bugün

Bir pazar günü, anne baba ve kardeşlerden oluşan çekirdek ailen ile kahkahaların eşlik ettiği bir kahvaltı yaptığın an. Hele ki gurbetten gelmişsen,aileni aylarca görememişsen.

Bir diğeri ise, sevgilinin kollarında günbatımını izlediğin an. Ya da kucağında uyuyakaldığın. Ellerini tutup yüzünü yüzüne yaklaştırıp gözlerinin içine sevgiyle baktığın an.
Biraz serin ama ılık bir yaz akşamı, deniz kenarında, güzel bir kitabı okurken ve kahvenizi yudumlarken; dünyanın en sıcak ve güven veren sesi ile size yöneltilmiş kahve için unuttuğunuz süt tozu sorusu karşısındaki, biraz mahcup, çokça aşık gülümsediğiniz o an mı?

Yoksa, o anda kitaba dökülen kahvenin sıcaklığını hala dokunduğunuzda hissedebiliyor olduğunuz bu an mı?

Yahut An'ı biriktirmek midir huzur?

"...insan üç zamanda yaşar;

Şimdiki zamanın geçmişinde,
Şimdiki zamanın şimdisinde,
Şimdiki zamanın geleceğinde..."

Saint augustinus
Dışarıda yağmur yağıyor, yorganı çenenin altına kadar çekmişsin. Odanın ışığı son derece loş, yağmurun sesini dinlerken uyuyakalıyorsun sonra.

Uykum geldi lan.
namaz kılınan andır.
uyurken , saat sabahın 7'sinde uykudan, rüyadan uyanıp; işe , okula , herhangi bir yere gitmeyeceğini ve hiçbir sorumluluğun olmadan tekrardan uykuya gerine gerine dalınan andır. evet farkındayım biraz uzun oldu ama huzuru çok. swf.
Planlanan her şeyin planlandığı gibi gidip her şeyin bittiği an.
Gerçekten en huzlu olunan an o an.
eğer bekar biriyseniz, anne babanız da hayatta ise, anne babanızın aldığınız kararlarınıza olan desteği, aile huzuru, manevi huzuru hissettiğiniz andır. paha biçilmez.
3 yaşımda misafir evinde uyuya kaldıktan sonra babamın kucağında arabaya taşıdığı an. en huzurlu olduğum zamanlardı.
Anneme sarıldığım an.
görsel

Çocukluğunuza ait anneyle yaşanan o en òzel andır.

Korku yoktur, endişe yoktur, umutsuzluk yoktur.
Tek şey vardır.
Kocamaaan bir huzur...

Korkuyorum anne!
Al beni içine...
Annemin dizinde amaçsızca uzanmak.
Bir bebeğin omzunuzda uyuduğu an.
bir bebeğe, yastığa ya da güzel bir kitaba sarılıp uyumak. bebek tercihimdir *

edit: mümkünse hazır olmuşunu alayım bebeğin. saçma sapan şeyler yazmayın. siz bebeği yapın, doğsun o, az ele avuca gelsin; öyle alayım ben...
Gün batımını izlerken bütün güzel mutlu anılarının gözünün önüne gelmesi ve bu anda sevdiğin bir şarkının ya da bir şiirin sözlerini farkında olmadan mırıldanırken o sırada güzel anılarından bir kaçı gelir aklına; evinizin bahçesinde oturup anne ve bananızla çay içerken derin bir sohbete daldığınız o mutlu an ya da sevilen kişiyle olan o bol gülümsemeli kaçamak bakışlarınız. bu anlar size bir şey hatırlatabilir o da yaşayacağınız daha güzel anıların olacağı ki bu anılar paha biçilmezdir.
Mutfak penceresinden her kafamı uzattığımda Hanımeli kokularının beni tamamen sarması.