bugün

kavgadan kaçan
laf taşıyan
sözünde durmayan
arkadaştır.bunların herhangi biri bile arkadaşlığı bitirmek için yeterli sebeptir.
kötü gününde s. giden arkadaş türüdür.
Demekki gerçekten arkadaş deil, çıkar ilişkilerin kişisidir. (bkz: takılmaması gerekir)**
-hacı 5 lira var mı ?
-valla bozuk yok ya
-yalanını s.kim
kız için arkadaşını satan arkadaştır.
-fuchs sende gelsene takılırız biraz.
fuchs çağrıldığı mekana gelir. o içeri girerken arkadaşı yanında bir kızla dışarı çıkmaktadır. fuchs dili bağlanmış şekilde arkadaşına bakarken:
-abi biz lili ile başka yere gidiyoruz sen burda takılırsın he olmaz mı hadi görüşürüz.
ve fuchs un yüzünün üstüne son yazısı düşer.
eğlenmeye gelen ama kavga olduğu zaman yan çizenler bu kategorinin birincisidir.
adı üstünde sadece arkadaştır. dost değildir.
hiç kuşkusuz sorumsuz olan arkadaş türüdür.

bunlar hem bencil olurlar hem sözünde durmazlar hem de arkadanızdan sallayıp aniden satarlar.

arkadaşın böyle özelliklerini öğrenince ' ulan bu kadar kötü özellik erol taş' da bile yok nasıl bir adamsın' diyorsunuz. ancak gel gelelim iş işten geçmiş oluyor.

bu hareketlerde herhangi bir arkadaşınızı gördüğünüzde o mekandan koşarak uzaklaşın ve bir daha da uğramayın o semte, ile, ülkeye.

(bkz: şerefsiz)
(bkz: bir kıza kur yaparken ortaya çıkan mal arkadaş)
aylarca aramayıp işi düşünce arayıp sanki dün görüşmüş samimiyetinde davranandır. bolca var bende.
deli gibi sevdiğin erkekle tanışıp sana ayarlıcam seninle tanıştırcam diye arkadaş olup sonra da kendisinin gizli gizli çıkmaya başladığını öğrendiğin arkadaş türüdür.
fenerbahçeli olup maç sırasında sinirleni, ne dediğini bilmeyen arkadaştır..
girdiği her ortama ayak uydurmak için tarzını, görüşlerini değiştiren ve 10 senedir iyi gününde, kötü gününde yanında olduğunuzu unutup size, "sen ne karışıyosun bu benim hayatım." diyerek çekip giden sahte arkadaştır.
(bkz: ukala) arkadaştır.
(bkz: sınıf geçme kaygısıyla insanlıktan çıkan piç)
maç günü satıp zaten adam eksikken sevgilisiyle sinemaya giden arkadaştır.
kim ne derse desin, en şerefsizi arkadaşının sevdiğiyle çıkandır.
arkadaşların hepsi aslında güvenilmezdir. asıl güven dosttadır.*
arkadaş değil, sadece bir tanıdık olması gereken insandır.
kanki olmanıza, sınavda da yeterli koşulların oluşmasına rağmen... sana kopya vermekten haz etmeyen arkadaştır.
borç alıp şehir dışına giden ve bir daha geri dönmeyen arkadaştır.*
daha önce birlikte olduğun kızla birlikte olan arkadaştır..
yakışır mı bir erkeğe?
essah mi bir arkadaşından çok daşşaklı bir marka ikinci el saat satın alır. Arkadaşı der ki "hacı bu saat bozuk, önce bir servisine götür tamiri mümkünse fiyatını aramızda konuşur anlaşırız"

kordonu olmayan saati aldım sirkeci'deki servisine bıraktım. tamir masrafı 2000 yılının rakamlarıyla 25 milyon, kordon yenileme 12,5 milyon toplamda 37,5 milyondur. Saatin tamirini yaptırdım. parayı ödedim, bu arada saatin sıfırını merak ettim 55 milyon cevabını alınca ben de kendi kendime dedim ki 5 milyon da bizimkine veririm o zaman, aramızda hallederiz.

olmaz diye gürledi şerefsizin önde gideni arkadaşım faturayı görünce. sebebini sordum, kordon beni ilgilendirmez dedi. tamir masrafı 25, sen de bana üste 25 ver elliye satmış olayım sana dedi. ben de kendisine bu teklifin mümkün oladığını sıfırının 55 olduğunu, üstelik saati kordonsuz olarak bana satmaya çalıştığını söyledim. Beni alakadar etmez dedi. saatin kordonunu sökmeye başladı, faturayı, kordonu ve 25 milyonu masamın üzerine bıraktı. işte o an, onu hayatımdan çıkarma isteği tavan yaptı. suratına faturayı ve bıraktığı parayı fırlattım. istemez para pul, saatin tamiri de hadiyem olsun dedim.

parayı (25 milyon) ve kordunu bir iki gün sonra başka bir arkadaşla gönderdi. ben de bir daha arkadaşlarımla alış veriş yapmamayı öğrendim. bahsi geçen şerefsizi de o günden sonra hayatımdan tamamen çıkardım.
--spoiler--
daha önce birlikte olduğun kızla birlikte olan arkadaştır..
yakışır mı bir erkeğe?
--spoiler--
tam olarak budur.
şerefsizse arkadaşım değildir. (bkz: yorum yapamıcam)