bugün

entry'ler (702)

şahan gökbakar

imdb'ye uye olunmadan oylama yapilamayacagini bilmeyecek kadar sinemadan uzak bir kisi. ayrica madem, "cok da tinn, cok da fifi" diyorsan, bu kiytiriktan sikayet yazisi da ne oluyor?

çiğ köfte yiyenlerin gerici ve görgüsüz olmaları

zararlıdır. pişmemiş eti alın ve yaz sıcağında dışarıda bırakın. bir saat içinde kokmaya başlayacaktır. insanın vücut sıcaklığı 37 derecedir ve midede en uzun süre kalan besinlerden biri de çiğ ettir. 8 saat boyunca midede öğütüldükten sonra ancak bağırsaklara geçmektedir. bu süre boyunca çiğ etin ne kadar toksin ve bakteri ürettiğini siz düşünün artık.

başlıktaki önermeye gelecek olursak, doğruluk payı %80'dir. çiğ köfte ve benzeri yiyecekleri yiyenlerin ortalama özellikleri:

1)Dişlerini fırçalama alışkanlığı yoktur.
2)Sık banyo yapmazlar.
3)Vücut bakımına önem vermezler.
4)Yaz-kış ter kokarlar.
5)Sokak ortasında tükürmek normaldir.
6)Namus için öldürmek hayat felsefeleridir.
7)Başka kızlara sarkmakta bir sakınca görmezler.
8)Kaba kuvveti bir erkeklik göstergesi olarak görürler.
9)Kendileri gibi düşünmeyen herkes onların gözünde önemsizdir.
10)Cahil doğarlar, cahil ölürler.

şeytandaki ibretlik mantık hatası

mantığın bittiği yerde, ''sorgulamak, şüpheye düşmek dinden çıkarır. günahtır.'' denilip işin içinden sıyrılmaya çalışılır. Çok akıllıca.

en sevdiği yemek pırasa olan insan

lifli yiyecekleri, zeytin yağlıları, deniz ürünlerini seven ve akdeniz insanı olma ihtimali yüksek olan insandır. ayrıca pırasa böreğini de bilir ve çok sever.

hep eksi oy veriyorsunuz bir gün de artı oy verin

(bkz: bu entry de coşarım sanmıştım)

(bkz: allah rızası için bir şükela)

yolcuları 2 kere 155 i arayan otobüs firması

airbus a380 kullandığını sanan otobüs kaptanın(!) ego amcıklaması geçirmesi nedeniyle yolcuların hayatının riske atıldığı sinir bozucu olay.

türbanlı lezbiyen

--spoiler--
Ben kadın olmaktan öte insanım ve bir insan olarak başka bir insanı seviyorum.
--spoiler--

ama bunu anlamayacak kadar embesilsiniz.

başbakana dokunmak bile bence ibadettir

dinlerin, insanoğlu tarafından üretildiğinin bir nevi kanıtı sayılan söylemdir. biraz daha çaba gösterilirse yeni bir din ve peygamberin ilan edilmesi içten bile değil.

röntgeni güzel çıkmadı diye tekrar çektirmek

(bkz: alternatif zaytung haberleri)

tiyatro oyuncularının kafir olması

''kafir'' kelimesinin kulvar değiştirmiş halidir. bizden olmayana, bizim gibi düşünmeyene rahatlıkla yapıştırdığımız yafta. ne de olsa hepimiz dört dörtlük müslümanız ya cennete garanti gideceğiz canım. veya araya bir kaç ibnelik sıkıştırsak bile hesabını verip yine cennete gideceğiz hobareeeyyy! ne güzel değil mi? neyse tiyatroculardan bahsediyorduk. tiyatrocuları da bir kenara koyalım, geçmişten günümüze kadar dünyanın çeşitli yerlerinde insanlığın yararı için icatlar üreten, en basitinden elektrik, telefon gibi devrim niteliğindeki buluşları geliştiren adamlar kafir olsun, ama kendinden başka hayata ve insanlığa katkıda bulunmamış bünyeler elinde cennet mühürüyle başlık sıçsın. olacak iş değil. pencereyi açıp bağırasım geliyor sözlük.

baftan

(#15355032) entrysini okududuktan sonra, kendisini merak edip diğer yazılarını da okudum. Hakikaten bu sözlükte nadir bulunan kaliteli yazarlardan birisi. buna şüphe yok. çok iyi donanımlı ve türkçeyi etkili kullanıyor. her görüş tartışmaya açıktır lakin yazdıklarını içine sindiremeyen bazı yazarlar nick altına ''yazarcık'' yazmakla yetiniyor. aslında ''yazarcık'' yazmadan önce şöyle aynı kapasitede ve kalitede yanıt verebilirlerdi mesela. ama yok denese bile çok kasacağı için contası yanacak.

bu yazar arkadaşımızı tanımıyorum şimdiye kadar bir selam vermişliğim bile yoktur ama hakikaten merak ediyorum çem çüm edenler bu yazar arkadaşın yarı kapasitesi etmediği halde ''yazarcık'' diyorsa diğer yazarlar ne oluyor bu durumda? niteleyecek sıfat bulamadım.

gaylerin saklamak için sert erkek ayağına yatması

Doğru bir önermedir. ancak bahsi geçen durum, daha çok baskıcı veya muhafazakar aileden gelen bireylerde gözlemlenir. ailesi, arkadaşları ve edindiği sosyal çevre tarafından dışlanacağı korkusuyla bu yola başvururlar. ayrıca ''hayali kız arkadaş'' hikayesi konusunda çok yaratıcı ve başarılıdırlar.

hayrettin in çektiği metrobüs reklamı

bir reklam bu kadar etkili ve komik olabilirdi. gece gece anıra anıra güldüm. hangi sahnesine güleceğimi bilemedim. özellikle metrobüs kapısında yaşanan izdihamda, ''ulaşmak için doğru adımı atmak önemlidir.'' diyor ya ilk orada koptum zaten. yüzünü bilerek koltuk altına sokması ve bayılmasından sonra gülme şiddetim arttı. gazetenin dağıtılmasını ve fordçu abimizin arkadan sımsıkı kenetlenmesini görünce gözlerimden yaşlar aktı. bıyıklı abimizin sikici sırıtmasından bahsetmeyeceğim bile. sonunda hayrettinin hışımla boş koltuğa oturması ve amcamızın boşalmanın verdiği hazla o son bakışı, beni nefes alamaz hale getirdi. iett en başta bu reklamı metrobüste yayınlasaydı insanlar bir nebze dertlerinden uzaklaşıp metrobüse sempati duyardı yemin ederim.

vücudun en sıcak yeri

apış arası bölgesidir. bakterilerin hızla büyüyüp metropol şehir dahi inşaa ettikleri bölge olarak da bilinir.

yaralı stayla

(bkz: yaralı stayla)

aynı zamanda ozandır kendileri.

''yokluğumdan yararlanıp, aşkımı benden aldın!''

hell yeaahh!

es

mustafa ceceli'nin yeni albümünün çıkış parçasıdır.

anladım bu son durak,
beni anılarla yalnız bırak,
tutmam gereken bir matemim var,
hislerim var unutmam gereken yanar yanar durur,
kalbim kan ağlar ağlar durur,
senin bende kalan günahın var,
sözlerin var unutup gittiğin.

es nereye istersen,
nerede çok sevdiysen,
uğra bir geçersen,
maziyi savura savura,
es deli rüzgarla,
kalbimi bir arada tutamam yaşayamam,
son nefesim ol içime es,
ne zaman istersen aynı yerdeyim ben,
es kaza sevmişsen,
kalbimi kavura kavura es,
es deli rüzgarlarla,
yüreği bir arada tutamam yaşayamam,
son nefesim ol içime es.

söz-beste-aranjör: ender çabuker

ceceli bu şarkıda oktavın en alasını yaparak sesinin ne kadar güçlü ve eğitimli olduğunu bir kez daha göstermiştir.

http://www.youtube.com/wa...v=K-UydLQPP5Q&ob=av2n

15 kez baba olduğu halde hala bakir olan adam

şahan gökbakar'ın tiplemesi olan ''nevriye hanım''ın kocası cengiz bey olabilir ancak. zira nevriye hanım da 3 çocuğu olduğu halde hala bakire olduğunu iddia etmişti.

nevriye: bak yeminlen söylüyom ayşegül hanım 3 çocuğum olduğu halde halen bakireyim.
cengiz: bakireysen nasıl çocuk doğurdun salak!
nevriye: suuuusss! sen mi bilecen bakire olup olmadığımı?
cengiz: başka kim bilecek gerizekalı? bakkal mı?

bekaret beyindedir diyenler

aslında durup düşündüğünde, Bekaret beyindedir tezine karşı çıkanlar için bekaret sadece amdadır. Hangisi daha vahim bir durum acaba?

pizza fan

türkiye'ye yeni gelmiş yunan pizza markasıdır. lezzet ve servis olarak piyasadaki diğer pizza markalarına fark atan muhteşem pizza. özellikle bianca, mexicana ve texas barbeque çeşitlerini denemenizi öneririm. ayrıca pizza kenarlarını yememe alışkanlığımı gideren pizzadır. zira hamuru çok ince ve pasta gibi.

kürt kökenli olmak ayrıcalıktır

en iyi ayrıcalık insan olmaktır. tabi ''insan'' olabilene.