bugün

"Çok bıkarsan hayattan, bir mezarlığa git; ölüler iyi bilir, yaşamak güzeldir." dizesinin sahibi.
kimilerinin "gözleri şaşı o yüzden gözlük takıyor" iddialarının aksine "şöhret enayiliktik" diyerek sadece ekranda güneş gözlüğü takan ve gözlüklerini çıkarınca asla tanıyamayacağımız ve bunun sayesinde elleri cebinde rahat rahat istiklalde dolaşabilen, iyi şarkıların, güzel şiirlerin sahibi sanatçı...

klip yönetmeninin işgüzarlığı nedeniyle inflames'in cloud connected klıbının aynını yapan ve bunu fark ettiği an klibi yayından kaldıran dürüst karakterli adam...
patlak gözlü olduğu için güneş gözlüğü taktığı öne sürülen şarkıcı. (bkz: popeye)
acayip güzel şarkı söyleyen sanatçıdır kendisi.
büyükçekmece doğumlu, duygusal şarkıları çok başarılı olan ve şaşı olmayan sanatçı,söz yazarı.
Ayaklı metronom.
iyi bir şahsiyet olmakla beraber şarkılarında tavsiyeler veren muhteşem insan * misal çocuğum şarkısında otur derdini anlatan bir şiir yaz demektedir. * ** *
rock ile arabeski en iyi harmanlayan müzisyenlerden.
ayna grubu'nun beynidir erhan güleryüz. besteler ve sözler genelde kendisine aittir. mütevaziliği ve beyefendi kişiliği ile gerçekten sanatçı nedir? kavramını iç benliğimizde cevaplayan sayılı kişilerdendir.
"gitme kal diyemedim" dediğinde beni hayranı eden insan.
saç boyası pek bi parlayan eleman.
cemil adlı yaratıktan kurtulduğu için şükretmesi gereken, ne kadar uzak olsamda iyi bir müzisyen olduğunu düşündüğüm adam. gerçi hala la minör, re minör, mi majör üzerine beste yapmaya devam ediyor, bu acı birşey tabi ama varyasyonları tükenmiyor adamın. diğeri için (bkz: haluk levent)
alex ferguson'un sakızından bile eski bir gözlüğü vardır. çıktığını hiç göremedik.
hep futbolcu luis figo'ya benzettiğim sanatçı.
güzel sesli, iyi söz yazan müzisyen. doğum günü isimli şarkısı mükemmeldir.
güzel şarkı sözü yazan sesi de iyi olan fakat uzun zamandır ortalarda göremediğim sanatçıdır. sahi bi erhan güleryüz vardı nooldu ona yaa.
uludağ sözlük'te nasıl bir koyunluk sisteminin olduğunu bana gösteren güzel sanatçı. şimdi biri tutup "hehe bu adam şaşı ondan gözlük takıyo" demiş. ama bu yönde "hiçbir" kanıt yokken ardından peşi sıra gelen entrylerde, verilen tanımın ardından meze niyetine, "şaşı şaşı" denmiş. yav arkadaş hiç anlamadım niye böyle bir zihniyet var.
şaşı değildir. canı istediği için gözlük takıyordur.

ayrıca yazdığı şiirler ile ebemizi sikerten bir şarkıcıdır.
'beni koyumun yagmurlarinda yikasinlar' gibi donemin basarili sarkisina imza atmis kisi. ama son donemde keremcem' in 'imtihan' isimli sarkisinin 'koyumun yagmurlari' na bire bir benzemesine tepkisiz kalan zad ayni zamanda.
uzun zamandır müzik camiasının içinde olan ama kanımca hiç umduğunu bulamayan sanatçıdır. üniversite şenliklerine gelmesi çok istenilmeyen bir müzik adamıdır.
soyadı kısmende olsa otobüs markası. güleryüz cobra.
şaşı bak şaşır bir abimizdir. gözlük kamuflesi kendisini cool yapmıştır.
(stereogram)
zamanın uncknow artisti. ne de güzel yakalamıştı meşhur olmanın kendine has yolunu. nasıl da vermişti şerbeti... hem sıfatını gizleyerek hem de garibim isimli ultra arabesk şarkısını zamane popüler tarzı olan popa empoze ederek bir anda sıyrılmıştı aradan. takdir edilesi, içinde bulunduğumuz zamanda da meçhul olan ama bi o kadar da özlenen şarkıcı.
hayranı olan bir arkadaşıma erhan güleryüz neden gözlük takıyor dediğimde, bana uyuşturucu kullandığı için gözlerinin altının mor olduğunu bu yüzden gözlük taktığını söylemişti.
abimm filminin müziklerini yapan santçıdır. ilk dinlediğimde çok beğenmiştim. daha sonra erhan güleryüzmüş meğer müziği yapan belliydi zaten adam yapıyor abi.
(bkz: gitme kal diyemedim)