bugün

erkekler de insan sanki robotlar gibi. duygularının yoğun olduğu anda ağlarlar kısa ve öz.
bir gülüşü kıskanmak. bir gülüşü görememek. çok ağladım dostlar.
sevdiğinin artık seni sevmediğini anlamak.

çok zordu dostlar çok.
Çocuğunu kucağına aldığı an olabilir. Mutluluk göz yaşları
Ben gördüm birtanesini. Arkadaşım. Babası yanında ölmüş trafik kazasında. Hastane önünde perişan olmuştu.
hasta babanın artık çocuklarına yetemediğini, onlara babalık edemediğini düşünmesi. bu düşünceye paralel olarak sık sık ağlama krizleri yaşanır.
Ağlamak duyguların en güzeli, en asili belki de kendini ifade etmenin en güzel biçimi. Sebep aramaya gerek yok sahip olduklarımıza şükretmek için bile ağlayabiliriz. Dilerim tüm gözyaşlarınız mutluluktan akar.
- babanın evladına sırf annesiyle görüştü diye siktir çekmesini hazmedemezsin, hırs yapar ağlarsın,

- 13 sene anneyi görmezsin, anne kokusundan mahrum, sorunlu bir çocukluk geçirirsin; çocukluk elden gitmiştir hırs yapar oturur ağlarsın,

- bütün çocukluğun içine itinayla sıçan üvey anne denen insanımsının vicdansız ellerine seni kim bıraktı diye sorar durursun. Kimseyi suçlayamazsın ya da herkesi suçlarsın işin içinden çıkamazsın hırs yapar ağlarsıh,

- anne ve babanın boşanma duruşmasında baba tarafından zorla şahit yazdılırsın, 12 yaşında mahkeme ne, hakim ne bizzat şahit olur öğrenirsin, adın annesini babasını boşayan çocuğa çıkar, dudaklarını ısırırsın hırs yapar ağlarsın,

- okulda aman öğretmen annem babamla ilgili soru sormasın, aman boşandıklarını arkadaşlarım öğrenmesin diye şekilden şekile girersin. sonra böyle geçen okula hayatına söversin hırs yapar ağlarsın.

lafın kısası şu ağlamanın cinsiyeti yoktur. deve gibi bir adam ol, çoluk çocuğa karış hiç fark etmez. kaybolup giden yılların, yaşayamadıkların varsa ağlarsın, hem de hüngür hüngür ağlarsın. kimsenin de ayıplamaya yargılamaya yetkisi yoktur. hayat benim hayatım, kaybolan yıllar benim yıllarım. bekara karı boşamak kolay demişler!
duygularını ifade edememek , bu durumlardan bir tanesidir.
kardeş acısıdır.
47 gün sonra eve döndüğümde beni karşılamaya gelen babamın saçları daha bir beyazlamıştı, yol boyunca hiç konuşmadı nerdeyse, eve geldiğimizde ısrarla ne olduğunu sorduğumda babamın bir çocuk gibi ağlamasını unutamam, amcanı trafik kazasında kaybettik demişti.
Ağlamanın cinsiyeti yoktur. Kadınları ağlatan durumla aynıdır.
en son 2014 mayısta, 5 yıllık ilişkim olan kadın benden ayrılınca değil ayrıldıktan 1 hafta sonra ağlamıştım.
yeni idrak etmiştim ve o 1 hafta tekrar beraber olmak için çabalamıştım.
"bitti artık beni rahat bırak" demişti en son. 30 saniyelik bir ağlamam oldu sessizce.
ulan dedim seni hiçe sayan bir kadın için burada kendini mi parçalayacaksın.
siktir et.
yengeç burcu olmak. Allah başka dert vermesin.
Suphesiz ailenden veya yakin cevrenden birinin olumune sahit olmak yikar insani.

Onun disinda duygusalsaniz ask iliskilerinizde de cok aglayabilirsiniz.
Yetişkin olduğum yaşamım boyunca bir kez ağladığımı bilirim.

görsel