bugün

1988 doğumlu türk asıllı isviçreli milli oyuncu. 1.90 boyundadır ve santrfor oynar. 6 şubat 2008 ingiltere isviçre maçı'nda ilk kez milli formayı giymiş ve golünü de yazmıştır. kaçan balık büyük mü olacak acep?
basel'in son maçında thun'a 3 gol atan gurbetçi oyuncu.
bugünkü kupa maçında da takımının ilk golünü kaydetmiş başarılı genç.
isviçre milli takımının euro 2008 kadrosunda bulunan 3 türk asıllı futbolcudan birisidir.diğerleri ise hakan yakın ve gökhan inler dir.

ayrıca fm 2008 de gelecek vaadeden bir oyuncudur.
euro 2008'in en genç oyuncusudur. attığı golleri izlerken fenerbahçe forması ne yakışır diye düşünmüştüm.
2008 avrupa şampiyonası maçlarının hepsinde, turnuvanın en genç futbolcusu olduğu dillendiriliyor.

spikerin yanındaki kart sesli yorumcu: eren derdiyok en genç futbolcusu turnuvanın sayın seyirciler.
spiker: abi ben söyledim aynısını dün kaç kere yeter yaaa.
turnuvanın en genç oyuncularının olması yanında avrupa sampiyonasının en yakışıklı oyuncusudur. *
isviçre türkiye maçında hakan yakın'ın golüne asisti yapan türk asıllı isviçreli futbolcu.
tam türkiye'nin ihtiyaci olan türden uzun boylu bir santrafor.
türk milli takımının elzem ihtiyacı olan tipte bir pivot santrafor. fatih terim'in bu millete attığı son kazık olması tek temennimizdir.
türk milli takımını tercih etmeme nedeni, türk forvetlerinin arasında forma bulamayacağını düşündüğü içinmiş. haklı, çünkü milli takımın formasını forvet olarak giymek için yapılı, uzun boylu, santrafor özelliğinde olmaman gerekiyor (bkz: euro 2008)
hakan yakın ne kadar gole sevinmemişse bu adam da o kadar sevinmiştir. hele maçtaki hareketleri, vatan haini gibiydi. ama aldık ifadesini.
ntv spor'a verdiği röportajda türk milli takımından defalarca davet beklediğini, ama beklediği daveti alamayınca isviçre milli takımını seçmek zorunda kaldığını söyleyen geleceği parlak futbolcu.
(bkz: eren artık bir derdivar)
profesyonelliğin gereğini yapıp sonuna kadar direnmeye çalışmıştır ama aşırı gol sevinci dertsiz başına dert açarsa soyadını değiştirmek zorunda dahi kalabilir.

(bkz: bir derdim var)
formasının arkasındaki yazıya göre dertten, kederden uzak futbolcu.
+lan eren son dakkada golü yedik, yenildik aq.
-boşver behrami, s.kin saolsun.
+olur mu ya o 1 puan en azından prestij demekti.
-ya 2-1 değilde 31-1 yenilseydik. ya son dakkada değilde son saniyede gol yeseydik.
+doru lan eren, çüküm saolsun hade diskoya gidelim.
bazılarının masturbatif fikirlerini tatmin etmesi açısından faydalı olmuş bir futbolcu kardeşimiz. adam futbol için sahada sporcu yani bildiğin ama vatan haini bile ilan edildi. türkiye gelmesinin alçakça getirenin alçak olacağı minvalinde dahiyane bir noktada fikir beyan edildi hakkında. neden? türk milli takımına atılan golün pasını vediği için. neden? aşırı sevinmiş-miş golden sonra. neden? türk milli takımında değilde isviçre milli takımında çok güzel futbol oynadığı için. neden? sahanın her yerinde elinden geleni yaptığı için.

ama o gencecik çocuğu bir gün bile milli formayı giymek için davet etmeyenlerin suçunu görmezden geliyoruz. colin kazım'lar kazım kazım olurken marco'lar mehmet olurken eren eren olamıyor türk milli takımında gidiyor derdiyok oluyor isviçre milli takımında. ve bunun suçlusu yine eren oluyor. sonra bazı aklı evveller çıkıp adamı vatan haini ilan ediyor sırf iyi oynadığı için.

neyse maçtan sonra bir açıklama yapmış eren derdiyok hani aşırı sevinmiş ya golden sonra o konuya da değinmiş. bazı masturbatif fikirli cin aliler iyi okusun. sonra konuşsun:

'içimizden sevindik. Çünkü biz Türk'üz. Türkiye'ye karşı oynamaktan çok mutluluk duymadık. Ancak Türkiye'den bana hiçbir teklif gelmedi. Beni milli takıma davet ettiler de gitmedim mi? Bunun için isviçre forması altında Türkiye'ye karşı oynamaktan mutlu olmadım. Böylesine büyük bir şampiyonada kendimi göstermek için bir fırsattı ve bunu değerlendirdim. Attığımız golde Hakan da ben de içimizden sevindik, ancak dışarıya belli etmedik. Bu bizim ülkemize karşı olan sevgi ve saygıdandır.

Şampiyonanın en genç sporcusu olarak burada bulunmaktan gurur duydum. Sezon başında Trabzonspor'dan teklif almıştım. Ancak benim futbol kariyerim açısından doğru bir teklif olmayacağını düşündüğüm için kabul etmedim. Şayeti Beşiktaş veya Fenerbahçe'den teklif gelirse bunu düşünürüm.'

http://www.haber7.com/hab...-gormeliydiniz-FOTOGRAFLI
takımı gol atınca sevindi diye vatan haini ilan edilmiş futbolcu. ulan adamın bütün hayatı, geçmişi, sevinçleri, hüzünleri o coğrafyada yer bulmuş, o memlekette "milli" olmuş, aynı formayı giydiği adamlarla yatıp kalkmış, makara yapmış... o sevinmesin de kim sevinsin derler insana...
çok güzel ve temiz yüzlü bir türk genci. hangi takımda oynadığının önemi mi var? oynadığı takıma ihanet etmiyorsa hain değildir. zaten böylesi bir güzel çocuğa hain demek kimin vicdanına sığar ki! davet bekledim diyor gelmeyince fırsatı değerlendirdim diyor ne yapsaydı? beklese de birileri deveyi hamuduyla götürürken böyle bir arenada kendini gösterme fırsatını mı kaçırsaydı?
trabzonspor'un yaptığı teklifi kabul etmeyen futbolcudur .beşiktaş veya fenerbahçe'den teklif gelirse değerlendiririm demiştir .
(bkz: vahap dertdesendünyadancok)
spor haberlerinde söyledikleri üzere, adamın bizim takıma gelmemesinin sebebi bizim takımda yer bulamayacağına inanmasıymış o yüzden isviçre'yi seçmiş.
isviçre Türkiye maçında kaptan Magnin den bile daha hırslı oynamış futbolcu. Hamit e yaptığı faul sonrası Volkan dan ayarı da almıştır.
vatan konusuna girmektense futbolculuğuna bakmak isterim. hava toplarına hakim. tekniği ve fiziği çok kuvvetli. daha 19 yaşında ve geleceği çok parlak gözüküyor. umarım basel'den sonra gideceği kulüp onun için doğru tercih edeceği bir klüp olur.
formasını giydiği milli takım gol atınca sevinen, bunun için de vatan haini ilan edilen adam.

harbiden gerizekalı olmak böyle bir şey...

bir de isviçre milli takımında 3 türk var, ne büyük gurur, ne büyük onur diye el sikiyle gerdeğe girenler var ki onlar daha da başka, daha garip bir çeşit.

ulan aurelio istiklal marşını bile ezbere söylüyor, bu adam yarın öbürgün brezilya maçında iyi oynarsa, gol falan atarsa brezilya'lılar bunu siksin o zaman, taşlasınlar.

hey allam. al şunları da nihal atsız abilerinin yanına da insanlık arınsın bir nebze.