bugün

(bkz: edguy)
amerikan yapımı bir televizyon dizisi.
bir tür unix file editor
şu sıralar dizimax'te 3. sezonu oynamakta olan dizi. küçük bir amerikan kasabasında geçer, izlemesi zevklidir. hafifçe party of five tarzıdır. Baş rolünde son derece başarılı bir aktris olduğuna inandığım Tom Cavanough vardır.
@in okunuşu
ed stevens ve carol vessey' in evlenmeleriyle sona eren mükemmel dizi.

--spoiler--
ed herşeye toz pembe bakar ve büyük aşkı carol için dev bir mücadele verir. stuckey bowling' i satın alır. çalışanlarından phil' in fikriyle, 3 oyun oynayan herkesin davasına bakan bir avukatlık şubesi kurar.
--spoiler--
bogazicinde egitim derslerinin kodudur.. bircok okulda da oyle olsa gerek.
en azindan ingilizce egitim yapan okullarda.
(bkz: elektronik devreler)
(bkz: ed harris)
küçük kasabaların tatlı atmosferini hatırlatıp gülümseten dizidir. new york' ta önce ufak bir hata yüzünden işinden olan, ardından eşinin kendisini aldatmasıyla karşılaşan ed stevens, doğup büyüdüğü stuckeyville' ye döner ve gençliğini harcadığı stuckeyville bowling' i satın alır. bu arada lise aşkı carol vessey' in peşinden koşar.
dizimax tekrar tekrar verdigi icin tekrar tekrar izlenen dizidir. ya yeni dizi bulamiyor adamlar, ya da cok sevildigi icin tekrar koyuyorlar. ama iyi de digiturk cok sevildigini nasil anlayabiliyor ki? yoksa hepimizin evinde rating detektoru mu var? niye sacmaliyorum ben?
(bkz: ed wood)
ks. education
bazı fiil sonlarına gelerek onlara geçmiş anlamı veren ingilizce ek. düzenli fiilerde mesela lock, kill vs gibi; mış, muş ekini verir. locked=kilitlenmiş, kilitli gibi. (bkz: kötü öğretmen)
edward ın kısaltılmış halidir.
on animenin dokuzunda bulunan ana karakter isimlerinden.
edward yazarlar eduardo okurlar hala daha vazgeçmezler.
hatta dişi karakterlere dahi koydukları olmuştur bu ismi.
türk seyir haritalarında mevcudiyeti şüpheli olan cisimlerin kısaltması.

(bkz: existence doubtful)
(bkz: erektil disfonksiyon)