bugün

ve sonra dedi ki donuk gözlerle... imam hatipler kapatılsın.
Stalin ile daha önce görüştüğümden, Kremlin binasının girişine aşinaydım.
Demek ki salt görmek yetmiyor, bilmek de lazım. (Göğü delen adam)
Karşınızdakinin kalbine girmek istiyorsanız, ihtilaflı noktaları öne çıkarmayın.
En yakınımda kitap olarak kuran okuma ve tecvid bilgisi vardı.

Ben cümleyi tam şey yapamadım sen seç*
görsel
son bir defa göğsünü parçalar gibi iç çekti, sonra başı kaskatı arkaya düştü ve bir daha ne kımıltı ne de bir ses.. şimdi her şey sessizdi, ölen de, yaşayan da.

(bkz: toprak ana) (bkz: cengiz aytmatov)
Tip 1 : herhangi iki satırı (sütunu) yer değiştirmek.
...olarak yapılmadığından davacı isteminin reddi gerekirken, yazılı gerekçelerle kabulü yasaya aykırı olup, karar bozulmalıdır.
ilaçlı supozituvarlar ve topikal kortizonlu kremler yakınmaları gidermede etkili olabilirler.
Osmanlılar, batı karşısında, yüz elli yıldan beri hep azarlanmaya, boynu bükük durmaya ve alttan almaya alışmışlardı. Resit paşa, durumu telaş icinde istanbul'a şöyle bildirecektir:
"Ankara'nin tutumu, bize karşı iyi niyet gösteren ingilizler uzerinde pek kötü etki yapıyor."
imam hatipler kapatılsın.
''yemin verdim anneme, kumara oturmayacağım diye.''

edebi eserin seksen sekizinci sayfa birinci cümlesidir.
"okyanustaki çarpışmanın etkisiyle milne buzul katmanı'na düşen fırlatma taşlardan biri olabilir ve büyük olasılıkla geçen üç yüz yıl süresince üzerine yağan karla yavaşça gömüldü."

dan brown - ihanet noktası 2005/1
özetini atayım üşendim cümleyi yazmaya. hukuk tarihçileri araştırmalarını roma hukukuna yönelttiler.
Her zaman çok da anlamlı olmayan cümlelerdir.

"Acaba insanın çalışma odası, neden ansızın gözüne berbat ve itici, dahası karmakarışık ve pis görünür?"

(bkz: Heinrich böll)
(bkz: katharina blum un çiğnenen onuru)
Binom açılımı polinomlarda olduğu gibi.
Nası denk geldi bilmem ama bu bir işaret olmalı ve tam da sayfanın ilk cümlesi.

"Yani sabırdır." (Cümle bu)
adamluk şahsiyettur, fazlasu meziyettur.
Entry okuduktan sonra hemen bende yazayım dedim anladımki evde kitap yok mk.
Sıkı sıkı sarılmak istedim ona, kokusunu içime çekmek, göğsüme bastırmak istedim, ama yanlış anlaşılırdı şimdi, ''Tamam'' dedim.'' Kaplama olsun. Dolduralım.''

Emrah serbes-müptezeller
Yok ebesinin nikahı. Şimdi yataktan kalkıcam, ışığı açıcam, kamaşan gözlerle kitaptan sayfayı bulmaya çalışcam ölme eşeğim ölme.
Kitaplığıma 10 dakika baktım fakat özel bir anlamı olan bir cümle bulamadım. Güzel veya özel bir anlamı olmayan cümleyi bu başlığa yazmayı istemedim yinede iyi geceler.
Efendiler , 10 Eylül günü geç vakit şu telgrafı aldık :
Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk .
Ciddi ciddi 333 kişinin yazmış olduğu başlık.

Neden?
"gerekli durumlarda, başvuru sahibi aşağıdaki belgeleri sunar:" şeklinde.