea'dan bir kahve makinası aldım, bol bol kafein alarak daha az uyuyorum.

(bkz: bir ikea çalışan olarak fgam)*
Eğer öğrenciyseniz yarın yazılı olcağınızı ve hiç çalışmadığınızı düşünün ipne şeytan hemen uykunuzu getirir.Bayılır bu konularda uyku getirmeye...
Şeytan:Doğru söylüyo... Dadından yinmez be...
ya hafif alkol alın, ya ılık duş yapın.yatmaya yakın, kafeinli içecekler içmeyin.
sabah erken kalkıp saatlerce spor yapın akşam eve gelince ılık duş alın yatağa zor gidersiniz. * **
yoğurt yiyin , yada uzanarak der çalışsın
yada sadece ders çalışın kesinlikle uykunuz gelir..
çok yaratıcı bir fikir ile buradayım:

yatın.
önce bilgisayarı kapat sobanın önüne geç sıcaktan az sonra uykun gelecektir.
kesinlikle o günün sabahında erken kalkmış olmanın etkisi büyük olur, o yüzden ne kadar zorlanırsanız zorlanın ama erken kalkın...
şimdi sakin bir şekilde o klavyeyi... dur lan dur bu o değildi.
300 den başlayarak geriye doğru sayın. beyin başka şeylerle meşgul olmayacağı için uykuya dalmanız daha kolay olacaktır.
bir önceki gün geç yatın, erken kalkın. *
benim gibi şu saatte tavsiye verenlerin tavsiyesini dinlemeyin.* biz denedik gördük. durum ortada.
yatmadan önce çişinizi yapın.
uyku hapı falan hikaye! beni dinle hemen bi' kas gevşetici hap al. gör bak kılını kıpırdatacak halin kalıyor mu...

hemen yumulursun bi köşeye uyu babam uyu.
öğleden sonra 2 de uyandığım şu günlerde ihtiyacım olan tavsiyelerdir.**
yatar pozisyonda kitap okuyun, yarım saate mışıl mışıl uyursunuz hem de yatmadan önce öğrenilen bilgi en akılda kalıcı bilgidir.
askerden adanalı bir kardeşimizin bununla ilgili bir felsefesi vardı ki şöyleydi: iki şişe biramı içerim, otuzbirimi çeker yatarım.
allah belasını versin başlığı.ulan şu saçma sapan başlık saatlerdir sol framede be.ağzına sıçılıyor haberin yok sözlük.
vücudunuz gençse yada siz öyle hissediyorsanız ilaç vb. kullanmayınız, bitki çayları doğal şeylerdir içmekte fayda olmakla birlikte bir anlık uyku getirebilir. insan vücudu alışkanlıklara bağlılıkla direncini gösterir eğer devamlılığa sahip erken kalkma huyunuz var ise zaten erken yatmak zor olmayacaktır. tabi anlattıklarım uyku hastalığınız yok ise.
mimarlık bölümünü seçmeyin kardeşler.
bir gün hiç uyumasın, ertesin gün erken uyur.
bu saatte buradaki tavsiyeleri okuyorsanız hiç şansınız yok, boşuna burdan medet ummayın. yok illa da tavsiye istiyorsanız;

*milletvekili konuşması dinleyin
*kanun okuyun
*ders çalışın
*için (bazı bünyelerde alkol uyku yapıyor)
*süt için
*yoğurt yiyin
*esnemeyi deneyim sürekli esneyin

hala uykunuz gelmediyse ya vize dönemi olduğu için çok kahve içtiniz ya da insomniacsınız.
vize mize calismayin.

benim kafama medeni hukuk kitabi dustu demin, pekmezi falan akti gitti hep...
"Uykum gelse de yatsam" düşüncesiyle saatlerce bilgisayar, televizyon vs. karşısında oturmak yerine, yatağa uzanıp gözleri kapamak. Yıllar süren uykusuzluğun ardından bir senedir uygulamaktayım; hakikaten işe yarıyor.