bugün

2005 yılına kadar adı sanı duyulmayan , 2005 yılında şampiyonlar liginde kendisinden bahsettiren isviçre ligi takımı.
kırmızı beyaz renklere sahip 1898 yılında kurulmuş isviçrenin futbol takımıdır.

maçlarını 10,300 kapasiteli Lachan Stadyumu'nda oynamaktadır. Takımın tarihindeki en büyük başarısı Dinamo Kiev ve Malmö takımlarını eleyerek 2006 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesidir. Yıllık 2.000.000 euro bütçesi bulunan kulüp, turnuvaya katılmış en düşük bütçeli takım olarak tarihe geçmiştir
Halen Oynayan ve Eski 12 Futbolcusu, Reşit Olmayan Bir Kızla Cinsel ilişkiye Girdikleri Gerekçesiyle Polis Tarafından Gözaltına alınan isviçre Birinci Lig Takımı.
şimdilerde isviçre 2. liginde mücadele eden 2 sezon önce şampiyonalr liginde mücadele etmiş futbol takımı.
trajikomik bir biçimde yükselmeyi başardığı axpo super league'in ilk haftasında da aynı performansını devam ettirmiş fantastik kulüp.

yanlış hatırlamıyorsam, son haftada lugano'nun kaybetmesiyle lige yükselmişlerdi kendileri bile ihtimal vermezlerken. yeni sezonda ilk rakipleri ise, şampiyonluğu fenerbahçe'den daha acı bir biçimde, evinde ezeli rakibi fc basel'e yenilerek kaybeden bsc young boys bern.

dakika 1 olmadan, öne geçiyorlar. ve 90+4'te yedikleri golle, 1-1'lik beraberliğe razı oluyorlar. üzülseler mi sevinseler mi, ben bilemedim, onlar ne düşünürler, onu da bilmiyorum. ama sanırım bu takım ligde kalmayı başaracak.
(bkz: nerdesin)
isviçre 1. ligi axpo super league asansör takımı.
+7 oynadığım maçta gürcistanın adı sanı duyulmamış zayıf takımı Chikhura Sachkhere karşısında 2-0 kazanan takım. malzemecisinden ilk onbirine hepsinin amına koyayım.
Alplerin eteğinde bir şehir havası suyu insanları güzel.
isviçre'nin 45bin nüfuslu yemyeşil bir şehri.

görsel

futbol takımı : (bkz: fc thun)
hayatımda gördüğüm en tatlı yer
umarım tekrar görmek nasip olur.