bugün

banyonun yandan yemişidir.kısa sürmesi sebebiyle daha çok kullanılır.hatta teoman üstüne şarkı bile yazmıştır bu aktivitenin.
Temizlik veya tedavi amacıyla suyu yüksekten üzerine doğru püskürtme yoluyla yıkanma. *
en güzel hikayem albümünden teoman parçası.

bu aşk bizi nereye kadar savurursa
o kadar acıtacak canımızı ama olsun
daldır elini göğsüme al kalbimi
bul damarımı bas ilacı dindir acımı

çok mutluyum şu anda ellerim vücudunda
umurumda değil artık dünyaa

son defaymış gibi, kaybederken kendimi,
en ucuz şaraplarla..
sırılsıklam vücudunda..

eğildim öptüm dudaklarından
saç telin vücudundan küvete aktığında
içindeyim , içimdesin anladım
aşk kanımda kasıklarımda..

çok mutluyum şu anda ellerim vücudunda
umurumda değil artık dünya

en ucuz şaraplarla..
sırılsıklam vücudunda..

güneşteyim eriyor balmumum,
sapır sapır dökük kanatlarım,
aksın bacaklarından oluk oluk
milyonlarca doğmayacak çocuklarım

...
küçükene erzurumlu bir komşumuz tarafından cümle içinde "tuş" diye telafuz edilip kafamda birçok anlam karmaşasına yol açan kelime
sözleri güzel şarkı
seks'ten önce ve sonra gayet iyi gelen yıkama sabunlama yöntemi.
ayrıyetten teoman sarkısı. klibide nevi sahsına munasir teoman örneği. o nasıl bir fiziktir, o nasıl bir dövmedir...
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
ilâhî bir şeydir. şöyle ki; tüm sıkıntılar, stresler ve ağırlık, sularla beraber vücudunuzdan akar gider. hele bunun kaynar su altında oturup bekleme modeli vardır ki, buruşuncaya kadar zihninizden ne düşünceler, ne fikirler geçer gider.. vücut sıcak suya alıştıkça, musluk kolu kırmızıya doğru daha bi çok götürülür ve sonunda doruk noktasına ulaştırılır. mazoşistsel bir eylem gibi gözükse de, akabinde düşünülmeye korkulanların kapısını aralar. kendine sarılmış bi halde, olanları veya olacakları düşünmek için, ekstrem bir ivme ile tek kişilik bir beyin fırtınası durumu oluşturur. denememiş olanlar için şiddetle tavsiye edilir.
teo' nun klasik ve mükemmel şarkılarından.
işteş fiil olsaydı keşke. ama onu da başardık biz, insanlar olarak.
http://www.metacafe.com/w.../how_to_shower_men_women/
(bkz: yatarken duş kalkınca duş)
türk toplumunda ne yazıkki henüz yaygınlaşmamış bi kültürdür. haftada bir yıkanmak gibi saçma bir alışkanlıgı vardır en iyi ihtimalle. sonra dolmuşta gelir yanınıza oturur günüzü mahveder.
teoman'ın milyonlarca doğmayacak çocuklarından bahsettiği şarkı.
(bkz: every sperm is sacred)
herkesçe yanlış kullanılan kelime, duş alınmaz duş yapılır. doğrusu "duş yapmak" tır.
klibinde şenay akay ın oynadığı ve çok güzel bir sırta sahip olduğunu cümle aleme gösterdiği derinden sarsan bir teoman şarkısı.
bu aşk bizi nereye kadar savurursa, o kadar acıtacak canımızı ama olsun..
izmir adliye'sini hemen önündeki (arkasında mı demeliydim) büyük postahanede hemen birinci katta bir bölüm gördüm. bir resmi binada, dairede her ne ise.. başlık 'duşlar' idi. belki de bunları dumur başlığına yazmalıyım ama postacılar çok yürüyor ve terliyor diye mesai saatleri içi ya da dışında duş almalarına devlet eliyle izin verilmek mi istenmiş anlayamadım. açıklayabilitesi olan varsa çok merakla bekliyorum.
en güzel kısmı, şüphesiz ki,

"bul damarımı; bas ilacı, dindir acımı!" olan şarkı.
teomanın son elbümünde irem candar isimli taş hatunla beraber seslendirir.
Teoman söylediğinde çok dikkatimi çekmeyen bir parça olmuştu. Çünkü tüm şarkıları, yazdığı melodiler, aynı söz yapısı sıkmıştı. daha doğrusu bunları teoman'dan duymak sıkmıştı. Şimdi son çıkardığı söz müzik teoman albümünde irem candar söylemiş bu şarkısını. Şarkının ritmik yapısı değişmiş daha akıcı bir hale getirilmiş. bence şarkı şimdi bu kadınla beraber hayat bulmuş.
söz müzik teoman albümünde irem çandar ve teoman düeti ile harika yorumlanmış olan parça..
sözleri ise hani yaşanmadan pek te anlaşılamayacak türden..
irem candar'la daha anlamlı hale gelen şarkı. "*içindeyim, *içimdesin" kısmında irem candar'ın söylediği kısım iç gıdıklayıcıdır.*
irem candar'ın hayran kitlesini arttıran şarkı olmuştur teomanın söz müzik teoman albümünden sonra. ama hatunda yakıştırmıştır sesine şarkıyı, seksilik içertmiştir şarkıda ardından gelen teomanın sesinin istediğide budur zaten ortaya çıkanda yılmadan dinlenesi bir düettir.
(bkz: duj).
teomanın irem candar ile düetinden ortaya çıkan güzel şarkı.