bugün

nedense hiç sevmedıgım tatil için en son gidecegim tatil ilçesi.
balikesirin marmara tarafında kalan şirin tatil beldesi. gerdek kelimesini akla getirmez desek yalan olur.
atlantis,kano cem,cagatay,mariborrrrr..bircok aniyi barindiran sirin tatil yeri.denizi nadir anlar disinda pek guzeldir,cura tarafinda denize girilmelidir * *
uludag universitesi nde ogrenciyseniz ve yaz tatiliniz komple gume gidiyorsa** haftasonları deniz kum gunes 3lusunu kucuk bir pansiyonda yasayabileceginiz sakin bir balıkesir ilcesi...
balıkesır bandırmada bulunan şirin küçük bir yer
zeytinleriyle ünlüdür.gittikçe gelişmektedir
otel veya pansiyon bulmakta herhangi bir güçlük çekmeyecegınız yer.
deniz otobüslerinin istanbul--bandırma seferlerının işlek oluşu buraya ıstanbuldan gelen kişi sayısını arttırmıştır.
bu sezonun fiyatları;
bira: 2-2.5 ytl den başlayıp 8 ytl ye kadar çıkıyor( şişe efes)
barlar: beş para etmez! hiçbiri beş para etmez bir daha yazayım
tatil: aileyle ancak çekilir!
yemek: ucuz
köylü bir tatil ilçesi o kadar. annenizi alıp gitmeye akşama kadar çekirdek çitleyip okey oynamaya ya da hamakta yatıp kitap okumaya tatil diyorsa bünye amenna... yoksa hiçbir numarası olmayan balıkesir ilçesi.
eskiden yazlarımı gecirdiğim artık kalabalık yüzünden tadı kalmayan balıkesirin tatil beldesi *
bursa ve civar diyarlardan özellikle haftasonları yoğun talep olan yer.aracın içine 5 kişi toplaşıp gider.pazar sabahı yola çıkılır,akşam vücuttaki kumlarla geri dönülür.

-aga haftasonu kaçalım mı erdeğe?
+kaçalım aga.
-ama bende para yok
+taam olm necatinin arabayla gideriz.
-taam aga kaçalım yau.
+arasana necatiyi
-aga kontör yok sen ara!
her sene düzenlenen basketbol turnuvasına daha bi kere bile katılmamın nasip olmadığı, her gittiğimde arkadaşımla tartışıp geri döndüğüm (havasından mıdır nedir), yaz tatilin tamamını geçirmeyi planlayıp denizinin beni caydırmasıyla depar adım uzaklaştığım, özellikle haftasonları et yığınına dönüşen tatil beldesi.
(bkz: Deniz Kuvvetleri)'ne bağlı (bkz: Mayın Çıkarma Filosu Komutanlığı) burda yer alır.
yaz, kış esen deli rüzgarıyla, yaz tatili için pek doğru seçim olmayan, denizi oldukça pis ve bolca denizanası olan; ancak gezip görülesi şirin bir beldedir.
ocaklar köyü merkezinden güzel olan tatil beldesi.
nüfusunun 2/3'ü yazlıkçı bandırma halkından oluşmaktadır. hersene gittiğim ve gitmekten hiçbirzaman bıkıp usanmadığım şirin tatil beldemiz.. son yıllarda yaz sezonunu kapasitesinin altında geçirsede benim gözümde hala aynı değerini taşımaktadır.. o eski, şirin, kalabalık, zamanında 2. bodrum diye tabir edilen tatil yöremizdir. ilk okul 2. sınıftan beri her yaz giderim, gidilmesini tavsiye eder ve ısrarlarımı belirtirim!!

ulaşım: yenikapıdan bandırmaya gemiye atlayıp 2 saatte gidiyosunuz. sonra ordan erdek minibüsüyle o şirin tatil yöremize geçip tatilinize başlıyosunuz..
herşeyimle gittiğimde süper olan yer.. africa ile gittiğimde tribal olan yer.. little black dress ile gittiğimde düğün dernek, girls night, dedikodu olan yer.. tek gittiğim de ise hiç birşey olmayan yer.. ayrıca benim şimdiki ben olmamda büyyük etkisi olan yer..
(bkz: ocaklar)
ilk firsatta yapilan kacamakla on gun once ziyaret edilmis olan sirin tatil kasabasi. sahil temizleniyor fakat yine sokulen iskeleler var, tasvip etmiyoruz, takin arkadasim. onun disinda deniz mukemmeldi ve gecmis zamanda erdek konulu bir gel git yasatti. ne kadar eski tadi kalmasa da, ilkbahar ve sonbahar da orada bulunmaniz, hele hele yalniz degilseniz asik olmaniza neden olacaktir..
soğuktur denizi suyu lakin havası sıcaktır. erdek cıvıl cıvıl, ocaklar tam aksi sessiz sakin biryer dir. aşk memleketi dir.
bkz:agrigento
terminali de kendisi gibi küçük ama hareketlidir,sokakta elinizde valizle yürümeniz durumunda türlü türlü teyzeler yanaşarak,kalıcak yerin var mı, ayarlayalim mi, ev istermisin , gibi sorular sorabilirler. * *
denizi çok soğuk olmasa da antalya gibi sıcak da değildir,bursa da okuyan öğrenciler için en mantıklı seçimdir erdek..
ocakların denizi erdeğin denizinden daha güzel olan, marmara bölgesinde denize girilebilecek nadir yerlerden.
kış aylarında sokakta hareket halinde olan canlı çeşitliliği bakımından kedilerin birinciliği kimseye kaptırmayacağı sevimli , püfür püfür bir tatil ve görev beldesidir .
beldemizin kış ayı nufus hareketliliğinden olsa gerek bu beldenin esnaflarının kedilerle arasında gizli bir lisan yahut ortak bir dil geliştirdiğini yada artık kedilerin türkçeyi anlayıp konuşamadığı bir yer olduğunu düşünmeye başladığım yerdir .
nasıl mı ? şöyle ;
erdeğin merkezindeki lahmacuncuların birinde yemek yerken garsonun aynen şu şekilde bağırdığına şahit oldum ;

garson - sana kaç defa dedim ben kızzzzz buraya gelmeyeceksin diye !!!
ben - ohaaa , bu kime bağırıyo lan boyle ????
garson - al çocuklarını da yürü şimdi !!! uzaaaaaa !!!
ben - kime bağırıyo lan bu ??? john nash tiribi felan mı acaba ?????

akabinde yandaki esnafların kahkahaları eşliğinde , utangaç bir eda ile yavrularını teker teker ağzıyla yandaki karton kutunun içine
( sonradan öğrendim ki esnaf tarafınfan yapılmış ) götüren bir kediyi gördüğüm bir yerdir .
yaz aylarında küçük istanbul haline gelen bandırma- erdek arası mucurlu yolları ile ölüm kusan ilçe.
denizi berbat ama gece hayatı pek hareketli tatil yeridir.

(bkz: o degilde bi kzykos bar vardı noldu ona)
balıkesirde bulunan, marmaranın şirin tatil beldelerindendir.
hayatımda ilk kez bugün gittiğim ve gerçekten çok sevdiğim bir yer. yeşilliğiyle, temiz havasıyla, düzenli yerleşim yeriyle beni etkileyen güzel belde. emekli olursam yerleşeceğim ilk yerlerden biri.