bugün

ülkemizde 60 ve 70 lerde çok moda olmuş daha sonra yerini boyaya bırakmıştır fakat son yıllarda dünyayla birlikte ülkemizde de yükselişe geçtiğini gözlemlediğim dekorasyon malzemesi.
ayrıca bir rulosunun bir buçuk milyara kadar çıktığını duyduğumda şaşkına uğradığım ürün.
anane evini hatırlatan etrafa huzur saçan, neşeli bez parçaları. biraz pütürlü olurlar, kanepeye kafanız yere sarkacak şekilde yatıp ayağınızla o pürtülerle oynamak büyük zevktir.
hiç bir zaman içimin ısınmadığı her görüşümde ruhumu daraltan kaplama kağıdı.
hani bir özelliği esprisi de yok.
boyaya göre daha ekonomiktir. boyanın ömrü 3 yıl, duvar kağıdının ömrü ise 10 yıldır. duvar kağıtları desenleriyle göz doldurur daha modern durur.
çalışma odamı kaplatmak istediğim dekorasyon. boyanın zamanla küçük siyah noktalar yapmasından sa bu daha iyi olur gibi.
boyaya göre daha sağlam olduğunu düşündüğümdür. ya da en azından çalışma odalarına duvar kağıdı daha iyi gidiyor.
*Duvar kağıdı üzerindeki kurşun kalem, parmak izi ve kir lekelerini deterjanla silmeye kalkışmayın. Bu lekeleri bir silgiyle silerek kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz.
*Duvar kağıtlarını yenilemek istediğinizde eski kağıtları çıkartmak her zaman sorun olur. Ilık su dolu bir kaba bir miktar bulaşık deterjanı dökün ve karışıma batırdığınız sünger ile duvar kağıtlarını silin, kolayca çıkacaklardır.
eve yaptırmaya karar verdiğimiz dekorasyon malzemesi. salona okyanus ya da doğa tarzı, mutfağa belki kediler. odamın duvarlarına da yaptırıcaz, tardis ya da kocaman bi bad wolf yazısı. belki ikisi de. heyecanlıyım.
bana her zaman boyadan daha mantıklı ve daha güzel gelmiştir. güzel olup olmaması sizin pis fakirliğinize veya kişisel zevksizliğinize göre değişir.
eskiden çok şık bulurdum artık hiç beğenmiyorum.
sürekli duvar kağıdını değiştirmek bir taneye odaklı kalmamak gibi mi.
düz siyah olmadı her zmn
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar