bugün

ders çalışamayan bünyenin bahaneleridir. uydurmakla tüketmez. benim bahanem takıntılara dayanır. 10 20 30 40 50 00 gibi şeyleri göstermedikçe saat kapağını açmam notların ve "hep ulan bu kadar bekledim bi 10 dakka daha duruyım sonra başlarım" diye ertelerim. sonra laaağps uykudayım. harika bahane biraz takıntı biraz yorgunluk tamam. bir yerden sonra kendini suçlu da hissetmiyorsun mis.
- 6'da kalkar çalışırım lan, ne olacak sanki...
- daha ilk vize, ikinci vizesi,finali var bunun. bu vizem kötü geçse de birşey olmaz.
fransa 2. lig müsabakasını çokta önemliymiş gibi izlemek. hadi len ordan..
sana ders anlatacak kişiyi bir anda sex partneri olarak görmek.
dün çok çalıştım zaten.
zaten bu soruları mantığımızla çözeriz ki.
(bkz: yiyişmek)*
uykum var.
şimdi yatayım sabah erken kalkıp çalışırım.
(bkz: ikinci öğretim öğrencisinden mantıklı bahaneler)
(bkz: küresel ısınma)
buzullar eriyor, sular yükseliyor, sıcaklık artıyor... şimdi gel de ders çalış.
bu akşam çok yedim ağırlık çöktü...
şöyle gelişeni en yaygınıdır;
hele akşam olsun çalışırım / yemekten sonra çalışırım / çay içeyim hele daha dinç çalışırım / meyve faslı kaçarsa aklım kalır / azcık net bak sadece 10 dk saati kurdum / oo çok geç oldu ya... sabah erkenden kalkıp dinç kafayla çalışmak daha akıllıca / 06:00 zııııııırrrrr ertele zırrrrrrrrrr ertele zırrrrrr ertele...
kalk geç kalacaksın sınava! / neyse otobüste bakarım kısaca millete de sorarım hem özünü kaparım olayın / sınav / seneye çalışırım...
yemek yemem gerek, yemek yemezsem ölürüm, o zaman yemek yediğim zaman boşa harcanmış zaman değildir diyerek sürekli bişeyler yemek.
götüm kalktı çalışmıyom amk.
vizeler için:

(bkz: finalden 100 alır geçerim)
öğrencilik hayatı boyunca bitmek tükenmek bilmeyen bahanelerdir.

--spoiler--
sınav tarihi belli olduğunda:
-amaan 1 hafta kala çalışırım.
*
sınava 1 hafta kala:
-amaan 1 gün önnce çalışırım.
*
sınava 1 gün kala:
-amaan sabah kalkınca çalışırım.
*
sınav sabahı:
-amaan sınavdan önceki ders çalışırım.
*
sınavdan önceki ders:
-amaan en olmadı kopya çekerim.

sınav esnasında:
-ayşe kopya versene kız. (ayşe siklemez)
-ersin kağıdı ucundan aç biraz. (ersin siklemez)
-duru 3. soruyu yaptın mı? (kesinlikle yapmamıştır)
*
içses:

seninki gibi zihniyetin allah belasını versin. neden daha önce çalışmazsın ki?
--spoiler--
bir saat uyurum, önce saat 1 deki sınava çalışırım. sınavdan çıkınca diğer sınava bir göz atarım. zaten testmiş sınavlar.
zaten çalışsamda aklım almıyor. zaten çalışsamda ne olacak ki.
zaten çalışsamda çalışmıyorum sabah otobüste bakarım.
--spoiler--
ne çalışıcam lan
--spoiler--
Bazen ben bile kendi uydurduğum ders çalışmama bahanelerimi yemiyorum.
hoca çana ff veriyormuş nasıl olsa çalışsakda hepimiz kalacagız.o zaman kasmaya gerek yok.
en iyisi uyumak.
bugün biraz hastayım galiba uykumda mı var ne zaten çokta konu yokmuş yetiştiririm nasılsa birazcık geziyim geliyim kafamı toplayamıyorum bitürlü hazırım sanırım bi sigra içip başlıyorum ayyy sigarının yanına bide kahve iyi gider şimdi arkadaşlarıda çağrıyım biraz oturur başrız sonra... vs vs. şeklinde devam edip giden acınası durumlar.
--spoiler--

amaaan nasıl olsa kalıcam bu dersten. gerek yok çalışmaya.

--spoiler--
--spoiler--

nasıl olsa bütte geçerim

--spoiler--
Son gün sınava çalışılmaz.

Yarım saat sonra başlarım deyip sürekli ders çalışmayı ertelemek sonra da "Uykum geldi" deyip uyumak.
Dışarı çıkıp 5 dakika hava alayım deyip gece yarısından sonra eve yorgun gelmek.
5 dakika gözlerimi dinlendireyim deyip sonra da sabaha kadar sızmak.