bugün

genel yazar betimlemesi; kirli sakalla karışık keçi sakalı, 3. sınıf bir üniversite, obez bir sevgili, ömer çelakıl tarzı saç şekli, su götürmez derecede ego sahibi ve illa ki küpeli olan canlılarla tanımlı olan sözlüktür.
Herkese demokrasi, çok seslilik, anlayış hoşgörü vaazları verirken, kendisi faşist anlayışla yönetilen sözlük.
ne ilk olması, ne de selebiriti olması bu kadar göz önünde olmasına nedendir.
bu kadar meşhur olmasının tek nedeni; çaylakları en az 2 yıl bekletmesidir. bu sayede;

-3 günlük sözlük yazma hayali ile kapılan sonra "amaaaann boş işmiş yeeaağğ" nidaları atan kişilerden uzak oluyor.
-2 yıl bekleyen adam zaten azimlidir, sözlük formatına hakimdir. gerçek sözlükçüdür.
-2 yıl bekleyen adam elindekinin değerini anlar. sikimsonik entriler girmez. uçarsam yeniden gelirim kaygısı barındırır bünye.
-2 yıl beklemek demek, kişinin az biraz daha olgunlaşması demektir.
3 senedir yazmadığımı farkettiğim ve bugün oradada yazmaya devam etmeye karar verdiğim sözlük. ama favorim tabiki uludağım sözlüğüm sempatik sevgi yuvam. *
bırakıp ta uludağ sözlüğe geçtiğime hiç pişman olmadığım sözlük.
henüz uludağ sözlük' te esamesi okunmayan başlıkların uzun süredir yer aldığı oluşum.
(bkz: will travers)
57 bin çaylağın yazarlık beklediği sözlüktür.
son derece özgürlükçü yaklaşımı olan sözlük. buyursunlar:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=20496670
ssg nin sırada 10 binlerce yazar adayı bulunan çiftliği;

http://uludagbesiktas.blo.../2010/10/eksi-sozluk.html
en nihayetinde sözlük klonlarından biridir, abartılmasın.
an itabariyle ulaşılamıyor.
an itabariyle ulaşılıyor.
ulaşılıyor paniğe gerek yok. yola devam.
an itibariyle ulasilabiliyor.. ama ben ulasmiyorum.. zaten ben istesem orda da yazar olurdum ama istemedim.. renkleri falan.. hoslanmadim yani.. ustelik cokta mundar.. kokuyor pis pis.. onu da diyim.. miyav.
zengin fırlamaların doluştuğu sözlüktür.
ulaşıldığı zamanlar ulaşılmadığı zamanlardan çok olan sözlük... *
bazılarına göre mundar.
ben yazar olarak almayarak, gözumden düşen sözluk. yuzune bile bakmıyorum artık o derece. *
doğum tarihi bazında ilk olduğu için üyelik başvurusunu ona da yapmıştım. Canım uludağ bana daha erken cevap verdi. ekşi, daha kimi elden kaçırdığının farkında bile değil, nihahahaha..*
uludağ'dan kat be kat daha kaliteli bir sözlük.

bi burada yazılanlara bakıyorum, bir ekşi'de.
uçurum fark var arada.

"peki o zaman niye burda yazıyosun yarraaam" diyecek olursanız;
geyik yapmak için uludağ'a yazıyorum açıkçası,
diğer konularda ekşi'ye.

uludağ'a göre formatı daha sıkı ayrıca ekşi'nin.
orada o kadar rahat olamıyor insan yazarken.
(bkz: gutsal bilgi gaynaa)
bu sözlükte yazıpta yauuu ben ekşide yazıyorum über entelektüel bir insanım burda da eğlencesine takılıyorum diyen insanı anlayamıyorum. bir kere ekşide yazar olmak için beklemek dışında başka bir numara yok. önemli olan suser olduktan sonra adam gibi yazabilmen iyi bir karmaya veya belli bir popülariteye sahip olmandır. gerisi tırttır. oysa bakıyoruz ki ekşi sözlükte hor görülen, taylan veya kezban denilen kültür seviyesi düşük insanlar buraya gelip söylemeleri oldukça yersiz.
tanrı'nın sanal ayetleri gibi lan şerefsizim. ama okumuyorum allahsızım.
Neden bilinmez inci sözlüğün en çok uğraştığı sözlük.Kim adam akıllı bir entry girse Ekşi Terk oluyor.
şu anda çaylak onay listesinde 27709. sıradasınız. bu sıra ilk defa onay bekliyor olmanıza ve 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre belirlenmektedir.

ilk başlarda yahu uludağda bir süre takılırım, antrenman olur ekşi için diye düşündüğümü inkar etmeyeceğim lakin o kadar bekledim ki o ara antrenman geçti ve ben 1000 küsur entry ile maça başlamışım bile burada, lakin ekşi sayesinde torunlarıma bırakacağım bi hesap olacak *
15 yıla filan alırlar heralde la.