bugün

selimiye camisi, ciğeri ile ünlü sınır ilimiz.
https://www.ntv.com.tr/am...du,RLJNFZ7Ae0GStArrpCdaZg
yani boşandı diye öldürmesi yanlış bence. sen boşandın da kadın boşanmadı mı. keşke kadın da kocasından boşanmasaymış. bir de öldüren kişi bir komiser. şaka gibi. hem insan boşanabilir. kendine yeni bir eş bulsaymış madem.
askerliğimi yaptığım batı sınırı ilimiz.

bu şehirde en çok dikkatimi çeken şey, trafikte türk plakalarından daha çok bulgar ve yunan plakalı araçlar görmem oldu. ha bir de standart trafikte askeri araçlar da bolca bulunuyor. bunun sebebi edirne'nin sınır ili olması muhtemelen. ama şu plaka olayına bir türlü anlam veremiyorum. bu yunanlar ve bulgarlar bu kadar kolay mı alınıyorlar bu ülkeye? halbuki yunanistan shengen vizesi isterken. (kıbrıs dahil)

Tamam alışverişe falan geliyorlar eyvallah da, niye türk plakasından daha çok bunların plakalarını görüyorum ben? Ha bir de ayrılış muayanesi için askeri araçla hastaneye giderken çok kısa süre içerisinde farkediyorum bunu, düşünün. bilmiyorum, enteresan. gerçi ülke zaten mülteci yuvası oldu, ben de gelip bu iki ülkenin vatandaşlarına takılıyorum. benimki de iş değil canım.
sınıfça gezmistik, beni sağlık müzesi çok etkilemişti ya tekrar gezmek isterim.
başkanın kendinden haberi yok,kırklareli şehri barajından su geliyormuş ,koca şehre gölet yapılmamış .
yok kanca çıktı yok dalgıç pompa çalışmıyor ,yok kot farkı demiyor ki göt büyütmekten iş yapamıyoruz.

ulan hıyar kalk sabaha kadar başında dur bitirt..
ben şu an 5-10 dakikalık okuma ile anladım.

istanbul'da iett otobüs tarifelerine uyan otobüs yok. halk ekmek bozuldu, uno ile aynı fiyat.
ekrem şehri bırakmış adaylık ve parti içi çatışma peşinde.
mansur'u yemek için kurt gibi bekliyorlar mansur başkan engellenmekten togo kulelerini yıkamıyor.
kimin kuleler eski chp milletvekilinin.

izmir bok götürüyor.

ibb -ekrem ona buna yardım edeceğim diye her şeyi pahalı satıyor.

iett'de belediye otobüsü kalmadı. boran %5'lere düştü.

yazık.
en uzun yabancı ülke sınırı yunanistan olan ilimiz. bulgaristan sınırı daha kısadır.
görsel
Yarak kürek kitaplar satacağına erotik gerilim polisiye romanı sat.
Asla sanayileşmemesi gereken şehir.
Trakya'da sanayileşen her şehir kendini kaybediyor; çorlu, Çerkezköy, kapaklı.. yerlisi %20 kaldı ise o bile olumlu buralarda..

Edirne varsın böyle kalsın..
Ciğeri üfff. Olsa da yesek gerçekten.
Girişine bayılıyorum geniş bir cadde, ışıklandırması harika biraz gidince Selimiye görünüyor. Çarşısı çok güzel esnafı cana yakın. Karaağaç çok otantik. Tek sorun her döndüğünüzde çingene mahallesine çıkıyor.
şoparı bol sınır şehrimiz.
Kültürel farklardan kaynaklı olsa gerek pek hoşlanmadığım bir memleket.
futbol takımının renkleri sarı kırmızı olan tarihi epey uzun, modern bir şehir.
ismet reyiz olmasa haritada yerini bulamayacağımız il. nüfusuna kayıtlı olduğum il aynı zamanda.
görsel
Üniversiteyi okuduğum şehir.
En iyi yanı istanbul’ a yakın olmasıdır.
uzunköprü bugün çok sıcak. şort atletle duruyorum yine de alevler basıyor.
içine giren çıkamıyor diye biliyorum. 20 yıl civarı buralardayım.
kuzeyinde bulgaristan batısında yunanistan bulunur.
yaşadığım şehir. doğma büyüme uzunköprü'lüyüm.
Erkekleri tipsiz ama o adamlardan o manken gibi kızlar nasıl çıkıyor, akıl sır erdirmek mümkün değil.
tarihi dokusu diğer yerlere nazaran daha az bozulmuş bir şehirdir. insanının büyük bir çoğunluğu göçmendir.
merkezini ve enez ilçesini hiç görmediğim halde merak ediyorum, keşan'ı da bir kez daha görmek istiyorum..

bu arada merkezde yeniçeri mezar taşları var.. onları da görmeyi isterim..
yaşadığım şehir. merkezinde de yaşadım. arabanız yoksa yaşanmayacak derecede zor bir şehir. her yer her yerden uzak orada.